padro
07.03.11,09:13
odvody treba uhradit do 8. dna v mesiaci, ale znamena to ze staci ked 8. odidu z uctu alebo 8. uz ich maju mat poistovne na ucte? dakujem
veronikasad
07.03.11,08:15
§ 143
Splatnosť poistného
Na začiatok

(1) Poistné je splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné, ak tento zákon neustanovuje inak. Pri platení poistného z vymeriavacieho základu zamestnanca uvedeného v § 4 ods. 2 a z vymeriavacieho základu podľa § 139a a § 139b je poistné splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bol vyplatený príjem.

(2) Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov, ktoré sú vymeriavacím základom zamestnanca. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň.

(3) Ak platba poistného sa na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici uskutočnila oneskorene, poistné sa považuje za zaplatené včas, ak

a) pri platení bezhotovostným prevodom ako deň prevodu je uvedený posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2,
b) pri platení poštovou poukážkou sa poistné poukázalo v posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2.
Maxinka
15.03.11,15:27
prosím vás ako mám napraviť zle zaplatený odvod:
ZP som zaplatila o 19,00€ viac ako som mala za zamestnancov-hromadný príkaz-teraz mi tam svieti že mám preplatok.môžem o to menej zaplatiť nakolko som im poslala aj opravný výkaz.
ako preúčtovať?
mala som to zaúčtované 524,331/336 - 500,00 € ,
úhrada 519,00€ 336/221 - 500,00
/221 - 19,00
Andyke
15.03.11,16:41
Treba sa spojiť so ZP a vysvetliť túto situácie a na ďalší mesiac uhradíš o 19 € menej. /znížiš celkovú platbu o túto sumu /
Ak by trvali aj na písomnej forme, tak pošleš jednoducho oznámenie, že za príslušný mesiac malo byť odvedené 500 €, bolo odvedené 519 €, takže žiadaš, aby preplatok vo výške zaúčtovali ako platbu za mesiac xy 2011.
účtovanie úhrady :
336/221 519 €
Maxinka
16.03.11,06:34
Ďakujem