marioff
07.03.11,10:16
Dobry den,

dnes mi prislo oznamenie o zacani spravneho konania od Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou o tom ze som si nesplnil povinnost podla paragrafu 19 ods.1,2,4 za rok 2009 (navrh podala moja zdravotka). V ten rok som som bol zamestnany len do maja, kvoli hromadnemu prepustaniu. V poslednej vyplate som teda dostal aj odstupne, teda na vyplatnej paske mam na vyplatu cistu mzdu 1889E. Ostatne mesiace ledva 400E. Zvysny cas som bol na Urade prace.

Velmi Vas prosim, ja sa do tychto byrokratickych veci moc nerozumiem, nasiel som v danom zakone ze suma v jednom mesiaci by mala presiahnut 2169.09E aby som bol povinny toto zuctovanie urobit, tak teraz nerozumiem vobec co sa odomna ziada :confused:

Chcem to vybavit co najrychlejsie, lebo v oznameni sa pise ze mam reagovat do 7 dni, a fakt neviem co dalej, velmi moc Vas prosim o radu a pomoc. Vopred ochotnej dusi velmi pekne dakujem.
m.hladka
07.03.11,09:23
Osobne navštív ZP a dohodni sa, či môžeš ešte dodatočne podať RZZP za rok 2009?
marioff
07.03.11,09:28
ano planujem ist dnes, len si chcem pripravit nejake "vedomosti". Ale stale nerozumiem, preco odomna ziadaju toto zuctovanie, ked by som ho podla toho zakona nemusel robit, de facto preco by som sa mal ist dohadovat do ZP o niecom, co robit nemusim.

Co som si stihol overit, nikomu z kolegov takyto pozdrav o uradu neprisiel, iba mne.
marioff
07.03.11,09:43
Este par skutocnosti:

Od 1.2009 do 4.2009 vyplata ~ 400E v cistom
5.2009 vyplata s odstupnym ~ 1889E v cistom
6.2009 - 12.2009 - urad prace

v roku 2009 som nebol SZCO ani som nemal ziadny iny prijem.
m.hladka
07.03.11,10:14
A nebol si aspoň jeden deň samoplatca?
datumy od 1.1.2009 do 31.12.2009 musia byt vykryté, ten máj si bol zamestnaný, samoplatca???
marioff
07.03.11,10:18
nie, bol som iba zamestnanec v jednej firme, tak ako som popisal vyssie. Nemal som ziadny iny prijem, ani som nebol SZCO (ani den).

Nerozumiem tie dni ako vykraté?
veronikasad
07.03.11,10:23
Este par skutocnosti:

Od 1.2009 do 4.2009 vyplata ~ 400E v cistom
5.2009 vyplata s odstupnym ~ 1889E v cistom
6.2009 - 12.2009 - urad prace

v roku 2009 som nebol SZCO ani som nemal ziadny iny prijem.
odstupné - ak bolo vyplatené za trvania prac.pomeru (spolu s poslednou mzdou), nepodlieha odvodom do zdr. poisťovne.
marioff
07.03.11,10:31
na paske mam odstupne uvedene ako "mesacne odmeny", to nevadi? Vypoved je formou dohody, kde mi zamestnavatel neuviedol ziadne odstupne. Ale stale ta suma neprekrocila tych uvedenych 2169.09E.

