Rusalka 24
07.03.11,09:43
Kupila som si rastlinu agapant ma niekto s nou skusenosti?uz som si o nej vela precitala ale neviem ajtak ze do akeho kvetinaca ho mam nasadit.lebo pisu ze korene maju radi stiesnene prostredie,nema rada presadzanie ale bude to velka rastlina.tak teraz neviem aky kvetinac. aka velka mi vyrastie prvy rok.
avonboy
09.03.11,13:23
ahoj kde si ho kupila a kolko stoji?
avonboy
09.03.11,15:01
ma niekto nazvys nejaky agapant?
avonboy
10.03.11,06:05
noo tak ste mi dali xrobaka do hlavy asi si ho pojdem dnes popozerat po obxodox a kupim si ho, lebo na leto sa xystam vykraslit zahradku:-) ked dojdem domov tak vam potom napisem kolko stoji:-)
avonboy
10.03.11,09:05
tak uz som si ho kupil 2,99€ tak som zvedavy aky bude na zahrade:-)
lusielaL
10.03.11,11:32
Kupila som si rastlinu agapant ma niekto s nou skusenosti?uz som si o nej vela precitala ale neviem ajtak ze do akeho kvetinaca ho mam nasadit.lebo pisu ze korene maju radi stiesnene prostredie,nema rada presadzanie ale bude to velka rastlina.tak teraz neviem aky kvetinac. aka velka mi vyrastie prvy rok.
Ahoj Rusalka,aj ja som citala clanok ze ma rada stiesnene podmienky,tak teraz som v pomykove ci mi preto nekvitne ze ja ho mam asi v 20cm kvetinaci-priemer kvetinaca.Mam ho treti rok a nemozem povedat ze by nejak prudko narastol.Vyhnal nejake bocne rastlinky,ale ma este dost miesta.
avonboy
10.03.11,12:05
no ja pre istotu dam do asi 12cm priemeru a budu tam 2 kedze som ix dnes kupil a potom ix spolu aj s kvetinacom zasadim do pripravenej zeminy a uvidim co to urobi.,..
Rusalka 24
11.03.11,07:02
ja som ho kupila v Hornbachu.stal myslim tri eura a je biely.maju aj v Starkli modry ale je drahsi.
Rusalka 24
11.03.11,07:06
a uz v obale pustil vyhonok asi list z neho bude, radsej som kupila taky co viditelne "zije" lebo raz som ho uz kuplia a nic z neho nebolo.
avonboy
11.03.11,07:33
aj ja radsej kupujem uz mierne naklicene, vtedy sa vie ze dana rastlinka zije:-)
Rusalka 24
11.03.11,07:43
nakoniec som ho zasadila do mensieho kvetinaca ale plastoveho ako radia v jednom clanku lebo uz ked korene nemaju miesto tak "vytlacia" korene kvetinac.tak pre istotu... :)
avonboy
11.03.11,10:45
aha, a ake to ma vlastne korene pocas vegetacneho obdobia? lebo to co som ja kupil tak velmi sa to na korene nepodoba...
Rusalka 24
11.03.11,13:58
malo to par korienkov takých hrubších boli spucene do kopy tak som ich porozdelovala a tak som ich rozprestrela v kvetinaci a zasypala hlinou.
avonboy
11.03.11,19:19
no ja ix mam este doma, vysadim von ked bude krajsie teplejsie pocasie, mali by sa otuzovat?
Rusalka 24
14.03.11,07:56
Urcite. ja ho mam ulozeny v chlade ale uz som ho dala na okno ked sa mu uz zachcelo vypucat inac moze byt celu zimu v tme.
avonboy
14.03.11,09:47
ja ho mam este v krabici, nech je ticho:-) a nech caka na teple pocasie lebo nemam ho uz kam dat-niet priestoru, na zahrade je ale to je podla mna este zima...
avonboy
16.03.11,17:03
taaak a uz mam vsetko vysaden v zahrade...teraz uz iba cakat na kvety:-)
Rusalka 24
17.03.11,07:07
tak drzim palce,a to si ho vysadil do zahrady?tak som citala ze ked je takto nasadeny tak ma menej kvetov,ja by som tam par kuskov este prihodila..
avonboy
17.03.11,07:12
rusalka, mam 2 kusy, kazdy som zasadil samostatne do 14cm kochlika a ten potom to velkeho plastoveho kontajnera co mam na zahrade a tam si kupujem a sadim kvety ktore viem ze na jesen pojdu zo zeme... a ja som dal tieto 2 agapanty v kochlikoch a 3 crinumy tak teraz uz budem iba cakat na odmenu vo forme kvetov:-)
Rusalka 24
17.03.11,08:15
tak to mas dobre vymyslene,ja som niektore kvety vysadila do rôznych zahonov a jeden som potom zabudla vybrat -osteosperum sa myslim vola tak neviem neviem ci prezil zimu.a crinuma to je aky kvietok?
