maros85
07.03.11,22:33
Dobrý deň.

Rád by som sa chcel poradiť pre rodičov by som chcel kúpiť satelitný komplet ale neviem sa rozhodnúť . Bude to pre 1 TV a iba základná ponuka programov.

Rozhodujem sa kúpiť komplet v jednom elektrodome kde predávajú komplet lacnejšie 130E ale je tam satelitný prijímač OPTICUM 4060.
alebo
v jednom odchode kde sú na to viac zameraný a je to o trochu drahšie 150E a je tam sat. prijímač OPENSAT 30000CR PVR.

dopočul som sa, ten prvý prijímač ide nejako na Cryptoworks neviem ako to presne funguje ale jeden predavač mi odporučil kúpiť do drahšie a odôvodnil to tým, že to nejako skončí o rok alebo dva a potom budem musieť znovu kúpiť niečo nové a pri tom drahšom by sa to už nemalo stať . Čo je na tom pravdy ?

Ďakujem vopred za rady. :)
Ice dive
07.03.11,21:59
Dobrý deň.

Rád by som sa chcel poradiť pre rodičov by som chcel kúpiť satelitný komplet ale neviem sa rozhodnúť . Bude to pre 1 TV a iba základná ponuka programov.

Rozhodujem sa kúpiť komplet v jednom elektrodome kde predávajú komplet lacnejšie 130E ale je tam satelitný prijímač OPTICUM 4060.
alebo
v jednom odchode kde sú na to viac zameraný a je to o trochu drahšie 150E a je tam sat. prijímač OPENSAT 30000CR PVR.

dopočul som sa, ten prvý prijímač ide nejako na Cryptoworks neviem ako to presne funguje ale jeden predavač mi odporučil kúpiť do drahšie a odôvodnil to tým, že to nejako skončí o rok alebo dva a potom budem musieť znovu kúpiť niečo nové a pri tom drahšom by sa to už nemalo stať . Čo je na tom pravdy ?

Ďakujem vopred za rady. :)



no ja som toto riešil pred rokom a kúpil som STRONG za 156 eur, satelitny komplet so skylink kartou a dvoma lnb konektormi, tiež funguje na báze cryptoworks... a pochybujem, žeby to mali hromadne rušiť, zober si už len fakt, že DIGI TV dáva komplety svojim klientom zdarma, t.j. všetky sú v tej najnižšej kvalite pochopiteľne kvôli nákladom... a neverím, že by napr. taká firma ako digi šla všetkým svojim klientom premontotávať satelity len preto, že už sa daná technológia nepodporuje...

pokiaľ rodičia nie sú nejaký tv fajnšmekri tak kúp ten najobyčajnejší komplet ten si svoju službu spravý tak isto ako 3x drahší komplet...
lubko6394
08.03.11,05:59
no ja som toto riešil pred rokom a kúpil som STRONG za 156 eur, satelitny komplet so skylink kartou a dvoma lnb konektormi, tiež funguje na báze cryptoworks... a pochybujem, žeby to mali hromadne rušiť, zober si už len fakt, že DIGI TV dáva komplety svojim klientom zdarma, t.j. všetky sú v tej najnižšej kvalite pochopiteľne kvôli nákladom... a neverím, že by napr. taká firma ako digi šla všetkým svojim klientom premontotávať satelity len preto, že už sa daná technológia nepodporuje...

pokiaľ rodičia nie sú nejaký tv fajnšmekri tak kúp ten najobyčajnejší komplet ten si svoju službu spravý tak isto ako 3x drahší komplet...

No to si teda vedľa. Digi nejde na CW a má spárovaný prijímač skartou, ktorá ti na inom prijímači nepojde. CW sú teraz Skylink, CS Link a UPC . CW má podporu do 2012 a čo bude potom, tak to nikto z nich jasne nepovedal. Ale riziko je.
Ice dive
08.03.11,07:12
No to si teda vedľa. Digi nejde na CW a má spárovaný prijímač skartou, ktorá ti na inom prijímači nepojde. CW sú teraz Skylink, CS Link a UPC . CW má podporu do 2012 a čo bude potom, tak to nikto z nich jasne nepovedal. Ale riziko je.
no tak pardon, ale moja myšlienka je tá istá aj skylinkov a cslinkov je naištalovaných na SR nespočetné množstvo takýchto kompletov... a pochybujem, že by ich len tak odstrihli...
Taserda
08.03.11,07:41
Prijímač ak má s istotou čítať karty aj v roku 2013 má byť schopný prečítať kartu IRDETO, ale nie IRDETO s malinkým nápisom ICE preto že na tej s ICE sú oba systémy a predavač v nešpecializovanéj predajni Vám rád predá o 2 roky zase nový prijímač ak vysielateľ odpojí CRIPTOWRKS. Ak kúpiš prijímač ktorí bude mať okrem karty aj slot pre dekodovací modul (je to širší otvor ako pre kartu) tak spravíš iba dobre.Dnes sa nikto nezaručí že CRIPTOWRKS bude fungovať aj v r. 2013.Je však možné že niektoré prijímače s univerzálnou čitačkou kariet budu vedieť v budúcnosti pracovať aj s čistým IRDETOM ale bude v nich treba vymeniť firmware a to treba vedieť alebo zaplatiť za to.
maros85
08.03.11,13:15
Prijímač ak má s istotou čítať karty aj v roku 2013 má byť schopný prečítať kartu IRDETO, ale nie IRDETO s malinkým nápisom ICE preto že na tej s ICE sú oba systémy a predavač v nešpecializovanéj predajni Vám rád predá o 2 roky zase nový prijímač ak vysielateľ odpojí CRIPTOWRKS. Ak kúpiš prijímač ktorí bude mať okrem karty aj slot pre dekodovací modul (je to širší otvor ako pre kartu) tak spravíš iba dobre.Dnes sa nikto nezaručí že CRIPTOWRKS bude fungovať aj v r. 2013.Je však možné že niektoré prijímače s univerzálnou čitačkou kariet budu vedieť v budúcnosti pracovať aj s čistým IRDETOM ale bude v nich treba vymeniť firmware a to treba vedieť alebo zaplatiť za to.

