SERVIS
07.03.11,12:44
Máte skúsenosti s tlakomermi? Potrebujem pre manžela kúpiť, aby sa mohol doma kontrolovať... a je ich v ponuke veľa ... takže ... radte...
legolas
07.03.11,11:52
..ja by som na tvojom mieste kúpil ortuťový, je najpresnejší..
SERVIS
07.03.11,11:53
to je pravda... a z tých digitálnych je ktorý najlepší
JarkaL
07.03.11,12:11
Ja som kúpila manželovi SENCOR asi za 100 €, ale nikdy sme nenamerali tlak rovnaký ako na tetinom tiež digitálnom tlakomeri(značku neviem). Tie digitálne nie sú presné, sú dobré len na to, aby si si sledoval "hladinu " tlaku - teda či neskáče hore-dole, ale nikdy nie je taký presný ako ortuťový (ten je však drahší a nie každý si dokáže na ňom tlak odmerať sám). Ak by som mala vážnejšie problémy s tlakom, určite by som si radšej kúpila ortuťový.
martuli
07.03.11,12:15
Ak digitálny, tak vžiadnom prípade nie ten na zápästie, ale na rameno. Ortuťový neviem či sa ešte dá zohnať. Digitálne merajú každý raz inak, ak je nejaká nepravidelnosť pulzu, alebo sa pohne ruka, namerajú blud. Ja mám doma starú "ruskú" klasiku - na rameno, balónik a okrúhly ciferník. Minule som ho porovnávala v práci s klasickým ortuťovým tlakomerom a bol maximálne presný a to už má za sebou pár rokov.
Juraj Tlach
07.03.11,12:28
Mne zase v nemocnici tvrdili, že žiadny digitálny, ktorý meria tlak v oblasti zápästia, nemeria dobre.)
Braňo
07.03.11,12:35
betka631
07.03.11,13:13
peterkos2
07.03.11,15:10
pasuliatko
07.03.11,15:20
..ja by som na tvojom mieste kúpil ortuťový, je najpresnejší..

len škoda,že ortuťové už nezoženie lebo už sú zakázané...
buchač
07.03.11,15:29
len škoda,že ortuťové už nezoženie lebo už sú zakázané...

...že sú zakázané ???
Skôr by som povedal , že sa už nevyrábajú - nebudú vyrábať ....:rolleyes:

Ale kúpiť ich kúpiš ...;)

http://www.radix.sk/obrazky/diplomat.gif

http://www.radix.sk/vatlakomery.html
betka631
07.03.11,15:40
len škoda,že ortuťové už nezoženie lebo už sú zakázané...

Teplomery áno....tlakomery? kúpiš...:)
http://www.webshopy.sk/sk/kategoria/mechanicke-tlakomery-ortutove-tlakomery
pasuliatko
07.03.11,17:46
hlavne,že v nemocnici ich nepoužívajú lebo nemôžu lebo od 1.3.2011 sú EU zakázané
legolas
07.03.11,18:27
hlavne,že v nemocnici ich nepoužívajú lebo nemôžu lebo od 1.3.2011 sú EU zakázané
..možno v BA, ale poď na východ, to je ďaleko:) možno o pár rokov aj tu..
tlakomer STAR ortuťový
tlakomer STAR ortuťový

Poslať tip na produkt e-mailom

Cena: 29,75 € s DPH
Cena SKK: 896,20 Sk
kód:
ks


Tradičný stolový ortuťový tlakomer, s kovovým boxom, uzáverom ortute. Vyrába sa v modrej, zelenej a červenej farbe, farebne je zladená aj manžeta a balónik.

32755 modrý
32756 zelený
32757 červený

Dostupný : marec 2011
pasuliatko
08.03.11,09:01
..možno v BA, ale poď na východ, to je ďaleko:) možno o pár rokov aj tu..
tlakomer STAR ortuťový
tlakomer STAR ortuťový

Poslať tip na produkt e-mailom

Cena: 29,75 € s DPH
Cena SKK: 896,20 Sk
kód:
ks


Tradičný stolový ortuťový tlakomer, s kovovým boxom, uzáverom ortute. Vyrába sa v modrej, zelenej a červenej farbe, farebne je zladená aj manžeta a balónik.