avonboy
17.03.11,09:11
inak to ma nazov zahradna amarilka - CRINUM skus si dat vyhladat cez google obrazky , ja to skusam tento rok, 1x som nan natrafil v baumaxe 3,69€ sa mi zda ze stala jedna cibulka ale ja som si vybral take balenia kde sa uz risovali aj 3 mlade cibulky to aby to bolo bohatsie a rychlejsie sa rozmnozili tak uvidim ked budem moct davat fotky tak budem vsetkyx informovat, aj teraz uz som hodil zopar fotiek zo zahradky na facebook kde som si vytvoril album uzivatel Iwo Jančovič Expresák
Rusalka 24
18.03.11,08:49
ja niesom na facebooku a ani nebudem ale hodim fotku tu ked agapant vykvitne.drzim palce aby vsetko vykvitlo ako ma. :)
avonboy
18.03.11,09:29
noo ked sa mi budu dat pridavat fotecky tak budem prispievat i ja
Valcake
18.03.11,15:34
avonboy,... ten Crinum na jeseň treba vybrať, alebo prezimuje ako ľalia. Je ich veľa druhov, už sa neviem dočkať tvojich fotiek. Prečo sa to nedá opraviť? Prečo ani ss sa ti nedá poslať?
avonboy
18.03.11,16:44
neviem co s tym mam, aj arizonka sa na to pozerala dal som jej heslo a fakt to tam nemam:-( ani fotky a ani sspravy:-( tak snad sa to da do pohybu a budem moct pridavat fotky ako vy...
avonboy
18.03.11,16:48
a ten crinum-v nasich zem.sirkach neprezimuje, treba vyberat ako lallie inak by vymrzol a ja budem vyberat asi takmer vsetko lebo ako tak vidim rok co rok su mensie cibulky... teraz cakam v zahrade zlte a oranzove hyacinty...tak som nedockavy ze ako budu ukvitnute lebo som ich sadil iba minuly rok, inak na facebooku uz som si dal zopar fotiek jarnych kvietkov...xcete pozriet?
avonboy
18.03.11,16:50
Crinum powellii ten som si kupil teda3 balicky ale boili tam aj mlade cibulky:-) vybral som si kde ich bolo najviac a tie najvacsie a najpevnejsie:-)
Valcake
18.03.11,20:06
a ten crinum-v nasich zem.sirkach neprezimuje, treba vyberat ako lallie inak by vymrzol a ja budem vyberat asi takmer vsetko lebo ako tak vidim rok co rok su mensie cibulky... teraz cakam v zahrade zlte a oranzove hyacinty...tak som nedockavy ze ako budu ukvitnute lebo som ich sadil iba minuly rok, inak na facebooku uz som si dal zopar fotiek jarnych kvietkov...xcete pozriet?

..ale veď ľalie nevyberám a majú nádherné kvety.
Chokma
18.03.11,20:12
a ten crinum-v nasich zem.sirkach neprezimuje, treba vyberat ako lallie inak by vymrzol a ja budem vyberat asi takmer vsetko lebo ako tak vidim rok co rok su mensie cibulky... teraz cakam v zahrade zlte a oranzove hyacinty...tak som nedockavy ze ako budu ukvitnute lebo som ich sadil iba minuly rok, inak na facebooku uz som si dal zopar fotiek jarnych kvietkov...xcete pozriet?

Davaj foto. Mne uz kvitnu ruzove hyacinty a nadherne vonaju - sadila som do crepnikov, lebo to nam na jesen doniesla pani za igelitku cibuliek a som ani nevedela co-co je a zem bola uz zamrznuta, tak som musela sadit do crepnika a pod sklenik s nimi. :)
avonboy
19.03.11,09:41
chokma, ked ja este nemozem pridavat fotky, tie co mi uz kvitnu tak ich mam ma facebooku, zial sem nemozem este pridavat, mozes sa spytat arizonky...:-(
avonboy
19.03.11,09:42
valcake-ja ich tanto rok budem muset vybrat lebo cibulky sa stale zmensuju miesto aby rastli hoci kvety maju krasne...uviidime
Valcake
19.03.11,13:06
avonboy, možno skoro odstrihneš stonky a cibuľa nestačí dozrieť.
avonboy
19.03.11,13:30
ja striham ked je cela sucha
Rusalka 24
24.06.11,16:11
Ahoj Avonboy, ako vyzera tvoj agapant teraz? moj ma asi tri listy take 15 cm a veru nevyzera ze by tento rok zakvitol.
travina
24.06.11,17:16
Dovolím si priespieť do vašej debaty o agapante. Modrý agapantus máme už veľa rokov, roztlačil plastové vedierko aj kvetináč. Minulého roku som ho tiež presadila a asi do priveľkého lebo pozerám, že ešte kvetné puky nepúšťa. Na zimu ho dávam do verandy kde je svetlo, nekúri sa ani nemrzne. Aby pekne vykvitol potrebuje cez zimu uchovať čo najviac zelených listov, polievať občas a prihnojovať. Minulého roku mal len dva kvety, najviac sme mali sedem. Nekvitne z každej listovej ružice, takže keď máte len niekoľko lístočkov, toho roku možno ani nezakvitne. Ale je to veľmi vďačná rastlina.
avonboy
25.06.11,10:29
no tak ten moj na zahrade zije ale ma iba po 5 listkov dlhych cca6cm no ale kvet ziadny ale zato ja som si ho kupil v rakusku za 4,5€ modry zavitnuty a je nadherny, ked najdem fotky ked som ho fotil tak pridam
Rusalka 24
27.06.11,07:21
hmmm podla mna tohtorocne zasadeny ani nezakvitne.tak potom pridaj foto som zvedava
avonboy
27.06.11,11:17
moj kupeny a pestovany v rakusku :)
avonboy
27.06.11,11:18
a tento mali v kvetinarstve ale podla mna je to drahe xixixi:D
avonboy
27.06.11,11:18
a ten zo zahrady este pohladam