flector
07.03.11,07:48
Poradí niekto ako na to keby by som chcel svoje fotografie a grafiky predávať vo fotobankách cez svoju s.r.o.?
(Som hobby fotograf a fotobankám sa venujem už roky – presne ako väčšina ľudí čo sa im venujú – príležitostne ako súkromná osoba na základe autorského zákona.)

Teraz však rozmýšľam že by bolo lepšie / že by som chcel tento príjem “prehnať“ cez moju s.r.o.
Ako na to???

Viem že na predaj cez fotobanky sa vzťahuje autorský zákon, tj. na predaj cez fotobanky ani nie je možné získať živnostenské oprávnenie a teda živnosť “fotografické služby“ sa na toto nevzťahuje.
(Aj keď ju mám v predmetoch činnosti.)

Predpokladám ale že spôsob musí existovať. Niečo mi hovorí že by moja s.r.o. mala mať so mnou ako autorom spísanú nejakú zmluvu, ktorá umožní mojej s.r.o. predávať moje fotografie na základe autorského zákona.
Rozmýšľam správne???

Tiež mám okrem iného v predmetoch činnosti:


23.3 Vydavateľská činnosť

Ktorá v sebe zahrňuje aj:


nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autora

To by mohlo byť ono. (???)

Ako to potom tej fotobanke faktúrovať?
Napr niečo ako.:
Faktúrujem vám predaj fotografií na základe autorského zákona …
Počet: xy
(???)

Poraďte mi prosím. Vďaka.
flector
08.03.11,06:10
Nikto neporadí???
:mee: :mee: :mee:
recool
23.05.11,13:43
Tiez by ma zaujimala tato tema ako sa to riesi cez s.r.o. resp. zivnost a DPH s tym.
blavaciko
23.05.11,14:01
podla mna prava ktore nadobudas ako zhotovitel pri praci pre firmu, v mene firmy, na pracovnu zmluvu su autorskym pravom firmy, nie danej osoby a preto by teoreticky sro mohla fakturovat "vyuzivanie autorskych prav"...