nikanko1
06.03.11,21:20
dobry den, vie mi niekto poradit pri hladani stratenych fotiek v PC?
viem iba nazov suboru a kedy boli fotene. 25.12-24.1.2010 tak sa volal aj subor. v kosi som ich nenasla. pravdepodobne su niekde asi presunute ale neviem podla coho ich mam hladat. nazvy fotiek neviem, mali iba priradene cisla podla toho ako sa stahovali:mee:. dakujem pekne za kazdu rada
KEJKA
06.03.11,20:21
1x vymaž zadanie, načo duplicita?
nikanko1
06.03.11,20:22
snazim sa to najst, neviem kde :(
srska
06.03.11,20:24
dobry den, vie mi niekto poradit pri hladani stratenych fotiek v PC?
viem iba nazov suboru a kedy boli fotene. 25.12-24.1.2010 tak sa volal aj subor. v kosi som ich nenasla. pravdepodobne su niekde asi presunute ale neviem podla coho ich mam hladat. nazvy fotiek neviem, mali iba priradene cisla podla toho ako sa stahovali:mee:. dakujem pekne za kazdu rada
štart-hľadať-ďalšie možnosti-obrázky a zadať *.jpg alebo *.iná prípona
nikanko1
06.03.11,20:25
ale ja hladam konkretne fotky z toho obdobia. mam tam fotky za 5 rokov a hladam konkretny mesiac...
srska
06.03.11,20:30
ale ja hladam konkretne fotky z toho obdobia. mam tam fotky za 5 rokov a hladam konkretny mesiac...
ešte v tom hľadaní sú možnosti:kedy bola zložka zmenená - pred týždňom, pred mesiacom, pred rokom, alebo konkrétny dátum
KoxXxo
06.03.11,20:31
Použi program IrfanView (http://downloads.zoznam.sk/program/irfanview-9). Má funkciu na hľadanie súborov, kde napíšeš formát (teraz jpg) a obdobie.
nikanko1
06.03.11,20:42
dakujem, stiahla som si to, len este taka blba ostazka - kam mam napisat format? pisala som do filename patern iba "jpg" + datum a neberie mi to :(
nikanko1
06.03.11,20:43
dakujem, to som skusala - vyhodilo mi to nazov suboru a zase prazdne. stratila som tie fotky dnes...
KoxXxo
06.03.11,20:46
KoxXxo
06.03.11,20:47
A ešte musíš vybrať Hľadať v...., vyber celé partície.
220870
07.03.11,04:53
Stiahnite si Google picasa on vám po nainštalovaní sám nájde všetky fotografie a videá v počítači a zoradí ich podľa zadaných kritérií .Ak sa vo vašom počítači nachádzajú tak ich 100% nájde.
Chobot
07.03.11,08:41
dakujem, to som skusala - vyhodilo mi to nazov suboru a zase prazdne. stratila som tie fotky dnes...


Málo si popísala svoj problém. Z tvojho zadania som nepochopil, či tie fotky nevieš vôbec nájsť, alebo či ti ich nájde, ale neidú otvoriť.

Ak si ich uložila na disk C:, tak treba hľadať na disku c: cez funkciu Hľadaj. Treba si navoliť názov súboru (ako už bolo pomenuté) *.jpg a dátum vytvorenia, napr. posledný týždeň - viď prílohu.

Nájde ti všetky súbory vo formáte jpg. Ak tam budú tvoje fotky, treba si pozrieť, v ktorom adresári sú. Ak obrázky nepôjdu otvoriť, je možné, že súbory sú poškodené. Treba pozrieť, aké veľké sú tie súbory. Potom môžeme poradiť ďalej. Najprv ich skús nájsť. Fotky a súbory sa samé od seba "nestratia", buď ich užívateľ vymaže, zle ich stiahne alebo ich uloží do iného adresára. Jedine, že by sa poškodil disk, ale to je taká cca. 5% pravdepodobnosť.
Zoltan Miklos
07.03.11,11:09
aj samotny Windows Media Player sa da nastavit tak, aby zmapoval cely harddisk a nasiel a skategorizoval vsetky obrazky. len to potom chvilu trva...
Zoltan Miklos
07.03.11,11:28
nieco sa mi nezda. pises, ze hladas fotky, a pritom nazov suboru uvadzas jeden, a to "25.12-24.1.2010". myslis tym teda jednu zalozku, v ktorej mas subory? alebo je to nazov zazipovanej zalozky, kde mas tie fotky? ak mas jeden subor komprimovanych fotiek (pomocou rar, alebo zip), tak ti samotne fotky asi nenajde - musis hladat komprimovany subor.
ale ak si si ista, ze v nazve suboru, ci zalozky je retazec "25.12-24.1.2010", tak skus hladat ten, vo forme *25.12-24.1.2010*
napr. ten vyhladavac v IrfanView sa mi celkom pozdava.
takisto je mozne, ze to nemas na C-cku, ale na inom disku - dnesne pocitace maju niekolko diskov ( ja ich mam 5).
nikanko1
07.03.11,20:07
dakujem pekne nasla som ich v picasse podla datuju. boli presunute v inom priecinku... :)