Padre_SVK
06.03.11,17:33
Zdravím Vás,
chcel by som sa spýtať či mi viete poradiť kde by som našiel všetky podstatne náležitosti ktoré by mali byť umiestnene tak aby ich zákazník resp. návštevník prevádzky videl napr. na dverách prevádzky a ďalšie náležitosti, ktoré by mali byť fyzicky na prevádzke pre potreby kontrol.
Ďakujem
vanlenka
08.03.11,07:18
Zdravím Vás,
chcel by som sa spýtať či mi viete poradiť kde by som našiel všetky podstatne náležitosti ktoré by mali byť umiestnene tak aby ich zákazník resp. návštevník prevádzky videl napr. na dverách prevádzky a ďalšie náležitosti, ktoré by mali byť fyzicky na prevádzke pre potreby kontrol.
Ďakujem
Označenie prevádzkárne:
Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne musí byť uvedené

•obchodné meno a sídlo predávajúceho alebo miesto podnikania fyzickej osoby,
•meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
•prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
•kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie.
Predávajúci a jeho zamestnanci v prevádzkarni, ktorí prichádzajú do styku so spotrebiteľom, musia mať označenie alebo odev, ktoré ich odlíši od spotrebiteľa; táto povinnosť sa nevzťahuje na predaj na trhových miestach. Pri dočasnom uzavretí prevádzkarne je predávajúci povinný na mieste, kde je uvedená prevádzková doba, označiť začiatok a koniec uzavretia prevádzkarne, a to najneskôr 24 hodín pred dočasným uzavretím prevádzkarne za predpokladu, že prevádzkareň je uzavretá dlhšie ako jeden deň. Ďalšie info nájdeš aj na tomto odkaze
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=826
Padre_SVK
08.03.11,09:14
Ďakujem