jasny
07.03.11,13:54
Dnes som bol na obvodnom urade(odbor ziv. podnikania) kosice mesto kde som sa informoval o dokladoch potrebnych pri reg. zivnosti PO. V prvom rade som bol milo prekvapeny ustretovostou a celkovou pohodou poskytovania inf. zo strany pracovnicky OU ale co ma naozaj prekvapilo bola informacia ze uz nieje potrebne osobne podanie dokladov a podkladov na patricnom REGISTROVOM SUDE(registracia sro) a ze tuto povinnost za vas vykona dany OBVODNY URAD co ma naoaj potesilo.
jasny
07.03.11,14:09
a este jedna rada. nevyhadzujte peniaze za kopie dokumentov co stoji cca 1.33 eur za jednu kopiu u notara ale vyhotovte si ju doma a dajte na nej overit iba podpis stoji to na matrike 0,55 eur za podpis usetrite 0,78 eur za 1 ks. takze ak vam treba dve kopie ZALADATELSKEJ LISTINY prip SPOLOCENSKEJ ZMLUVY pre ucely REGISTR. SUDU vyhotovte si ich doma a dajte na nich overit iba podpis prip. podpisy.
KEJKA
07.03.11,15:58
Dnes som bol na obvodnom urade(odbor ziv. podnikania) kosice mesto kde som sa informoval o dokladoch potrebnych pri reg. zivnosti PO. V prvom rade som bol milo prekvapeny ustretovostou a celkovou pohodou poskytovania inf. zo strany pracovnicky OU ale co ma naozaj prekvapilo bola informacia ze uz nieje potrebne osobne podanie dokladov a podkladov na patricnom REGISTROVOM SUDE(registracia sro) a ze tuto povinnost za vas vykona dany OBVODNY URAD co ma naoaj potesilo.
hm, toto platí mnimálne od r. 2008, vtedy som zakladala firmu takýmto spôsobom. Dokonca poslali info aj na DU.
Len praktické dôsledky - postup DU sa už líši podľa lokality - napr. firma založená v TTA dostala pokutu, že sa na DU neregistrovala - hoci na tlačive zaškrtla príslušné kolonky /vraj/. Nemala som možnosť ani potrebu túto informáciu overiť.
sroservis
07.03.11,21:45
Nápad vytvoriť jednotné kontaktné miesta na živnostenských úradoch je naozaj veľmi dobrý.
Myslím, že mnohým ľuďom ušetril množstvo energie a času pri vybavovaní živnostenských listov a registrácii spoločnosti v obchodnom registri.

Ak však chcete ušetriť aj finančné prostriedky, je dobré podať návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra elektronicky (v tom prípade sa súdny poplatok znižuje na polovicu).

Všetko dobré.