Co mam teda urobit? Ak poziadam o dodatocne RZZP, tak zase urcite zaplatim bezdovodne pokutu uradu, ak to spravne chapem.
Andyke
07.03.11,10:57
Práve v tom je pes zakopaný, že dostal tie odmeny a nie odstupné. To znamená, že jeho hrubá mzda bola vyššia ako 2006,17 €, zamestnávateľ odviedol zo stropu, ale jemu vznikla povinnosť podať RZZP za 2009.
Takže vypýtať doklad od zamestnávateľa : Doklad o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2009 a podať RZZP.
marioff
07.03.11,11:07
Aha, cize zasa ma obabral zamestnavatel, ked jasne tvrdil ze ked podpiseme vypoved (teda tu dohodu, ktoru sme predtym ani nevideli) da nam 4 mesacne odstupne a zrazu teraz to uz neni odstupne :( . Co s toho mal zamestnavatel ked to takto spravil nerozumiem. Ani nebol schopny nijak upozornit, ani slovkom ze si musime urobit RZZP. Urcite to zase urobil aby na niecom usetril, alebo aby nemusel nieco riesit z hromadnym prepustanim. A ja si to odskacem formou pokuty :( , rovnakej ako clovek ktory to urobi umyselne..
veronikasad
07.03.11,11:30
na paske mam odstupne uvedene ako "mesacne odmeny", to nevadi? Vypoved je formou dohody, kde mi zamestnavatel neuviedol ziadne odstupne. Ale stale ta suma neprekrocila tych uvedenych 2169.09E.

Co mam teda urobit? Ak poziadam o dodatocne RZZP, tak zase urcite zaplatim bezdovodne pokutu uradu, ak to spravne chapem.
berie sa do úvahy hrubá mzda - nie čistá. A tá zrejme prekročila mesačný max. VZ. Preto ťa vyzvali na podanie RZZP (informáciu majú z mesačného výkazu zamestnávatela).
marioff
07.03.11,11:49
keby ma len vyzvali, to by bolo v poriadku. ale rovno bez upozornenia zacali uz spravne konanie, to je natom smutne. v podstate som bral do uvahy cistu mzdu (prijem - to co som dostal), cize ciastocne moja chyba (mohli ma vsak aspon upozornit). teraz predpokladam ze vsetkych co nas prepustili a nenasli si pracu (kvoli krize) budu pokutovat. Co som sa pital tak nikto RZZP nedal, lebo si tiez mysleli ze nemusia. Ak sa este mozem opitat, preco je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit odstupne ako "mesacne odmeny" a nie poriadne ako odstupne?
veronikasad
07.03.11,11:52
keby ma len vyzvali, to by bolo v poriadku. ale rovno bez upozornenia zacali uz spravne konanie, to je natom smutne. v podstate som bral do uvahy cistu mzdu (prijem - to co som dostal), cize ciastocne moja chyba (mohli ma vsak aspon upozornit). teraz predpokladam ze vsetkych co nas prepustili a nenasli si pracu (kvoli krize) budu pokutovat. Co som sa pital tak nikto RZZP nedal, lebo si tiez mysleli ze nemusia. Ak sa este mozem opitat, preco je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit odstupne ako "mesacne odmeny" a nie poriadne ako odstupne?
nie je to výhodnejšie, lebo tiež platil z odstupného odvody - len zrejme kvoli tomu hromadnému prepúšťanie, aby nemusel vybavovať po úradoch - takto ste si asi dali výpoveď sami a končili dohodou.

Podaj čím skôr to RZZP a uhraď nedoplatok, možno správne konanie zastavia. Ak by prišla pokuta, môžeš podať odvolanie - z dôvodov ktoré si uviedol.
marioff
07.03.11,11:58
viem ze to je blbsia otazka, ale len aby som mal predstavu, kolko moze byt, aspon priblizne, v mojom pripade ten nedoplatok. Resp. ako sa to da vypocitat? Resp. by ho nemal ten zamestnavatel po spravnosti uhradit?

Skusim teda tomu uradu vysvetlit v liste, ze som konal v dobrej viere, ze to nebola schvalnost.
veronikasad
07.03.11,12:02
viem ze to je blbsia otazka, ale len aby som mal predstavu, kolko moze byt, aspon priblizne, v mojom pripade ten nedoplatok. Resp. ako sa to da vypocitat? Resp. by ho nemal ten zamestnavatel po spravnosti uhradit?

Skusim teda tomu uradu vysvetlit v liste, ze som konal v dobrej viere, ze to nebola schvalnost.
v ktorej poisťovni si poistený ?

Ak si vo VšZP, RZZP ti bezplatne urobia tam. Nedoplatok bude mať aj zamestnávatel - za teba ako zamestnanca ho učite platiť nebude, ten si musíš uhradiť sám.

