oprud
07.03.11,14:35
Bývam v rodinnom dome (cca 20 rokov starý) a prispôsobujem si jednu veľkú podkrovnú dvojizbu, v ktorej chcem mať kuchyňu s obývačkou. Pod touto izbou sa nachádza detská izba a spálňa. Preto to potrebujem nejak odhlučniť. Skúsim popísať základné informácie čo som už uskutočnil a čo pozisťoval.

Stará podlaha:
- Pôvodne tam boli drevené dosky s pero-drážkou pribité na drevených hranoloch medzi ktorými bol naliaty betónový poter. Toto všetko som odstránil až na hrubý betón, ktorý nieje nejak extra rovný.
- Ešte som vymieňal radiátory za panelové a popri tom som prerobil prívodné rúry (boli pri stene), ktoré som položil na tento základný betón
- Získal som priestor asi 10 cm vysoký na odizolovanie od hluku, ale aj položenie podlahy.

(Môj návrh)
Nová podlaha:
- Hrubý podklad (betón) nejak napenetrovať alebo natrieť nejakou fabou, aby sa nedrobil a aby sa z neho pri chôdzi neprášilo.(čo navrhujete?)
- Na tento ošetrený podklad by som chcel dať podlahovú minerálnu vlnu, ktorú by som na betón prilepil príslušným stavebným lepidlom. Problém nastáva v tom, že sa asi vyrába do hrúbky max. 5cm. No do tejto výšky mi prečnievajú aj tie rúry na kúrenie. Naskytá sa mi otázka, či dať dve vrstvy po 3cm, alebo mi bude stačiť tá jedna 5cm? Respektíve o koľko sa zmení rozmer izolácie pri zaťažení.
- Ďalší postup, položenie dvoch vrstiev 12mm OSB dosiek priamo na minerálnu vlnu, medzi ktoré by som vložil mirelon proti vŕzganiu a vrchnú a spodnú vrstvu by som zoskrutkoval.
- Nakoniec by som chcel položiť korkovú plávajúcu podlahu (10,5mm).

Chcem sa teda opýtať čo si myslíte o takomto postupe? Je to realizovateľné podľa mojich predstáv?
Radšej si vypočujem viacej názorov voperd a riadne si to premyslím, ako sa do toho pustiť bezhlavo a potom ľutovať. Ďakujem.
220870
07.03.11,16:48
Beton môžete napenetrovať hlbkovým penetrákom.Potom ak tam chcete dávať dosky z minerálnej vaty musíte poter zrovnať.Či tam dáte jednu 5 cm alebo dvakrát po tri cm je jedno.Vata nezmení svoj tvar pri plošnom rozložení váhy.Mirelon je zbytočný.OSB dosky sú ok.