martm001
06.03.11,19:07
Ahojte..Som zacinajuci platca dph, mam niekolko doslych faktur (vlastne to nie su faktury ale dodaci list s nalezitostami faktury) k tomu je blocek z ERP, na ktorom je rozpisana dph, nazov tovaru a uplne na konci pod ciarou je napisane uhrada DL cislo ... . Problem je v tom ze mi tam dodavatel na dodacom liste neuviedol moje IC DPH, hoci som uz platcom a upozornil som ho na to. Chcem si uplatnit DPH na vstupe, staci to cislo dopisat rukou, pripadne ak poziadam o opravu opravia mi to?, ked som ja stvrtrocny platca a dodavatel je mesacny a faktury su januarove a uz je marec.
IvoM
07.03.11,11:46
Daňový doklad je bloček z ERP a ten neobsahuje údaje o odberateľovi.
JarkaL
07.03.11,12:03
Ale možno potrebuje aj ten dodací list aby spĺňal náležitosti podľa Zák. o DPH, čo ak suma na reg. bločku prevyšuje sumu 50000 v Sk (samozrejme prepočítané na €) ? V každom prípade, dodávateľ by mu mal vyhovieť, nie je dôvod na to, aby odmietol dopísať to IČ DPH. Musí to urobiť on, nik iný nesmie dopisovať do jeho dokladu. Treba sa s ním dohodnúť, nech to doplní - môže to dopísať aj ručne dať k tomu podpis a pečiatku, aby bolo jasné, že to doplnil on.
martm001
07.03.11,15:59
Dakujem, skusim ich poprosit aby mi to do toho dodacieho listu doplnili.
Neviem ako je to v zakone, ale ten dodaci list tam ma svoju logiku, kedze tovar bol dodany a dalej predany skor ako bol zaplateny, suma blocku je okolo 1000 Eur.