zuzka79
20.12.05,14:33
Mám zmluvu o prenájme vozidla kde mám dohodnuté že všetky poistky a opravy si hradí prenájímateľ.Možem si v takomto prípade dávať do nákladov opravy a taktiež zákonné a havaijné poistenie . Myslím si že ano ale potrebovala by som si to overiť.
Milan Benka
20.12.05,18:05
Si nájomcom, alebo prenajímateľom ???
Johanka
20.12.05,18:19
Mám zmluvu o prenájme vozidla kde mám dohodnuté že všetky poistky a opravy si hradí prenájímateľ.Možem si v takomto prípade dávať do nákladov opravy a taktiež zákonné a havaijné poistenie . Myslím si že ano ale potrebovala by som si to overiť.
To zadanie je naozaj nezrozumiteľné, lebo väčšinou sa dáva do zmluvy, že poistné a opravy hradí nájomca, teda ten, kto vozidlo používa.
Paula
20.12.05,18:24
Myslím, že najjednoduchšie je, ak si na základe zmluvy dáva do výdavkov opravu a údržbu nájomca a poistenie a daň z mot.vozidiel sa premietne do výšky nájomného.
zuzka79
21.12.05,06:06
Ospravedlnujem sa malo tam byť že v všetky opravy a poistky si hradí nájomca.
STRELEC
21.12.05,06:34
Myslím, že najjednoduchšie je, ak si na základe zmluvy dáva do výdavkov opravu a údržbu nájomca a poistenie a daň z mot.vozidiel sa premietne do výšky nájomného.Len doplním: ak nájomný vzťah vznikol po 01.12.2005, tak plátcom DMV je nájomca. Poistné by anio platiť priamo nemohol, on nie je poistený, ale majiteľ vozidla. Náklady na opravy a údržbu vozidla, ktoré znáša nájomca, by mali byť primerané charakteru použitia, tj. len prevádzkové opravy a údržba a nie napr. oprava s výmenou agregátu (pokiaľ by sa nejednalo o opravy vozidla v dôsledku napr. škody).