martaNR
07.03.11,16:06
Predlženie materskej dovolenky.
Dobrý deň Vám všetkým, chcela by som požiadať o radu.Dostala som posudok zo sociálneho úradu,že mám nárok na rodičovský príspevok na starostlivosť o dieťa, nakolko mám dosť často chorého syna.
Chcem sa spýtať čo všetko budem potrebovať za doklady doložiť na úrade,ak tam pôjdem požiadať o príspevok.
daskka
08.03.11,13:04
ahoj,

ja som ziadala 11/2010 o predlzenie rodicovskej dovolenky z dovodu vysokej chorobnosti mojho syna...
* musela som ist na miestny urad, vypytala som si tlaciva, ktore pozaduju, vyplnit od doktorov (cim viac, tym lepsie, ja som mala aj od detskej lekarky a aj od alergologicky), budes tam mat aj papier, ktory potrebuje posudkova doktorka, ale to si uz ona vyplni sama.
* rodny list dietata

odporucim vsetko si prefotit, aby si mala kopie...mne sa to tam niekde potom zapatrosilo a hladali to asi 2tyzdne....keby som mala kopie, urychlilo by to preverovanie.

to je vsetko :)
martaNR
09.03.11,16:25
Ďakujem ti za informáciu, pomohla a všetko mám už vybavené a už mi aj tento mesiac pošlú euráče, čo som ani nečakala, že to bude tak rýchlo.
Všetko som si prefotila, lebo sa mi už stalo že sa niečo stratilo a bolo z toho rušno, takže si všetky tlačivá prefocujem.
Angelinka1
25.05.11,16:20
Ahojte, prosim vas, viete niekto poradit kamaratke - v pripade, ked ziadost o predlzenie RD neschvalia ani na odvolanie, kedy je mozne opät poziadat o posudenie zdr. stavu dietatka? Az o rok alebo aj skor? Vyplati sa potom cela suma spätne za cele to obdobie od podania 1-ziadosti?
Vdaka !
veronikasad
25.05.11,17:22
Ahojte, prosim vas, viete niekto poradit kamaratke - v pripade, ked ziadost o predlzenie RD neschvalia ani na odvolanie, kedy je mozne opät poziadat o posudenie zdr. stavu dietatka? Az o rok alebo aj skor? Vyplati sa potom cela suma spätne za cele to obdobie od podania 1-ziadosti?
Vdaka !
Kedy je možné požiadať o opätovné prehodnotenie zdr.stavu dieťaťa neviem, určite sa to dozvie na UPSVaR. Rodičovský príspevok jej nebudú vyplácať spätne od podania prvej (neschválenej) žiadosti.
Angelinka1
25.05.11,19:04
Kedy je možné požiadať o opätovné prehodnotenie zdr.stavu dieťaťa neviem, určite sa to dozvie na UPSVaR. Rodičovský príspevok jej nebudú vyplácať spätne od podania prvej (neschválenej) žiadosti.

Veronika, ja som pocula tak, ze az o rok moze podat opätovnu ziadost a vraj, ked to schvalia az potom, tak sa vyplatia peniazky za cele to obdobie, od podania 1. vtedy neschvalenej ziadosti...
:confused: