emina1
06.03.11,22:59
Potrebujem poradiť. Mám takýto problém. Môj manžel spôsobil pred 2 rokmi pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu, pričom nabúral chodca (tiež pod vplyvom alkoholu). Po roku nám prišlo platiť odškodné - zaplatili sme okolo 8000 eur - bez súdu, len na základe výzvy od poisťovne Kooperatíva, kde sme mali poistené auto. Prešiel rok a na vianoce sme dostali darček - znova platiť vyše 8000 eur - nejaké následky alebo čo - tiež len na základe nejakej výzvy. Nechcem sa zastavať manžela, ani nič podobné - mal vypité. Ale kto sa zastane našej rodiny - máme 4 deti, človek žije z výplaty do výplaty, a stále len platí. Chybou je, že nikde nie je uvedené že aj ten chodec mal vypité (vtedy sa manžel nad tým nezamýšľal, lebo bol rád, že nejde do basy a nevedel, že takto všetko bude platiť sám!!!). Ináč dnes sa zdá v poriadku, len mám pocit že už zneužíva manžela a chce z nás vyslovene "zdrať kožu". Chcem sa poradiť, či je možné po dvoch rokoch otvoriť prípad. Bojím sa totiž, že si bude nárokovať ešte nejaké doživotné následky, alebo neviem čo. ďakujem za pomoc.:)
220870
07.03.11,04:49
Má nárok pýtať aj po rokoch škodu na zdraví.Zároveň musíte zaplatiť všetku ušlú mzdu aj sociálne výdavky poškodeného liečbu,nemocnicu,doliečovanie v kúpeloch ak bolo trvalé následky,........môže to byť omnoho vyššia suma ako 8000€,kľudne 80 000€. Vy sa tomu môžete brániť jedine na súde a jedine on môže rozhodnúť o oprávnenosti platby.Prečo od vás chcela kooperatíva platiť 8000€?Peniaze od vás môže žiadať len poškodený.
Chobot
07.03.11,07:13
Má nárok pýtať aj po rokoch škodu na zdraví.Zároveň musíte zaplatiť všetku ušlú mzdu aj sociálne výdavky poškodeného liečbu,nemocnicu,doliečovanie v kúpeloch ak bolo trvalé následky,........môže to byť omnoho vyššia suma ako 8000€,kľudne 80 000€. Vy sa tomu môžete brániť jedine na súde a jedine on môže rozhodnúť o oprávnenosti platby.Prečo od vás chcela kooperatíva platiť 8000€?Peniaze od vás môže žiadať len poškodený.

Predpokladám, že Kooperativa uplatnila voči poistenému (vinníkovi) regres za náhradu škody, ktorú vyplatila z jeho PZP. Oni myslím majú v podmienkach, že ak vinník spôsobil nehodu pod vplyvom alkoholu, môžu vymáhať náhradu škodu, ktorú poisťovňa plnila z jeho poistky.

Takže vtedy to žiadala Kooperativa a teraz, po 2 rokoch asi vyčíslil poškodený celkové náklady na liečbu, stratu na zárobku a možno aj trvalé následky. Ak s výškou požadovanej náhrady škody nesúhlasíte, treba sa súdiť (nech poškodený žiada súdnou cestou úhradu nákladov) a tam sa uvidí.
Stanislav 1975
07.03.11,07:18
Ja osobne aj ked nemám moc rád kooperatívu ale bohužial pre manžela ,teraz asi majú pravdu...

je manželovým obrovským šťastím, že ho nezabil- to by splácal do konca života...
preboha
08.03.11,18:34
Ja osobne aj ked nemám moc rád kooperatívu ale bohužial pre manžela ,teraz asi majú pravdu...

je manželovým obrovským šťastím, že ho nezabil- to by splácal do konca života...
ak by ho zabil, platil by iba pohreb, takže aj keď to znie necitlivo smrť je finančne najlacnejšia varianta
peter1214
10.03.11,07:52
Jedine co ma napada vo Vasom pripade je okamzity rozvod, oddelenie majetku tak aby partner vinnik zostal nemajetny a mal vyzivovaciu povinnost na Teba a deti (to sa mu bude prve strhavat zo mnzdy), a aby sa dohodol zo svojim zamestnavatelom na minimalnej mdze a ostatne mu bude vyplacat "na ruku" a este bude aj v Tvojeom dome, byte podnajomnik. Tak nebude mat sud co brat. Kde nic neni ani cert nebere... Je to krute ale bezne.