guru21
07.03.11,08:57
Moji rodičia-dôchodci majú každy svoj bankový účet. Kedže je doba zla, chceli jeden účet zrušiť a nasmerovať obe platby výpaty starobného dôchodku na jeden učet. Pani za okienkom na pošte, kedže sa rozhodli ponechať účet v Poštovej banke, im povedala, že účet rušiť nemôžu, pretože "sociálka" nevypláca dvom osobám dôchodok na jeden účet. Dobre som sa zasmiala, ale potrebujem počuť potvrdenie od niekoho, že je to totalna hluposť.
Teda dufam, ze sa nemýlim, pretože na SK je možné už úplne všetko!
veronikasad
07.03.11,08:04
Moji rodičia-dôchodci majú každy svoj bankový účet. Kedže je doba zla, chceli jeden účet zrušiť a nasmerovať obe platby výpaty starobného dôchodku na jeden učet. Pani za okienkom na pošte, kedže sa rozhodli ponechať účet v Poštovej banke, im povedala, že účet rušiť nemôžu, pretože "sociálka" nevypláca dvom osobám dôchodok na jeden účet. Dobre som sa zasmiala, ale potrebujem počuť potvrdenie od niekoho, že je to totalna hluposť.
Teda dufam, ze sa nemýlim, pretože na SK je možné už úplne všetko!
Zmenu účtu treba v prvom rade nahlásiť v SP. Nejaký čas trvá, kým sa zmena v SP zrealizuje. Preto účet nech zrušia až keď príde prvý dôchodok na zmenené číslo účtu.
Gapo
07.03.11,08:16
Áno, je to totálna hlúposť, viem to isto.
truch
07.03.11,08:36
Moji rodičia-dôchodci majú každy svoj bankový účet. Kedže je doba zla, chceli jeden účet zrušiť a nasmerovať obe platby výpaty starobného dôchodku na jeden učet. Pani za okienkom na pošte, kedže sa rozhodli ponechať účet v Poštovej banke, im povedala, že účet rušiť nemôžu, pretože "sociálka" nevypláca dvom osobám dôchodok na jeden účet. Dobre som sa zasmiala, ale potrebujem počuť potvrdenie od niekoho, že je to totalna hluposť.
Teda dufam, ze sa nemýlim, pretože na SK je možné už úplne všetko!

Moji rodičia dostávajú dôchodok obaja na jeden účet vedený v slovenskej sporiteľni. Takže je blbosť, že to nejde:)
guru21
07.03.11,08:59
Dakujeeeeem všetkym