32755 modrý
32756 zelený
32757 červený

Dostupný : marec 2011

v celej EU to platí nie len v BA...
betka631
22.03.11,12:43
hlavne,že v nemocnici ich nepoužívajú lebo nemôžu lebo od 1.3.2011 sú EU zakázané

Ležala som od 9.3. v nemocnici a celý čas mi merali tlak ortuťovým tlakomerom. Nevedeli nič o tom, že by ich nemali používať.:)
amoo
24.03.11,16:11
Ano ortutove sa daju bezne zohnat, trochu nevyhodou je komplikovanejsie meranie, skladovatelnost a nutnost fonendoskopu, no ten mozme vyuzit na kontrolu dychania u chorych deti napr. priedusky, srdce... aj napriek inej membrane. Aj mechanicke rucickove su dostat. Kvoli pohodliu by som odporucal digitalny na rameno (na zapestie je mensia presnost), snad znacku boso ceny od 40E. Teplomery infra celo - ucho su od 20E (digitalne neodporucam) velkost ako klasicky ortutovy ale cca 4x hrubsi.
Na nete je toho spusta vyberte si a skocte kupit do zdrav. potrieb resp. vyuzite internetovy obchod pride vam to domu. Pripadnu ortut odovzdajte v lekarni ap. v pripade rozbitia nevysavat aby sa nerozptilila v miestnosti.
http://www.tlakomery.eu/tlakomery/eshop/1-1-Digitalne-tlakomery
devinbez
24.03.11,18:38
jedine ortuťový
alla66
19.05.11,16:23
Máte skúsenosti s tlakomermi? Potrebujem pre manžela kúpiť, aby sa mohol doma kontrolovať... a je ich v ponuke veľa ... takže ... radte...
http://www.pluska.sk/zdravie/testovali-sme-tlakomery.html
ilona
20.05.11,04:33
Ja by som len pripomenula,že pri kúpe tlakomeru na rameno treba dať pozor aj na dĺžku manžety. Mňa to vôbec nenapadlo, lebo si vôbec nemyslím, že by môj manžel bol silný, len je možno širší v ramenách a keď som prišla domov, tak sme mu tlak neodmerali,lebo pri meraní manžeta vždy povolila. Musela som kúpiť druhú manžetu.
legolas
20.05.11,04:55
:) a to ako ste mu tú manžetu dávali? okolo ramien?
terezamaria
20.05.11,06:21
Naozaj najlepšie sú ortuťové, ako napísal legolas hneď v prvom príspevku.
Ja mám okrem ortuťového ešte zápäsťový, ktoré každý odsudzuje, že nie sú presné. Je to Tenzoval, vyrába Hartmann. Zhodou okolností sa mi výborne vydaril, ukazuje zhodne s ortuťovým.:)
ka.ja
20.05.11,06:41
my sme prednedávnom kúpili tento ortuťový: http://www.fazzini.sk/vyrobok_o_tlakomer.html - treba k nemu kúpiť aj fonendoskop. Máme aj digitálny Omron.
Rovnako ako piše terezamaria nam ukazuju obidva zhodne.
terezamaria
20.05.11,06:46
my sme prednedávnom kúpili tento ortuťový: http://www.fazzini.sk/vyrobok_o_tlakomer.html - treba k nemu kúpiť aj fonendoskop. Máme aj digitálny Omron.
Rovnako ako piše terezamaria nam ukazuju obidva zhodne.

Ono vždy je to na tom, ako sa ten-ktorý tlakomer vydarí. Ja som najprv mala Omron ramenný, ktorý však ukazoval úplne z "cesty". Ortuťový napr. 130/80, tento 100/60. Keď som ho išla reklamovať, magistra nechcela veriť, že to sú vynikajúce tlakomery. Potom si to vyskúšala na sebe a konečne uznala reklamáciu, poslala tlakomer k výrobcovi a dostala som späť peniaze. Síce mi chceli dať druhý, ale už som neverila a kúpila si horeuvedený. :)
ludmilla
22.05.11,06:38
hlavne,že v nemocnici ich nepoužívajú lebo nemôžu lebo od 1.3.2011 sú EU zakázané

