natal969
07.03.11,07:42
Ahojte vsetci,
potrebovala by som poradit s niekolkymi otazkami ohladne zmeny konatelav s.r.o. Ideme vymenit stareho konatela za noveho, ale stale mame este dvoch starych (povodnych). Navrh na zmenu( ak menom spolocnosti konaju minimalne dvaja)teda najlepsie bude,ak budu podavat dvaja stari povodni, spravne??
Niekde som si tu nasla, ze zapisnicu z VZ ma podpisovat aj novy konatel( alebo aj stary) a to na co , ked tam sa podpisuju spolocnici a nie konatelia(v pripade, ze funkcie su oddelene)???
A je treba k navrhu na zmenu vypracovavat aj dodatok k spolocenskej zmluve alebo mi staci len ta zapisnica z VZ???
A (zatial:))) posledna otazka, na formulari P/8 na konci pri overovani podpisov, musia byt overene notarsky alebo uz staci aj overenie na obecnom urade???
Daaaakujem Vam za akukolvek pomoc
sroservis
07.03.11,11:05
Dobrý deň, odpovede máte v texte:


Navrh na zmenu( ak menom spolocnosti konaju minimalne dvaja)teda najlepsie bude,ak budu podavat dvaja stari povodni, spravne?? To je v podstate jedno, návrh môžu podpísať noví aj starí konatelia, ale spôsobom, ktorý zodpovedá stanovenému spôsobu konania.

Niekde som si tu nasla, ze zapisnicu z VZ ma podpisovat aj novy konatel( alebo aj stary) a to na co , ked tam sa podpisuju spolocnici a nie konatelia(v pripade, ze funkcie su oddelene)??? Ak to nemáte takto upravené v spol. zmluve, noví konatelia zápisnicu z VZ nepodpisujú.

A je treba k navrhu na zmenu vypracovavat aj dodatok k spolocenskej zmluve alebo mi staci len ta zapisnica z VZ??? Ak sa rozhodnutím VZ, nemení spol. zmluva (napr. zmena spôsobu konania), nie je potrebné vypracúvať úplné znenie spol. zmluvy.
A (zatial:))) posledna otazka, na formulari P/8 na konci pri overovani podpisov, musia byt overene notarsky alebo uz staci aj overenie na obecnom urade??? Vždy stačilo úradné overenie, tj overiť podpisy môžete aj na obecnom úrade (je to aj dosť lacnejšie).