Vypýtaj si od zamestnávatela potvrdenie o príjme pre účely RZZP za rok 2009. Len na základe neho sa dá urobiť RZZP.
marioff
07.03.11,12:04
som v Dovere, dnes budem mat to potvrdenie.
veronikasad
07.03.11,12:09
som v Dovere, dnes budem mat to potvrdenie.
neviem ako fundované sú pracovníčky na Vašej pobočke, u nás by som nevybavila nič. Za rok 2010 sa dá RZZP robiť elektronicky na stránke ZP Dôvera, rok 2009 už zrejme nie. Môžeš skúsiť vyplniť A-čko na stránke www.kros.sk (http://www.kros.sk). Sú tam bezplatné editovatelné tlačivá.
marioff
07.03.11,12:19
je tam iba B a S :( a na googli sa mi tiez nedari najst ziadne tlacivo, nasiel som len vzory
veronikasad
07.03.11,12:22
je tam iba B a S :( a na googli sa mi tiez nedari najst ziadne tlacivo, nasiel som len vzory
A-čko môžeš urobiť na www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk)
marioff
07.03.11,14:57
Takze som ta bol, zajtra si to mam prist po potvrdenie a zaroven zaplatit nedoplatok (sam som zvedavy kolko to bude), a ze vraj vacsinou konanie zastavuju. No uvidim...
veronikasad
07.03.11,15:12
Takze som ta bol, zajtra si to mam prist po potvrdenie a zaroven zaplatit nedoplatok (sam som zvedavy kolko to bude), a ze vraj vacsinou konanie zastavuju. No uvidim...
kolko si mal hrubú mzdu v mesiaci keď si dostal odmenu ?

nedoplatok bude 4% z rozdielu medzi tvojou hrubou mzdou v mesiaci keď si dostal odmenu a max. VZ roku 2009 (2006,17€)
Radovanko
08.03.11,05:32
Ahojte,


potreboval by som poradit s podobnym problemom...zacalo konanie voci mne za nepodanie RZZP za rok 2009..

problem ale je, ze RZZP som podal kedze som mal 1 mesiac kolisavy prijem v roku 2009 a RZZP mi robil zamestnavatel. Samozrejme v juni 2010 ( vo vyplatnej paske ) mi bol odratany nedoplatok za ZP o com som bol aj oboznameny zamestnavatelom. Takze ako postupovat a vyriesit to co najrychlejsie ?
Ake doklady potrebujem , mam pytat od zamestnavatela, a ake doklady odomna bude Dovera ocakavat ? Dakujem za kazdu radu.
evkap.
08.03.11,06:07
prosim vas mam v tom riadny chaos. neviem ci to dobre chapem, cize nieje to jedno ako je to na vyplatnej paske oznacene, ci je to odmena aleno odstupne ze????
lenže ja som pozerala potvrdenie o prijeme a preddavkoch a tam do uhrnu prijmu naskoci suma je to jedno ako je to na paske. cize program je zle nastaveny?? nemala by tam suma ak to bolo odstupné alebo odchodne naskocit??? dakujem
veronikasad
08.03.11,06:38
prosim vas mam v tom riadny chaos. neviem ci to dobre chapem, cize nieje to jedno ako je to na vyplatnej paske oznacene, ci je to odmena aleno odstupne ze????
lenže ja som pozerala potvrdenie o prijeme a preddavkoch a tam do uhrnu prijmu naskoci suma je to jedno ako je to na paske. cize program je zle nastaveny?? nemala by tam suma ak to bolo odstupné alebo odchodne naskocit??? dakujem
v roku 2010 to jedno nebolo, z odstupného sa odvody do ZP a SP neplatili, z odmeny ano.

