Boodie
07.03.11,16:29
Dobry den.
Mam problem tykajuci sa DP za rok 2010. Som zamestnany a sucasne SZCO bez ZL (sprostredkovanie fin. produktov).

V danovom priznani mam uvedeny prijem z par.5 (zavisla cinnost) aj z "cinnosti sprostredkovatelov, ktore nie su zivnostou" (par.6). Ako sprostredkovatel nemam zivnost, nevediem uctovnictvo a mam len minimalny prijem... tento prijem zo sprostredkovania mi zvysuje moj danovy zaklad, z ktoreho platim dan? Alebo je tu nejaka hranica, do ktorej nemusim platit? (1)
(2) Mam do DP uvadzat nezdanitelnu ciastku na danovnika, alebo nie (predpokladam ze zamestnavatel mi ju uplatnil, mam ju uvedenu na vyplatnych paskach). Alebo tam uvediem ciastku, aku mam na celorocnom potvrdeni o prijme? BTW, mal som az dvoch zamestnavatelov (3 mesiace + 4 mesiace).
(3) Zaujima ma dalej, ci si mozem uplatnit v mojom pripade 40% pausalne vydavky, ci mi to system dovoli... :)
(4) Okrem toho, pocas minuleho roka som bol na chvilu aj samoplatitelom (z hladiska zdravotneho poistenia), kedze som nebol zamestnany, takze som bol len SZCO. Koncom septembra som platil do zdravotnej nedoplatok 45eur. V danovom priznani nevidim kolonku, kde by som to vpisal...aj ked si myslim ze je to polozoka, ktora mi tiez znizi tento danovy zaklad, mam pravdu? Potrebujem nejake potvrdenie zo ZP? Staci prijmovy doklad?
(5) V pripade, ze si uplatnim pausalne vydavky, nemusim ich nijako preukazovat?
(6) Ake ine polozky si mozem ako SZCO bez ZL a bez uctovnictva uplatnit na znizenie danoveho zakladu z podnikania?

To je asi vsetko ... Budem velmi vdacny aj za ciastocne zodpovedanie mojich otazok.
Boodie
07.03.11,19:28
naozaj mi nevie nikto poradit?
Boodie
08.03.11,15:49
naozaj sa nenajde niekto kto tomu rozumie?
Jana_clenka
08.03.11,19:39
Dobry den.
Mam problem tykajuci sa DP za rok 2010. Som zamestnany a sucasne SZCO bez ZL (sprostredkovanie fin. produktov).

V danovom priznani mam uvedeny prijem z par.5 (zavisla cinnost) aj z "cinnosti sprostredkovatelov, ktore nie su zivnostou" (par.6). Ako sprostredkovatel nemam zivnost, nevediem uctovnictvo a mam len minimalny prijem... tento prijem zo sprostredkovania mi zvysuje moj danovy zaklad, z ktoreho platim dan? ÁNO Alebo je tu nejaka hranica, do ktorej nemusim platit? (1) IBA AK BY BOL SÚČET VŠETKÝCH PRÍJMOV (SPOLU SO ZAMESTNANÍM) MENEJ AKO 2012,85 EUR
(2) Mam do DP uvadzat nezdanitelnu ciastku na danovnika ANO, alebo nie (predpokladam ze zamestnavatel mi ju uplatnil, mam ju uvedenu na vyplatnych paskach). Alebo tam uvediem ciastku, aku mam na celorocnom potvrdeni o prijme? BTW, mal som az dvoch zamestnavatelov (3 mesiace + 4 mesiace). ČIASTKA JE 4025,70 EUR, AK JE ZÁKLAD DANE DO 15387,12EUR (VRÁTANE)
(3) Zaujima ma dalej, ci si mozem uplatnit v mojom pripade 40% pausalne vydavky, ci mi to system dovoli... :) ANO
(4) Okrem toho, pocas minuleho roka som bol na chvilu aj samoplatitelom (z hladiska zdravotneho poistenia), kedze som nebol zamestnany, takze som bol len SZCO. Koncom septembra som platil do zdravotnej nedoplatok 45eur. V danovom priznani nevidim kolonku, kde by som to vpisal...aj ked si myslim ze je to polozoka, ktora mi tiez znizi tento danovy zaklad, mam pravdu? ANO, PAUSAL JE 40 %PRIJMOV+ZAPLATENÉ POISTNÉ Potrebujem nejake potvrdenie zo ZP? Staci prijmovy doklad? ANO, STAČI
(5) V pripade, ze si uplatnim pausalne vydavky, nemusim ich nijako preukazovat? NEMUSIŠ
(6) Ake ine polozky si mozem ako SZCO bez ZL a bez uctovnictva uplatnit na znizenie danoveho zakladu z podnikania? PRISPEVKY NA DDS, ŽIV.POISTENIE, ...

To je asi vsetko ... Budem velmi vdacny aj za ciastocne zodpovedanie mojich otazok.

V TEXTE
Katy a R
08.03.11,19:56
... a ešte manželku (teda NZDČ;)) - ak máš ( a ak mala malý príjem):confused:
misurka
08.03.11,20:11
Nezabudni na RZZP, to sa ťa takisto týka.
Boodie
09.03.11,09:57
Dakujem, velmi ste pomohli