1a4ter
07.03.11,21:57
Dobrý deň poraďáci. mám taký problém. Kúpil som nástennú klimatizáciu s vykurovaním. Od decembra nefunguje správne, vykúri max na 15stupňov. Z klimatizácie neodkvapkáva kondenz a produkuje málo tepla. Elektrinu spotrebúva normálne no teplo nemám. Od decembra mi montér - servisák hovorí že príde a stále nechodí. Sťažoval som sa aj telefonicky firme ktorá klimatizáciu dodala. klimatizácia stála 600€ a za montáž vzal montér 200€. Kam by som to mohol nahlásiť aby sa veci pohli? Najlepšie by bolo keby klímu vzali naspäť a vrátili mi peniaze. Lenže tá firma je cca 100km a klimatizácie sa môže dotknúť iba oprávnený servisák. Ako sa pohnúť ďalej? Kašle na mňa aj servisák, aj dodacia firma NEPA.
adi11
07.03.11,21:18
Stazovat telefonicky asi nestaci, musis napisat dodavatelskej firme doporuceny list, ze zariadenie je nefunkcne a ziadas o jeho vymenu alebo vratenie penazi.
220870
08.03.11,04:40
Ak vám ju po písomnej urgencii neprídu do 30 kalendárnych dní opraviť môžete ju dať opraviť niekomu inému ,alebo si kúpiť inú a zu tú ich pokazenú pýtať peniaze.Ak bola v cene aj montáž tak musia vrátiť všetky peniaze za montáž a aj demontáž inou firmou.Ak by ste nekupovali inú klimatizáciu tak uvedenie budovy do stavu pred montážou.Nezabudnite si od toho pýtať samostatný doklad.
Pozrite www.soi.sk.
alabut
08.03.11,10:55
Ja neviem, ale asi pracuje spravne. Klimatizacia je schopna kurit iba do urcitej vonkajsej teploty, a ak ma maly vykon, nemusi vacsi priestor vykurit vobec.
erzet
08.03.11,11:31
Neposudzujem či je Tvoja klíma dobrá alebo zlá, ale...
Mám radiátor takmer žeravý a izbu takmer nevykúri nad 20 stupňov. Na merači ide spotreba normálne. jednoizbový byt mám však z troch strán byť vysunutý von, do priestoru, k tomu jedno veľké okno, druhé menšie, panelák je nezateplený, okná staré, tak sa nemôžem čudovať a ak pridáme že susedia podo mnou a nado mnou nebývajú alebo šetria na kúrení.
Tak si porovnaj moju a Tvoju situáciu.
dalid
08.03.11,11:45
Asi najhoršie je kupit klimu v jednom obchode a dat ju montovat niekomu inemu. Najlepsie je kupit klimu u fy, ktora s tym zaobera a robi aj montaz, aj ked o nieco drahsie ako sa da najst na internete, pripadne v elektroobchodoch. Potom sa v pripade reklamacie nebude predajce vyhovarat na montaznu firmu.. Podobny problem riesil moj kolega... obchodnik sa vyhovaral na neodbormu montaz (tu robila fy co predava a montuje klimy), ti to zas odmietali.. Ani neviem ako to cele dopadlo.
1a4ter
08.03.11,14:01
Firma od ktorej som klímu kúpil má zmluvu s montérom, ktorý mi klímu montoval. Keď klímu namontovali, krásne vykúrilo celú miestnosť. Dnes mi volali zo spoločnosti a tvrdili že kontaktovali montéra už dávno. teraz ho budú kontaktovať opäť. Som zvedavý či príde. Predpokladám, že zase nie. Ďakujem za rady, budem informovať ako to pokračuje.
peterkos2
09.03.11,05:09
Nebolo náhodou vonku teplejšie,keď ti to montovali a skúšali?Máš ju dostatočne výkonovo navrhnutú?Je to inverter,alebo nie?Ten kondenz si myslel z vnútornej jednotky-lebo tá pri kúrení nekondenzuje
1a4ter
09.03.11,08:00
Ide o kondenz vonkajšej jednotky. Ozvali sa mi aj z firmy a potvrdili mi, že ak vonku neodkvapkáva kondenz najskôr bude chýbať chladivo. Majster sa vyhovára že tu bol, ale nezastihol ma, pritom je najmenej zdvihnúť telefón a zavolať. Firma NEPA sa to ochotne snaží riešiť.