mandarinka79
07.03.11,11:16
Od januára min roka do marca som bola PN, od apríla do okt na materskej dovolenke, v oktobri som cerpala dovolenku a od novembra na rodicovskej dovolenke.neviem co sa ráta ako príjem a z coho by som mala zdaniť?dakujem
veronikasad
07.03.11,10:18
Od januára min roka do marca som bola PN, od apríla do okt na materskej dovolenke, v oktobri som cerpala dovolenku a od novembra na rodicovskej dovolenke.neviem co sa ráta ako príjem a z coho by som mala zdaniť?dakujem
pozri na potvrdení od zamestnávatela - výšku príjmu (r.1) a či máš zrazené preddavky na daň-
Timka1
07.03.11,10:20
Od januára min roka do marca som bola PN, od apríla do okt na materskej dovolenke, v oktobri som cerpala dovolenku a od novembra na rodicovskej dovolenke.neviem co sa ráta ako príjem a z coho by som mala zdaniť?dakujem

nemocenské dávky, materská a rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy - nezdaňuješ

náhrada za dovolenku - zdaniteľný príjem, zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a na základe výšky v ňom, sa zariadiš či máš podávať DP alebo nie, do polovice výšky NČ čo je v r. 2010 suma 2012,85 €, nemáš povinnosť podávať, ale ak ti zamestnávateľ zrazil daň, tak si ho podaj, bude ti vrátená