Od 1.1.2011 sa platia rovnaké odvody z odstupného aj odmeny, chyba nie je v tvojom PC.
evkap.
08.03.11,09:11
dakujem pekne.
fcela
08.03.11,21:42
Ahojte,


potreboval by som poradit s podobnym problemom...zacalo konanie voci mne za nepodanie RZZP za rok 2009..

problem ale je, ze RZZP som podal kedze som mal 1 mesiac kolisavy prijem v roku 2009 a RZZP mi robil zamestnavatel. Samozrejme v juni 2010 ( vo vyplatnej paske ) mi bol odratany nedoplatok za ZP o com som bol aj oboznameny zamestnavatelom. Takze ako postupovat a vyriesit to co najrychlejsie ?
Ake doklady potrebujem , mam pytat od zamestnavatela, a ake doklady odomna bude Dovera ocakavat ? Dakujem za kazdu radu.



Treba napísať Úradu pre dohľad nad ZS vyjadrenie k začatému správnemu konaniu v tom zmysle ako píšete a predložiť dôkazy: kópiu žiadosti o RZZP a oznámenie o nedoplatku od zamestnávateľa. Povinnosť vykonať a podať RZZP a zaplatiť nedoplatok mal podľa zákona o ZP zamestnávateľ, takže by som ešte priložila doklad od zamestnávateľa o podaní RZZP. Na základe predložených dôkazov navrhnite zastaviť správne konanie.
Verhol
09.03.11,05:41
dobry den.

V rocnom zuctovaní mi vysiel nedoplatok 228 eur, vobec netuším, preco je to taký nedoplatok.
V januari materska, od 18.1 zamestnanec, od februara nezamestnana a od oktobra zivnostík. prosim o radu dakujem
mamina20
09.03.11,10:00
Dobrý deň, v r.2010 som bola do mája na rodičovskej dovolenke a od mája evidovaná na úrade práce. v decembri som mala jednu dohodu. Vo výpl termíne za mesiac máj som dostala 6 platov z toho 3mesačné odstupné a 3mesačný plat. Mám povinnost podať RzZP? V potvrdení o príjme od býv.zamestn. je úhrn príjmov 3 259,95 EUR, ale odvedené poistné iba 66,66 EUR. A v potvrdení o preddavkoch na poistné je úhrn príjmov podľa paragr. 13 iba 1 666,62 EUR. Vyzerá to ako keby sa poistné neodviedlo z celej čiastky? Je to v odstupnom?
Ďakujem za odpoveď.
zuza 74
10.03.11,05:58
Prosím Vás, stiahla som si tlaciva zo stránky vszp, ale na všetkých ja v záhlaví napísané "VZOR". možem použiť takéto tlačivá a poslať ich do ZP?
Ďakujem
veronikasad
10.03.11,06:03
Prosím Vás, stiahla som si tlaciva zo stránky vszp, ale na všetkých ja v záhlaví napísané "VZOR". možem použiť takéto tlačivá a poslať ich do ZP?
Ďakujem
tlačivá sa dajú vyplňať elektronicky na stránke www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk),
typ B a S aj na stránke www.kros.sk (http://www.kros.sk).

Sú tam bezplatné editovatelné tlačivá.
tinaro
14.03.11,11:28
Ahojte, neviete mi pomôcť prišlo mi upovedomenie o začatí správneho konania za nepodanie ročného zúčtovanie poistného, ani ma neupozornili,,,dokonca za rok 2009.. jeden mesiac som dostal od zamestnávateľa príspevok na auto pre úraz a tam mi presiahol príjem ,mám sa odvolať, ale neviem ako napísať odvolanie poradíte? ďakujem
veronikasad
14.03.11,11:34
Ahojte, neviete mi pomôcť prišlo mi upovedomenie o začatí správneho konania za nepodanie ročného zúčtovanie poistného, ani ma neupozornili,,,dokonca za rok 2009.. jeden mesiac som dostal od zamestnávateľa príspevok na auto pre úraz a tam mi presiahol príjem ,mám sa odvolať, ale neviem ako napísať odvolanie poradíte? ďakujem
akou formou bol príspevok na auto vyplatený ? Ako odmena ?
tinaro
14.03.11,11:45
mimoriadna odmena kód 712
veronikasad
14.03.11,11:48
mimoriadna odmena kód 712
Kod mi nič nehovorí, ak ide o mimoriadnu odmenu a bol prekročený max. mesačný VZ, vznikla ti povinnosť podať RZZP a doplatiť rozdiel (rovnako aj zamestnávatel bude mať nedoplatok).

Nemáš sa voči čomu odvolávať, čím skôr tak urob, nech Urad pre dohlad nad zr.starostlivosťou konanie zastaví.
tinaro
14.03.11,11:54
najhoršie je že je to za rok 2009, už som bol aj v poisťovni, urobili mi to zúčtovanie, teraz ako postupovať? Ako to , že ma ani zamestnávateľ neupozornil ani poisťovňa, čo je toto za jednanie? hrôza
veronikasad
14.03.11,12:01
najhoršie je že je to za rok 2009, už som bol aj v poisťovni, urobili mi to zúčtovanie, teraz ako postupovať? Ako to , že ma ani zamestnávateľ neupozornil ani poisťovňa, čo je toto za jednanie? hrôza
zamestnávatel ťa upozorniť mohol (nie je to povinnosť mzdárky, ale mzdárky to bežne robia) , mohol si potom požiadať zamestnávatela o vykonanie RZZP a nemuseli byť problémy.

Ak máš RZZP urobené, čím skôr uhraď nedoplatok.
Dali ti v ZP aj komiu Oznámenia o výšku nedoplatku pre zamestnávatela ?
tinaro
14.03.11,12:24
no dali mi posledná stana, je nedoplatok/ preplatok zamestnávateľa 0,00 tak neviem čo chcú?
briezka4
21.03.11,15:18
Mne sa stalo to iste(tiez rok 2009, tiez jednorazova odmena), dostal som upovedomenie o zacati konania. Musim popytat doklad o prijme od byvaleho zamestnavatela + z UPSVR a od dalsieho zamestnavatela. Potom zist do dovery, tam mi pomozu spravit RZZP a potvrdenie aj s vysvetlenim poslat do 7 dni na urad nad zdravotnou starostlivostou. Spravne som pochopil? Ci este daco? Este predtym zavolam na spominany urad a spytam sa ako postupovat, ale predpokladam, ze mi toto povedia.
briezka4
22.03.11,06:10
No volal som na urad nad zdravotnou star. a spytal som sa ako to je.. vraj mam spravit dodatocne RZZP za 2009, ale ze kvoli tomu nezrusia konanie..asi tak://
tinaro
22.03.11,06:48
no ja som poslal list, vysvetlil som im prečo sa to stalo a čakám čo bude a dodatočne som poslal ročné zúčtovanie,,,,pokuta ma asi neminie,ale možno bude menšia
briezka4
22.03.11,07:15
Aj ja spravim to iste, len sa mi zda cudne, ze tolko ludi s tym ma problem (v 2009 to robilo bohuzial privela firiem) a nikto o tom nebol normalne informovany. Ked som dostal upozornenie od dovery, tak som im volal a vraj zamestnavatel je povinny spravit ak o to poziadam, tak som dal ten papier "sefovej" ta poslala na mzdaren a po dvoch dnoch mi povedala, ze to je vybavene. Dovercivost sa nevyplaca, keby som sa spytal v Dovere, tak nemam tento problem, len bohuzial nemam prijem nad 2000 EUR kazdy mesiac, cize som doteraz ani nevedel, ze nejake RZZP vobec existuje a vsetko okolo toho. Podla mna by kludne mohli odpusit pokutu s poriadnym vysvetlenim a potvrdenim o dodatocnom RZZP, ale tak ako poznam ochotu vacsiny uradnikov, tak mame smolu :mee:
tinaro
26.03.11,14:43
no teba aspoň upozornila poisťovňa, Mňa vôbec, je toto normálne??? to sú mi zákony, a človek, ktorý o tom ani nevie, má smolu, veď musia z niečoho žiť!:mad:,nemám slov, ani ma neupozornila v práci:mad:tak asi toľko, ešte mi nič neprišlo, dajú si na čas:mad:
briezka4
26.03.11,14:45
ano, informovala a kedze som nevedel ani co to je, tak som sa uspokojil s tvrdenim "sefky" , ze je to v poriadku (po tom, ako som jej to upozornenie dal a ona ho dala uctovnicke) ja som list na urad.... poslal vo stvrtok..aj ja som zvedavy
tinaro
27.03.11,09:22
dám ti vedieť kedy mi príde odpoveď ak príde a nepríde iba šek...
briezka4
27.03.11,09:24
dám ti vedieť kedy mi príde odpoveď ak príde a nepríde iba šek...

