durisovad
07.03.11,20:12
Prosim vas, ak danovy subjekt - fyzicka osoba - vykaze dan z prijmu nizsiu ako 3 Eura, ma povinnost tuto dan zaplatit? Ak nie, prosim, podla akeho paragrafu zakona. Hladala som to, ale nenasla.
Tweety
07.03.11,19:14
Prosim vas, ak danovy subjekt - fyzicka osoba - vykaze dan z prijmu nizsiu ako 3 Eura, ma povinnost tuto dan zaplatit? Ak nie, prosim, podla akeho paragrafu zakona. Hladala som to, ale nenasla.
§ 46[FONT=Verdana]
Minimálna výška dane
Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
Kvaka
07.03.11,19:22
§ 46[FONT=Verdana]
Minimálna výška dane
Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
Ešte v tom odseku chýba posledná veta: Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
durisovad
07.03.11,19:22
Dakujem velmi pekne, ja som to hladala v zakone o sprave dani a poplatkov.
Tweety
07.03.11,19:24
Ešte v tom odseku chýba posledná veta: Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
Tiež som ho tu vpredu hľadala, ale nebol tam.:confused:
Kvaka
07.03.11,19:47
No, schovala sa, aby ste ju náhodou nechceli zaplatiť. :D:D:D
janulka
07.03.11,22:58
Dobrý večer prajem,
- szčo vykázala základ dane 2491,36€, zníženie základu dane na daňovníka 4025,70€ , z toho vyplýva dan 0,00€.
Ale szčo má v POZD za rok 2010 aj preplatok z RZZP za rok 2009 v sume38,71€ / preplatok vráteny postovou poukažkou 18.06.2010 v sume 31,36€ POZD, dan z príjmu v sume 7,35€ POZD cez ID cez uzávierkové operácie/.
Kedze mu dan - danová povinnosť vysla 0,00€, ale r. 99 dan. priznania obsahuje sumu preddavku 7,35€ vybranú podla § 43 zákona, pýtam sa prosím vás má nárok na požiadanie a vrátenie tejto sumy preddavku 7,35€. teda ide mi o to či tam nie je nejaká hranica.
ale ked čítam nasledovné ako uviedla tweety:
Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44.
petra:-)
08.03.11,08:09
SZČO za predpokladu, že vrátené poistné zahrnula do zdaniteľných príjmov uvedie na základe potvrdenia zo ZP sumu 7,35 € v DP na riadku 99. Ak je daňová povinnosť na riadku 91 0,00 €, výsledkom bude daňový preplatok, ktorý je vyšší ako 3,31 €, preto môže požiadať prostredníctvom oddielu XVI. DP o jeho vrátenie (§63 zákona o správe daní)
janulka
08.03.11,10:27
Ďakujem, ďakujem, ďakujem peťka za krásne vysvetlenie.
Kristina27
10.03.11,11:53
Daň na úhradu vyšla FO 0,04 eur. /DP A/ Neplatí sa ani vtedy, ako FO chce venovať 2% z daní?
Správkyňa DÚ mi povedala, že ak sa venujú 2% z daní, treba zaplatiť každý nedoplatok.
Tweety
10.03.11,11:58
Daň na úhradu vyšla FO 0,04 eur. /DP A/ Neplatí sa ani vtedy, ako FO chce venovať 2% z daní?
Správkyňa DÚ mi povedala, že ak sa venujú 2% z daní, treba zaplatiť každý nedoplatok.
Áno, povedala správne.
Zdenka175
10.03.11,12:00
Daň na úhradu vyšla FO 0,04 eur. /DP A/ Neplatí sa ani vtedy, ako FO chce venovať 2% z daní?
Správkyňa DÚ mi povedala, že ak sa venujú 2% z daní, treba zaplatiť každý nedoplatok.
Ak sa chce venovať 2 % zo zaplatenej dane / tie 2 % musia byť minimálne 3,32 eur/ a to nie je Váš prípad.
Kristina27
10.03.11,12:03
Práveže je to môj prípad, lebo daň, z ktorej sa počítajú 2% bola 1295 eur, nedoplatok 0,04 eur vyšiel po odpočítaní zrazenej dane zamestnávateľom podľa §35 ZDP.
Zdenka175
10.03.11,12:07
Práveže je to môj prípad, lebo daň, z ktorej sa počítajú 2% bola 1295 eur, nedoplatok 0,04 eur vyšiel po odpočítaní zrazenej dane zamestnávateľom podľa §35 ZDP.
Rýchlo som si prečítala vašu otázku, ja som pochopila, že daň vyšla len 0,04 eur.
wallie
10.03.11,14:02
Áno, povedala správne.
no neviem, práveže na školení k DP bolo povedané že je tam disproporcia, pretože pri vystavovaní potvrdenia zamestnávateľom na účely poukazovania 2% musí byť vysporiadaná daň do posledného centu, ale v prípade podania daň. priznania, ak daň na úhradu je nižšia ako 3,32 Eur, túto daň nie je klient povinný uhradiť v zmysle nového znenia zákona a aj napriek tomu spĺňa podmienku poukázania 2 %. Daň na úhradu 0,04 Eur sa mu z DP nepredpíše a teda nebude mať na DÚ ani evidovaný nedoplatok => spĺňa podmienky na poukázanie 2% dane