Danicia
20.12.05,11:46
Ahojte,
potrebovala by som poradit s poziadavkou vratenia DPH z CZ za fakturaciu sluzieb s dph od ceskeho dodavatela (reklamne sluzby, uskutocnene na uzemi CR). Viem, ze treba ziadat vratenie na DU Praha 1, za akych podmienok? poradte, dakujem...
Danica
elPi
20.12.05,15:29
Nedávno sme to tu riešili.
Skús kuknúť tuto:

http://www.porada.sk/t12567-refundacia-dph-zo-zahranieia.html
ALBO
20.12.05,16:47
Ahojte,
potrebovala by som poradit s poziadavkou vratenia DPH z CZ za fakturaciu sluzieb s dph od ceskeho dodavatela (reklamne sluzby, uskutocnene na uzemi CR). Viem, ze treba ziadat vratenie na DU Praha 1, za akych podmienok? poradte, dakujem...
Danica

Podľa mňa toto nie je klasický prípad, kedy by ste mali žiadať DÚ o vrátenie dane na DU v ČR. Najprv by ste mali českému dodávateľovi vysvetliť, že pri fakturácii reklamných služieb dochádza k prenosu DP na a odberateľa (Vás) § 15 ods.7a8 a žiadať vystavenie novej Fa, resp. dobropisu. Daň musíte odviesť vy .
elPi
20.12.05,19:15
Aj podľa § 10 ods. 6 českého zákona o DPH je miestom dodania služby v prípade dodania reklamných služieb osobe registrovanej pre daň v inom členskom štáte, ktoré nemajú sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreňv ČR, je miestom plnenia miesto, kde má osoba ktorej je služba poskytnutá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň, pre ktorú je služba poskytnutá./krátené/.
Preto, ako píše ALBO, je otázne prečo Vám vystavili fa s DPH a treba ich požiadať o nápravu.

Alebo máte v ČR miesto podnikania alebo prevádzkáreň, pre ktorú je služba poskytnutá?