ok, ale podla mna by mali odpovedat...ak daju celu pokutu tak su riadny hajzli.. i ked u niektorych uradnikov som si uz zvykol, tak uvidime :/
siria1
18.04.11,19:59
ahojte!
tiez mam prosbu o radu. Ja mam trosku iny problem s Uradom pre dohlad. Doslo mi oznamenie o spravnom konani, kvoli nesplneniu podania RZZP za rok 2009. Ja som vsak tuto povinnost nemala (cely rok kazdy mesiac som odvadzala maximalne poistne, kedze moj prijem bol kazdy mesiac nad max hranicu pre odvody). Bohuzial, v case, ked mi to prislo, som bola (a vlastne stale som) v zahranici (prebrala to mama) a nemala moznost sa odvolat (dali na to 7 dni). Tak som to riesila mailom cez Doveru, lebo to iste sa stalo pred rokom, ze ma neopravnene obvinili, ze som nepodala RZZP,
Tak slecna z Dovery mi mailom potvrdila, ze naozaj som tu povinnost nemala a ze sa mam odvolat v stanovenej lehote Uradu (co bolo celkom vtipne, kedze na reakciu z Dovery som cakala 15 dni... a lehota od Uradu bola 7). A nasledne bude Urad ziadat od Dovery podklady.
Odvolanie som nepodala, kedze som nemala moznost, no a teraz mi dosla od nich pokuta 100 EUR - za zavazne porusenie povinnosti ohrozujuce zdravotny system celej spolocnosti... absurdne...
Problem je, ze nemam ako zdokladovat prijmy za 2009 zo zahranicia (podklady mam doma).
Fakt ma hneva takyto system, ze ma neopravnene obtazuju a este daju aj pokutu bez presetrenia! Pochybili oni - mozem teraz ja od nich ziadat pokutu?
Mate, pls, niekto s tymto skusenost, ake mam moznosti?
dakujem moc
briezka4
18.04.11,20:03
podla mna skus priamo zavolat na urad.... ten pan co ma na starosti pokuty a podobne je celkom normalny, aspon celkom normalne mi vysvetlil, ze ma pokuta asi neminie :/// ale tak jedine ak im zavolas a spytas sa ako postupovat (s tym, ze im vysvetlis o co sa jedna)
veronikasad
19.04.11,03:59
ahojte!
tiez mam prosbu o radu. Ja mam trosku iny problem s Uradom pre dohlad. Doslo mi oznamenie o spravnom konani, kvoli nesplneniu podania RZZP za rok 2009. Ja som vsak tuto povinnost nemala (cely rok kazdy mesiac som odvadzala maximalne poistne, kedze moj prijem bol kazdy mesiac nad max hranicu pre odvody). Bohuzial, v case, ked mi to prislo, som bola (a vlastne stale som) v zahranici (prebrala to mama) a nemala moznost sa odvolat (dali na to 7 dni). Tak som to riesila mailom cez Doveru, lebo to iste sa stalo pred rokom, ze ma neopravnene obvinili, ze som nepodala RZZP,
Tak slecna z Dovery mi mailom potvrdila, ze naozaj som tu povinnost nemala a ze sa mam odvolat v stanovenej lehote Uradu (co bolo celkom vtipne, kedze na reakciu z Dovery som cakala 15 dni... a lehota od Uradu bola 7). A nasledne bude Urad ziadat od Dovery podklady.
Odvolanie som nepodala, kedze som nemala moznost, no a teraz mi dosla od nich pokuta 100 EUR - za zavazne porusenie povinnosti ohrozujuce zdravotny system celej spolocnosti... absurdne...
Problem je, ze nemam ako zdokladovat prijmy za 2009 zo zahranicia (podklady mam doma).
Fakt ma hneva takyto system, ze ma neopravnene obtazuju a este daju aj pokutu bez presetrenia! Pochybili oni - mozem teraz ja od nich ziadat pokutu?
Mate, pls, niekto s tymto skusenost, ake mam moznosti?
dakujem moc
