feky8888
06.03.11,18:22
Chcel by som začať podnikať,hoci viem,že v dnešnej dobe je to veľmi ťažké.Chcel by som vedieť ,v akej oblasti by som mohol začať podnikať,aby som bol úspešný?Ďakujem za každú radu.
KEJKA
06.03.11,17:23
to je otázka za všetky drobné.
Veď práve v tom je večný problém.
Čo vieš?
feky8888
06.03.11,17:33
Som vyučený zámočník,ale viem urobiť veľa,práce sa nebojím.Rozmyšľal som aj s otvorením obchodu s potravinami,alebo začať niečo v oblasti remeselných prác-no neviem.Chcem vedieť,po čom je teraz najväčší dopyt.
cacka
06.03.11,17:41
Potraviny moc neodporúčam. Väčšinou sú stratové, lebo veľa ľudí dnes uprednostňuje obchoďáky. Ale keď to tak sledujem krčmy frčia stále, keď sú dobre umiestnené...Slováci stále radi zapíjajú svoje žiale.....
Ice dive
06.03.11,17:48
Som vyučený zámočník,ale viem urobiť veľa,práce sa nebojím.Rozmyšľal som aj s otvorením obchodu s potravinami,alebo začať niečo v oblasti remeselných prác-no neviem.Chcem vedieť,po čom je teraz najväčší dopyt.
tušim až dovčera boli úspešní zámočníci z Galanty a okolia podnikali v oblasti výmeny ATM bankových zariadení:D:D:D

no ak si vyučený zámočník, čo takto zamyslieť sa nad tým v čom si vyučený a čo vieš robiť... napríklad montáž a otváranie zabuchnutých bezpečnsotných dverí sherlock / adlo...... domy byty sa stavajú stále sa kradne... montáž alarmov a pod... možno by si nemal núdzu o zákazky ak by si sa spojil s výrobcami / predajcami dverí... nie nadarmo sa hovorí remeslo má zlaté dno...

v oblasti potravín no neviem neviem... do toho by som asi pri dnešných hypermarketoch a reťazcoch asi nešiel... pokiaľ nie si z hornej dolnej, kde nie je tesco, kaufland lidl billa a pod veľa malých potravín zaniklo práve z dôvodu nízkych cien a nonstop otvorených hodín reťazcov... nehovoriac o rôznych zárukách tovarov a hygienických normách a zdravotných preukazoch čo budeš musieť sledovať...
rrtrash
07.03.11,08:37
pripajam sa - potraviny? to budes rad ked prezijes, nikdy nedokazes konkurovat velkym, to uz radsej krcmu mozno, ale musi byt dobre miesto
ak si zamocnik a chces robit svoju firmu, mozes si urobit dielnu aj niekde v garazi, kde je elektrika a zacat napr. - zvarat dielce na ploty, ramy na garazove vrata, mozes k tormu pripojit bezpecnostne dvere ako tu niekto pisal, predaj zamkov a kovani, dalej predaj a montaz trezorov, automatov na otvaranie bran, blokovacich zariadeni pre parkoviska apod. Prebehni si reklamne casopisy co kto robi a zamysli sa, odkial asi beru tovar, hladaj velkosklady na internete a zname znacky (napr. Sherlock). Hlavne, ked si vyberies co presne zacnes robit, musis postupne pracovat na tom, aby si bol v tomto prvy a najlepsi v okoli, vytlac nejake mini letaciky doma na pocitaci, napr. tak. ze ti vojde 10 ks na jednu stranu, nastrihaj to noznicami a roznes po schrankach v okoli svojej dielne - vacsina ludi hlada firmu, ktora je nedaleko, aby sa nemuseli trepat na druhy koniec mesta.
Stanuli
04.04.11,14:49
Ahojte.
Vedel by mi niekdo poradiť ako začať s podnikanim predaja svadobných šiat? čo všetko je k tomu potrebne?
ďakujem.
3biq
10.04.11,13:46
zamocnika by som odporucal zo zaciatku robit na zivnost. vo firme sa predbezne utopis v administrative a uctovnictve skor ako urobis nejaku realnu pracu, bohuzial.

nicmenej, vzdy treba zacat a nebat sa. podnikanie je tazke, casovo aj pracovne extremne narocne, prvy rok-dva z neho mozno nic nebudes mat, ale pre ten pocit slobody a nezavislosti sa to oplati a taktiez, robis na seba a na stat, bez toho aby si zarabal na dalsich lenivych zamestnancov. neexistuje podla mna lepsi recept ako tvrdohlavo ist dopredu s cielom podnikat a podmienit tomu vsetko. najlepsie sa zacina pokial je clovek mlady a bez zavazkov a ked raz zacnes v jednom fachu, zacat s dalsimi bude ovela lahsie

pre konkretne kroky je dobre zajst na stranky typu akopodnikat a pod. hlavne co sa tyka sablon pravnych dokumentov pre zalozenie konkretnej formy podnikania. prakticke rady - setrit, neminat na zbytocnosti, robit zo zaciatku za najmensie mozne minimum a posilnovat firmu. ziadny komfort, len potrebne veci. dane a odvody platit nacas a nerobit si problemy s uradmi. treba mat dobreho a rozhladeneho uctovnika, nie babky dochodkyne ktore kedysi uctovali a teraz budu chciet pomoct za par korun, neoplati sa za tie pokuty. vsetko mat zmluvne podchytene, kazdy obchod, do zmluv davat rozhodcovske dolozky (extremne vela firiem si mysli ze tovar alebo robota je zadarmo a faktury platit netreba) a sudy sa u nas tahaju nie roky, ale aj 10 rokov a kym ti daju za pravdu, dlznik x-krat skrachuje.

ale co, nebudem strasit, aj tak sa to na teba nalepi casom, ak mas rozum a chce sa ti pracovat a necakas ze firma bude hned odzaciatku zlate vajce, budes v podnikani uspesny. treba sa obrnit voci zavisti a prilezitosti na slovensku je ako maku na kazdom rohu. treba sa len odhodlat a pustit do toho!
dana99
10.04.11,13:52
Chcel by som začať podnikať,hoci viem,že v dnešnej dobe je to veľmi ťažké.Chcel by som vedieť ,v akej oblasti by som mohol začať podnikať,aby som bol úspešný?Ďakujem za každú radu.

Skús hodinového manžela. V Blave to vraj fičí.
Ice dive
10.04.11,18:04
Skús hodinového manžela. V Blave to vraj fičí.
hodinový manžel ani tak nie, ako hodinový hotel....:D:D:D:D