Správne - ortuťové sa nepoužívajú, my v nemocnici používame manuálny tlakomer so stetoskopom, tie merajú presne.
Čo sa digitálnych týka značky Hartmann, Omron, Microlife sú klinicky overené tlakomery a garantujú presnosť. Avšak ani ten najlepší tlakomer nezmerá tlak presne pokiaľ nepoužijeme správnu manžetu - podľa obvodu paže.
17 - 22 cm: manžeta malá,
22 - 32 cm: stredná manžeta,
32 - 42 cm: veľká manžeta.
Okrem toho by sa mali každé 2 roky prístroje kalibrovať.
Simcisko
03.12.11,08:02
Bohuzial , som "zaujaty", s tlakomermy pracujem 10 rokov...
Musim niektore informacie upresnit:

Ortutove tlakomery su v celej EU zakazane PREDAVAT, uz niekolko rokov.
Nie je vsak zakazane ich pouzivamie!
Kazdy, kto ich teda predava, vystavuje sa riziku sankcii.

Co sa tyka presnosti, je to takmer rovnake ako so soferovanim auta. Ak budete pouzivat tlakomer nespravne, co by len jedna chyba zapricini nespravny/nepresny vysledok.
Nemozete sa stazovat, ze auto je zle a reklamovat ho a ziadat peniaze naspat, za to, ze neviete soferovat a sposobili ste skodu...

Dobra rada: prejdite si niekolko lekarni a zdravotnickych vydajni vo vasom okoli, pretoze len tu najdete odbornicky, ktore maju s touto problematikou dlhorocne skusenosti a za svojimi radami si stoja.
Opytajte sa ich s akymi tlakomermi maju najlepsie a dlhorocne skusenosti.
Tito ludia vam nemaju preco klamat, ak by to urobili, mozete sa k nim vratit a kedykolvek im to "spocitat".
Internetove jednorazove skusenosti ludi, ktory o problematike maju len "amaterske" vedomosti vam mozu skor uskodit!
amoo
01.04.12,13:31
Ano súhlasím, sú zakázané kvôli tej ortuti, osobne som za životne prostredie, ale dajú sa kúpiť na internete napriek všetkému. Digitálne meranie na ramene je dnes už presné, no oponoval by som presnosťou merania na zápästí, ide o systém merania ktorý už od spôsobu nemôže byť presný je orientačný, pozor hlavne pri meraní vysokého tlaku.
Prave vtedy keď potrebujeme korektný údaj najsúrnejšie dostaneme skreslený.
Pri meraní na zapästí nutne dodržať viacero podmienok ktoré pri nevoľnosti len sťáži dodržíte a už vôbec nezmeráte tlak ležiacemu pacientovi.
petermikuláš
02.04.12,06:27
Mne zase v nemocnici tvrdili, že žiadny digitálny, ktorý meria tlak v oblasti zápästia, nemeria dobre.)

presne tak to poznám aj ja z nemocnice, nikdy sme nepoužívali tie na zápästia, pretože merali veľmi nepresne
amoo
06.04.12,08:54
Presne, práve z tohto dôvodu sa v nemocnici nepoužívajú zápästný, no viem že si aj ortuťoví odložili bokom aby v prípade poruchy digitálneho mali náhradu, čo som im kvitoval, aj ja som si nechal tak 5 ks do rezervy, tie modré talianske sa mi zdali subjektívne najlepšie,
(no nijako nechcem meranie na zápästí odsúdiť ma svoje opodstatnenie pri špecifických prípadoch, dokonca existuje meranie aj na prste)
Mackovka
12.04.12,10:28
Ja som bola zvyknutá na ortuťový, mamka mala srdcové problémy, tak bol využitý. Ale chcela som aj digitálny pre ocka, aby si mohol sám merať tlak. Kardiológ nám odporučil Microlife - meria tri razy po sebe a potom vypočíta priemer. Ak je jedna hodnota príliš rozdielna, meria znovu. Myslím, že na domáce využitie je dobrý.
andrikamac
08.04.15,23:45
ja tiez rozmyslam nad Microlife tymyo modelom: microlife tlakomer (http://www.lieky-online.sk/microlife-tlakomer-digitalny-bp-3ag1-tlakomery/0141318256103713)
neviete poradit o co je lepsi napr. od znacku omron? pripadne tento digitalny je drahsi microlife tlakomer digitalny (http://www.lieky-online.sk/microlife-teplomer-digitalny-nc-150-teplomery/0141318356103695) , podla mna nema tolko funkcii...
dakujem