Neviem nejako sa mi to nezdá to čo si napísal o tých kartach ICE. Prečo by ich skylink púštal do obehu ak by ich potom trebalo meniť ? podľa mna tie karty budu pracovať aj pod cryptoworks a aj pod irdeto a ak sa CW vypne tak to pobeží dalej pod irdetom.
ICE karty su asi len preto aby si si nemusel meniť satelitný prístroj kotrý prijíma cryptoworks.
Taserda
08.03.11,21:27
Neviem nejako sa mi to nezdá to čo si napísal o tých kartach ICE. Prečo by ich skylink púštal do obehu ak by ich potom trebalo meniť ? podľa mna tie karty budu pracovať aj pod cryptoworks a aj pod irdeto a ak sa CW vypne tak to pobeží dalej pod irdetom.
ICE karty su asi len preto aby si si nemusel meniť satelitný prístroj kotrý prijíma cryptoworks.
Veď o tom píšem a to preto že keď pôjdu už iba na Irdeto tak čítačka v prijímači musí vedieť Irdeto čítať.Ak do vypnutia Criptow. karta fungovala a potom nie tak to bude iba tvoj problem.
jelalim
08.03.11,21:56
Moj nazor je ten, ze aj nenarocny divak si v dnesnej dobe nekupuje satelitny prijimac na 10-15 rokov ale maximalne na 5, aj ked v case kupy si to nemysli.

Je pravda, ze nikto nevie ako dlho CryptoWorks karty budu fungovat, ale moc zmysel sa sustredit pri kupe iba na CW nema.

CSlink tieto karty stale predava, SkyLink s kartami ICE vysiel ako s mackopsom.

Zivotnost kariet s CW je podla mna daleko dlhsia ako satelitneho prijimacu, ktory si kupite v komplete v cene €150.
vulxy
09.03.11,07:37
ja riesim nieco podobne ako Maros85,mozte sem hodit nake konkretne priklady,linky co kupit co nie.vdaka
lužkin
09.03.11,09:11
ja riesim nieco podobne ako Maros85,mozte sem hodit nake konkretne priklady,linky co kupit co nie.vdaka
Skús "AB FORUM", tam skôr nájdeš odpovede na tieto otázky
vulxy
09.03.11,09:41
Skús "AB FORUM", tam skôr nájdeš odpovede na tieto otázky

