Jeremi
07.03.11,15:27
Ahojte chcem iba radu ako to je danovim priznanim.
Počas roka 2010 som pracoval u dvoch zamestnávateľov u oboch som zarábal minimálnu mzdu.
Moja otázka znie či mám povinosť podávať daňové priznanie alebo nie?
veronikasad
07.03.11,14:27
Ahojte chcem iba radu ako to je danovim priznanim.
Počas roka 2010 som pracoval u dvoch zamestnávateľov u oboch som zarábal minimálnu mzdu.
Moja otázka znie či mám povinosť podávať daňové priznanie alebo nie?
doplň celkovú výšku príjmu = hrubú mzdu.
Tweety
07.03.11,14:29
Ahojte chcem iba radu ako to je danovim priznanim.
Počas roka 2010 som pracoval u dvoch zamestnávateľov u oboch som zarábal minimálnu mzdu.
Moja otázka znie či mám povinosť podávať daňové priznanie alebo nie?
ÁNo, máš povinnosť, ale mohol si si ju ušetriť a požiadať svojho zamestnáv. v termíne do 15.2. o RZD, ten by to spravil za Teba.
ivka70
07.03.11,14:33
Ak si zarobil 307,7 x12 = 3684 EUR, zdaniteny prijem 266,6x12 = 3199,2 EUR, mas povinnost podat DP.
Ta vznika, ak je vyska zdanitelneho prijmu vyssia ako 2012,85 EUR.
Jeremi
07.03.11,15:59
v tom je presne problem ze som nepoziadal :mad:

Mam jednu znamu uctovnicku tam mi tvrdila ze ked som ako zamestnanec a nemal som iny prijem tak ked moj prijem nepresiahol minimalnu mzdu tak nemusim robit danove co sa mi ale nezda ci je to ok preto som pisem.
Tweety
07.03.11,16:01
v tom je presne problem ze som nepoziadal :mad:

Mam jednu znamu uctovnicku tam mi tvrdila ze ked som ako zamestnanec a nemal som iny prijem tak ked moj prijem nepresiahol minimalnu mzdu tak nemusim robit danove co sa mi ale nezda ci je to ok preto som pisem.
Táto účtovníčka sa teda mýlila, pretože ak si mal každý mesiac v roku MM, máš povinosť podania DP.
rodina1
07.03.11,16:02
A okrem toho, ti možno vznikol aj nárok na zamestnaneckú prémiu (pri tvojom príjme zrejme vo výške 157,04 Eur)
rodina1
07.03.11,16:09
v tom je presne problem ze som nepoziadal :mad:

Mam jednu znamu uctovnicku tam mi tvrdila ze ked som ako zamestnanec a nemal som iny prijem tak ked moj prijem nepresiahol minimalnu mzdu tak nemusim robit danove co sa mi ale nezda ci je to ok preto som pisem.
Možno ste sa len nerozumeli, ona možno myslela, že nemusíš robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.