Discodiva
07.03.11,16:57
Prosím vás poraďte mi. Tí, čo ovládate výborne angličtinu, čo vám pomohlo, ako ste sa ju najlepšie naučili? Počúvaním, čítaním alebo čím. Ja som sa doposiaľ učila anglicky len v škole a to 10 rokov a chcem sa naučiť angličtinu fakt poriadne, aby som vedela komunikovať. Čo odporúčate, čo je najlepšie.
arizona
07.03.11,17:36
Meggi 1
07.03.11,19:05
Už si si na otázku vlastne odpovedala aj sama, že pomáha veľa čítať, počúvať a pozerať programy v angličtine. A úplne naj-naj...je hovoriť a hovoriť a hovoriť čo najviac po anglicky! Takže ak sa ti raz naskytne možnosť vycestovať do anglicky hovoriacej krajiny, neváhaj.
Priložím ti ešte link na podobnú tému k tejto tvojej:
http://www.porada.sk/t149655-ako-sa-rychlo-naucit-cudzi-jazyk.html
schlamastick
07.03.11,19:18
týždeň intenzívneho sledovania US/UK seriálov mi dal viac ako angličtina na strednej a vysokej dohromady.. sledovať BEZ TITULKOV - z počiatku to možno bude ťažké (neviem na akej úrovni máš angličtinu) ale vydrž, oplatí sa.. slová mi doslova samé začali liezť z úst.. za seba, odporúčam
alla66
07.03.11,19:38
vulxy
02.05.13,07:48
sadni na autobus a vyraz do UK....dva tyzdne sa budes poflakovat po krcmach alebo medzi ludmi a komunikacia na vysokej urovni....len nechod do Londina alebo do vacsich miest tam uz anglicanov nenajdes...
Peto-M
09.05.13,12:09
Chce to učiť sa s človekom, ktorý je native speaker. Neviem odkiaľ si, v BA majú zahraničných inštruktorov napríklad v Class - jazyková škola Bratislava (http://www.class.sk/) - v práci sme s nimi spolupracovali a v pohode.
Jurry
09.05.13,12:11
Najlepší spôsob na učenie sa cudzieho jazyka je stráviť istý čas v tej danej krajine, tomu sa nevyrovná nič
Richard
09.05.13,15:01
Čítať, snažiť sa preložiť si slovíčka ktorým nerozumieš (keď rozmieš najlepšie výkladový slovník).

Slovíčka sa neuč, ak tak sa uč celé vety v ktorých sa používajú. Omnoho lepšie pochopíš ich význam, zapamätáš si ho, navyše ako bonus sa zároveň začneš natívne učiť slovosled a gramatiku. Malé deti sa tiež neučia gramatiku ale naučia sa používať správne tvary prirodzene.

Ideálne potom vycestovať a používať jazyk.