danM1
07.03.11,12:57
Dobry den,
chcel by som poprosit o pomoc pri vyplneni danoveho priznania za rok 2010. Pracujem a zijem v CR, na Slovensku mam len prijem z prenajmu bytu(Vyplnujem DP FO Typ B). Vypocital som podla navodu zaklad dane z prijmov a vydajov, ktory je 530,43EUR. Problem je pri vyplnovani samotneho DP pomocou elektronickeho formulara, kde mi na r.70 (Znizenie zakladu dane na danovnika) automaticky vyplni sumu 4025,7EUR. Na r. 77 by mal byt vypocitany zaklad dane znizeny o sumu z r.76(4025,7EUR) a ak je suma na r.76 vyssia ako na r.69 uvadza sa na r.77 nula. Znamena to, ze nebudem platit ziadne dane z prenajmu bytu? Dakujem.
elka100
10.03.11,21:25
Riešim podobný problém a myslím si že na r.70 ma ísť ta suma 4025,70 eur. Mne na r.69 vyšiel základ dane 493,68 eur. Keďže je r.70 väčší ako r.69 znamená to že daň z prenájmu bude 0 eur :)
koukal
06.03.12,14:55
Chlapci nebude to take jednoduche s tou 0 za dane :) Pozabudli ste na to ze odpocitatelnu polozku 4025,70 eur mozetepouzit iba ak mate vsetky prijmy na Slovensku, ak ako hovorite ze pracujete v Cechach tak i tam mate odpocitaelnu polozku rocnu alebo/12 mesacnu cca 2000 KC/mes
ktoru vam odpocitava zamestnavatel z vasej mzdy. Suma sumarum ak by ste chelci pouziit aj slovensku odpo.polozku tak to by ste ak jeden danovy subjekt pozili za jeden rok dve odpocitatelne polozky co asi uznate asi enamte narok , narok je iba na jednu odpocitaenu polozku. Kedze pracujete v cechach tak asi pracujete u zamestnavatela a on vam automaticky uz vase vyplaty zvyhodnuje ceskou odpocitatelnou polozkou, takze na slovensku uz narok asi nemate. To je to iste ze prijem v jednej krajne ktory bol v danje krajne uz zdaneny nmusite druhy krat zdanovat v rodnej krajne podobne odpocitatkne polozky ozes pouzit iba z jednej krajny. ale ak ste tu polozku pouzili a preslo vam to tak ok len sa modlite aby st enemali v najbliszich 10 rokoch danovu kontrolu, kde by na to mohli prist a vybrali by si dan aj z urokami:(