satanek01
07.03.11,17:51
ahojky,
prosim Vás vie mi niekto poradit ako upravim na fotke pozadie.Venujem sa ručne vyrabaným naušničkam a chcem to umiestnit na internet.Mam program gimp, photofiltre poradte mi prípadne postupy alebo nejaký lepší program pre tento problém, budem vám vdacna.Niečo ako uprava fotky pozadia pre eshop ....Ďakujem Vám všetkým za pomoc :) s pozdravom Sony.
Dáša_
07.03.11,17:02
satanek01
08.03.11,12:51
hmm hej ale ja si nemozem dovolit taký drahy program ale tiež dakujem
Dáša_
09.03.11,14:04
hmm hej ale ja si nemozem dovolit taký drahy program ale tiež dakujem

tak skús gimp - ten je zadarmo a mám pocit, že sa tam dajú robiť tiež takéto veci http://www.pc-guru.cz/gimp

inak, uplne najideálnejšie, keď rovno fotíš na dobrom pozadí, napríklad na zadnej strane nástenného kalendára, snažíš sa fotiť na dennom svetle, nie na priamom slnku a prípadne použiješ funkciu makro. Nikdy nie s bleskom
jenny5
09.03.11,14:23
Gimp by Ti na začiatok mohol stačiť.
Najjednoduchšie by bolo nafotiť to priamo na bielom podklade a stačilo by fotku upraviť a doostriť a môžeš dať na web.
Ak nie, tak je jednoduchšie v gimpe laicky povedané vystrihnúť objekt a dať ho na pozadie, aké chceš. V gimpe pracuješ s vrstvami, takže spodná vrstva bude pozadie, ktoré chceš a na ňu môžeš ukladať objekty.
Veľa šťastia :-)