Odvolaj sa teraz (písomne-oporučene, nie telefonicky, ani mailom) voči uloženej pokute. Prilož kopiu mailovej komunikácie s Dôverou.
siria1
19.04.11,08:13
Dakujem. Hej, podam odvolanie aspon s tym mailom ako prilohou, moc inych moznosti momentalne nemam. Len mi islo o to, ci sa mozem niekde stazovat alebo nieco podobne:) Ved ma neopravnene pokutuju, ani sa neobtazovali to preverit, co je podla mna dost zarazajuce. A ja s tym mam teraz starosti a stracam tym svoj cas:)
tinaro
27.04.11,10:25
no už mi prišla odpoveď na môj list z úradu, že dostali dodatočne tak stiahli mi to, nemusím platiť, tak nech sa to aj tebe podarí, som rád..
Mila123
27.04.11,11:15
Jaj.....mal si sa opýtať...viem, stáva sa, ale neznalosť zákona neospravedlňuje....ale z odstupného sa v minulosti neplatili fondy a v tvojom prípade ti ich aj zamestnávateľ platil...mal si vyššiu podporu v nezamestnanosti vyplatenú a aj v možnom budúcom starobnom dôchodku by si to mohol niečo pocítiť.....choď do ZP, kt. si mal v roku 2009 a podaj RZZP a určite budeš musieť doplatiť nedoplatok......
briezka4
04.05.11,12:23
Takže mne dali pokutu 50€...keď beriem, že to mohlo byť 165€,tak sa to dá.
tinaro
05.05.11,07:50
no ešte že len tak, ale nemuseli,,,
Jano24
28.12.11,04:49
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=1053
Doteraz zamestnávateľ robil za zamestnanca ročné zúčtovanie iba v prípade ak ten zamestnanec mal kolísavé príjmy. Povedzme jeden mesiac mal príjem 700 Eur a druhý s odmenami 3000 Eur.Ale teraz VšZP na svojej stránke si dala oznam že každý zamestnávateľ je povinný jej poslať súhrnný výkaz. To znamená aj ten zamestnávateľ čo ma povedzme jedného zamestnanca a ten má každý mesiac mzdu povedzme 700 Eur? No tak ak je to pravda , tak tomu sa povie zníženie administratívy a byrokracie pre zamestnávateľov schávené touto vládou. Alebo si len VšZP robí nejakú nadprácu a hujerovsky požaduje to čo nemá? Teda od všetkých zamestnávateľov aj keď ich zamestnanci nemali kolisavé príjmy., Načo potom VšZP sa potom každý mesiac posiela mesačný výkaz?Veď tam je to uvedená akú ma zamestnanec mzdu?Vy tomu rozumiete?
Mila123
28.12.11,06:02
asi tak ako ty.......výkaz predpokladám vygeneruje sw, posiela sa nielen 25 ale aj 24 či 27, UDZS vydal metodické usmernenie, aspoň jedna výhoda, že urobia RZZP za nás, mňa to osobne teší, ZC nebudú na mňa hromžiť, že koľko veľa som im napočítala.....
truch
16.01.12,16:19
Kros- Olymp , bude mať v SW zapracované podklady pre zdravotné poisťovne kocom januára, vraj okolo 25.-tého.:)
janaGT
20.01.12,07:01
Dáška, práve to hľadám v olympe ... inak si dávajú načas :)
truch
20.01.12,07:27
Jani, povedali mi, že robia čo môžu, aby sme sa nebáli, termín odovzdania je až do 28.2.2012, takže stihneme:) Hlavné je, že všetky tie lajstra nebudeme musieť prácne vypisovať:)
veronikasad
20.01.12,07:30
Dáška, práve to hľadám v olympe ... inak si dávajú načas :)
ak odoberáš Novinky, včera poobede mi prišlo oznámenie emailom ...
truch
20.01.12,07:39
Veronika, ten termín sedí , verzia 12.10 má byť prístupná od 25.1.2012:)
veronikasad
20.01.12,07:48
V novinkách je "po" 25.1.
janaGT
20.01.12,09:28
ak odoberáš Novinky, včera poobede mi prišlo oznámenie emailom ...

