vlaka0
07.03.11,08:11
Mám dve otázky týkajúce sa príloh k daňovému priznaniu, ktoré podáva SZČO

1. ak mam príjem nižší ako 3949 Eur, nevzniká mi povinnosť platiť na sociálku odvody, ale povedali mi že musím dať čestné prehlásenie na daňový úrad, že som nemala príjem vyšší. Čo je na tom pravdy? treba dať toto ako prílohu k daňovému?

2. manžel si chce uplatniť na manželku nezdaniteľnú časť, ale nie sú zobratí celý rok. musí priložiť nejaký doklad od kedy sú manželia.

Viem, že sú to banality, ale ja som sa s tým ešte nestretla.

ďakujem
veronikasad
07.03.11,07:19
Mám dve otázky týkajúce sa príloh k daňovému priznaniu, ktoré podáva SZČO

1. ak mam príjem nižší ako 3949 Eur, nevzniká mi povinnosť platiť na sociálku odvody, ale povedali mi že musím dať čestné prehlásenie na daňový úrad, že som nemala príjem vyšší. Čo je na tom pravdy? treba dať toto ako prílohu k daňovému?Príjem=tržby presiahli 1/2 NČZD ? Ak ano, si povinná podať DP typu B, v ktorom uvedieš počet mesiacov podnikania. Výpis na SP sa už neposiela.

2. manžel si chce uplatniť na manželku nezdaniteľnú časť, ale nie sú zobratí celý rok. musí priložiť nejaký doklad od kedy sú manželia.Prikladáš sobášny list, uplatní si len pomernú časť NČZD (za počet celých mesiacov, kedy boli manželmi). Vlastný príjem manželky sa posudzuje za celý rok

Viem, že sú to banality, ale ja som sa s tým ešte nestretla.

ďakujem
odpoveď v texte
vlaka0
07.03.11,07:36
Takže pokiaľ sa jedná o tú prvú otázku. Príjem presiahol 1/2 NČZD a bolo to za 12 mesiacov. Takže robím DP typu B. To viem. Ale žiadne čestné prehlásenie o tom že som mala malé tržby nemusím dávať, však?

A ešte ma niečo napadlo. som SZČO od mája, ale reálne robím od septembra. Do daňového priznania uvádzam 8 mesiacov podnikania alebo len 4?
veronikasad
07.03.11,07:38
Takže pokiaľ sa jedná o tú prvú otázku. Príjem presiahol 1/2 NČZD a bolo to za 12 mesiacov. Takže robím DP typu B. To viem. Ale žiadne čestné prehlásenie o tom že som mala malé tržby nemusím dávať, však? V DP uvádzaš skutočné príjmy.

A ešte ma niečo napadlo. som SZČO od mája, ale reálne robím od septembra. Do daňového priznania uvádzam 8 mesiacov podnikania alebo len 4? 8
odpoveď v texte
vlaka0
07.03.11,07:42
ďakujem krásne