mpall
06.03.11,20:21
Prosím o radu. Predávam tovar zákazníkom,ktorý zasielam na dobierku ,pričom všetky platby idú na môj účet cez Slovenskú poštu. Podľa výpisov z banky Slov. pošta zasiela nejakú celkovú sumu a nie je to rozpísané od jednotlivých zákazníkov. Podľa mna do PD zapíšem presne to čo mi prišlo na účet a v knihe faktúr si zaznačím jednotlivé odoslané faktúry a pri ich úhrade dopíšem dátum úhrady. Alebo mám do PD zapisáť jednotlivé faktury aj ked prišli ako úhrada naraz.
Začínam s JU a tak sa radšej pýtam. Ďakujem za odpoveď.
Usilovna
06.03.11,21:12
Urcite by som do penazneho dennika jednotlivo zaevidovala uhrady faktur, pretoze aj ked to do banky pride jednou sumou, zaroven posta posle avizo, kde je presne rozpisane, z coho sa suma sklada, teda aj VS aj partner.
Ja uctujem na dobierku vo viacerych firmach a vzdy pride ten rozpis, ak ho nemas, treba si to vyziadat asi z posty.
KEJKA
06.03.11,21:14
ja zasa preferujem do PD zapisovať reálne sumy - teda jednu sumu za viac faktúr.
Rozpis je dostatočným podkladom k preukázaniu, akých faktúr sa to týka, netreba PD zahlcovať sumami, ktoré sa vo výpise nenachádzajú.
Usilovna
07.03.11,18:14
...ja vela veci v JU riesim skôr z pohladu uctovania v PU, aj ked jasne su to dve rozdielne veci, ale mne to pomaha dost casto ohladom uctovania v JU a hlavne pri spätnej kontrole. Pretoze v PU by to urcite neslo jednou sumou, lebo by nesedelo saldokonto, kedze vo väscine programov je potrebne aby saldokonto parovalo aj podla VS aj podla partnera. A druha vec, ked potom za par rokov sa ide nieco kontrolovat, alebo to chyti druhy clovek do ruky, tak nie najst ten spravny kluc ako, kedy ,co a s cim bolo saprovane.