odoberám ... ale ešte som nemala čas si to prečítať ...
saskia26
20.01.12,21:18
Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
Mila123
20.01.12,21:20
Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
do RZZP sa nepočítajú dohody.....
veronikasad
20.01.12,21:21
Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
Za uchádzačov o zamestnanie je platitelom ZP štát. Príjem z dohody nesmie prekročiť 139,90€ mesačne, inak ho vyradia z evidencie. Dohodu nahlasuje na UP pred začiatkom výkonu práce.
saskia26
20.01.12,21:35
Ďakujem za odpoveď. Čítala som časť príspevku nižšie a brala to tak, že evidovaný na ÚP je poistencom štátu a ak má dohodu, tak musí platiť zdravotné poistenie?!

Po 1.1.2011 sa menil spôsob posudzovania poistencov štátu a ich príjmu oproti predchádzajúcim rokom.
Poistenci štátu sú uvedení v §11 ods.7 zákona o zdravotnom poistení. Tieto osoby sú poistencami štátu bez ohľadu na ich príjem, a bez ohľadu na to, či sú aj zamestnancami alebo samostatne zárobkovo činnými osobami. To znamená, aj keď majú vlastný príjem, štát bez ohľadu na výšku ich príjmu platí za nich poistné na zdravotné poistenie. Na druhej strane ak poistenci štátu majú príjem zo zárobkovej činnosti, sú povinní z tohoto príjmu platiť zdravotné poistenie, bez ohľadu na výšku príjmu. Nie je daná vo všeobecnosti žiadna hranica príjmu, pod ktorú by poistenie neplatili.
T.j. za poistencov štátu :
V r.2010 a predchádzajúcich buď platil poistné poistenec, alebo štát.
V r.2011 a nasledujúcich platí poistné štát za všetkých poistencov štátu, a aj poistenec, ak má príjem.
Katy a R
20.01.12,21:41
saskia .. kuk sem, čo je zárobková činnosť (pre ZP) http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-zdravotnom-poisteni-od-01-08-2011-a.html#10b
saskia26
20.01.12,21:48
Katy, ďakujem, už mi je to jasné.
janaGT
27.01.12,11:06
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) 20.01.12, 09:48
V novinkách je "po" 25.1.

... vyzerá to tak, že sa asi ani nedočkáme ...
veronikasad
27.01.12,11:10
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) 20.01.12, 09:48
V novinkách je "po" 25.1.

... vyzerá to tak, že sa asi ani nedočkáme ...
Janka, tu sú ďalšie novinky

Vážený používateľ programu OLYMP,

chceli by sme Vás informovať, že verzia 12.10 programu Olymp by mala byť zverejnená na našej internetovej stránke dňa 27. 01. 2012.
Zverejnenie verzie sme odložili z dôvodu, že až pred niekoľkými minútami nám Daňový úrad sprístupnil testovací portál na elektronické odosielanie a prijímanie nového mesačného Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch. Nakoľko sa jedná o nový export a v našom záujme je vydať novú verziu s overenou funkčnosťou, intenzívne pracujeme na testovaní nového exportu.

O zverejnení novej verzie Vás budeme informovať e-mailovou novinkou.
janaGT
27.01.12,11:16
veď práve na to som narážala :), tiež som to ráno dostala mailom ...
janaGT
27.01.12,12:39
hurá!!!!!!!!!!! už je nová verzia na svete :)
veronikasad
27.01.12,12:42
Keď tak rýchlo sprístupnia aj SW na vyplňanie DP - ku šťastiu nám nič nebude chýbať.