vdaka ale problem s podobnymi forami je ze nie su zamerane na laikov ako nap. ja. sa v tom nechcem vyznat len pre rodicov nmontovat na strechu nieco aby mohly sledovt oblubenu seherezadu.a nikde nenajdem na fore doporucenie ze napr:kupte si komplet XY za 150€ je to dobra volba za dobry penaz.
Taserda
09.03.11,14:31
Napíš čo od kompletu očakávaš.Ak to má byť do 150€ čiže chceš aby niekto napísal že lacný je dobrí tak kúp hoc čo,ak to má byť na dlhšiu dobu a s nejakou vymoženosťou ako nahrávanie tak kúp v svojom okolí v špecializovanéj predajni .Napríklad Tes*o,N*y,hypermarkety nie sú špecializované.
Príklad dnešnej štandartnej zostavy:
Ferguson Ariva 200 HD cena asi105€+parabola oceľová 80cm asi14€ (AL 25€)+konvertor 4€+držiak 7€+kartaCS Link alebo Skylink asi 60€+2 konvertory 1€+koaxial.kab. meter 0,20€ (cca)+HDMI kábel kôli HD 13€.
HD nie je iba kôli HD staniciem,v norme určenej pre HD sa dnes širia aj SD stanice Doku CS,Muzika CS a bude ich v budúcnosti viac.Táto zostava je použiteľná pre UPC Direkt ,CS Link aj Skylink a uvedený príjmač je schopný dekodovať niektoré kodované stanice z bez karty,vie nahrať program a prehrať niektoré videá,hudbu fotky a príjma internetové žánrové radiá a má timeshift.To je iba príklad,nechcem robiť reklamu,je kopa rovnako dobrých prijímačov a aj lacnejšie klony uvedeného.
maros85
09.03.11,16:12
Napíš čo od kompletu očakávaš.Ak to má byť do 150€ čiže chceš aby niekto napísal že lacný je dobrí tak kúp hoc čo,ak to má byť na dlhšiu dobu a s nejakou vymoženosťou ako nahrávanie tak kúp v svojom okolí v špecializovanéj predajni .Napríklad Tes*o,N*y,hypermarkety nie sú špecializované.
Príklad dnešnej štandartnej zostavy:
Ferguson Ariva 200 HD cena asi105€+parabola oceľová 80cm asi14€ (AL 25€)+konvertor 4€+držiak 7€+kartaCS Link alebo Skylink asi 60€+2 konvertory 1€+koaxial.kab. meter 0,20€ (cca)+HDMI kábel kôli HD 13€.
HD nie je iba kôli HD staniciem,v norme určenej pre HD sa dnes širia aj SD stanice Doku CS,Muzika CS a bude ich v budúcnosti viac.Táto zostava je použiteľná pre UPC Direkt ,CS Link aj Skylink a uvedený príjmač je schopný dekodovať niektoré kodované stanice z bez karty,vie nahrať program a prehrať niektoré videá,hudbu fotky a príjma internetové žánrové radiá a má timeshift.To je iba príklad,nechcem robiť reklamu,je kopa rovnako dobrých prijímačov a aj lacnejšie klony uvedeného.

Taserda mohol by si mi dať tvoj mail chcem ti poslať linky na prijímače medzi ktorými sa rozhodujem. Tu mi to nechce poslať lebo som ešte nedal 15 komentárov. ďakujem
maros85
09.03.11,17:30
tak ktorý prijímač by bol lepší ?
OPENSAT 3000CRCI PVR+
OPENSAT 3000CR PVR+ s osobným videorekordérom
tech. info nájdete na stránke "avtsystem"
zajtra chcem isť jeden z nich kúpiť ktorý podľa vás zobrať a prečo ?
maros85
09.03.11,20:54
Inak ak by som chcel aby ten komplet fungoval na telky tak čo by som potreboval k tomu a ako by sa to dalo urobiť ?
Taserda
10.03.11,11:46
Inak ak by som chcel aby ten komplet fungoval na telky tak čo by som potreboval k tomu a ako by sa to dalo urobiť ?
Toto veľmi nechápem.Ako ho namontovať?
Prijímače čo uvádzaš sú pre SD,dnes by som to už nekupoval.
vulxy
10.03.11,13:05
tak napriklad toto by ste kupily? a preco nie?tie zakladne programy stacia, mne sa pozdava hlavne cena a ze je to komplet len namontovat
http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/satelitne-komplety/satelitny-komplet-opticum-4060-sky-link-karta?vmcchk=1
maros85
10.03.11,14:39
Toto veľmi nechápem.Ako ho namontovať?
Prijímače čo uvádzaš sú pre SD,dnes by som to už nekupoval.

tak malo tam byť ešte číslo 2 ale asi sa stratilo :(

Zobral som nakoniec OPENSAT 3000CRCI PVR+ ma to čítačku aj pre CW a aj pre Irdeto a ešte USB port celý komplet s skylink HD standard kartou ICE ma vyšiel na 140E zajtra to možno namontujem ak budem mať čas a uvidíme ako to pôjde :)
maros85
10.03.11,14:45
tak napriklad toto by ste kupily? a preco nie?tie zakladne programy stacia, mne sa pozdava hlavne cena a ze je to komplet len namontovat

Neviem ja by som to nebral je to síce lacne ale aj dobre možno ale pre istotu som sa poistil a zobral prijímač ktorý aj berie irdeto a nie len CW aby som ho nemusel niekedy meniť o pár rokov
jurajc
23.03.11,16:13
"Zobral som nakoniec OPENSAT 3000CRCI PVR+ ma to čítačku aj pre CW a aj pre Irdeto a ešte USB port celý komplet s skylink HD standard kartou ICE ma vyšiel na 140E..."
Nazdar, prosím ťa, kde si kupoval ten komplet? Chcem ho objednať bratovi.
Ďakujem..
Taserda
25.03.11,22:11
"Zobral som nakoniec OPENSAT 3000CRCI PVR+ ma to čítačku aj pre CW a aj pre Irdeto a ešte USB port celý komplet s skylink HD standard kartou ICE ma vyšiel na 140E..."
Nazdar, prosím ťa, kde si kupoval ten komplet? Chcem ho objednať bratovi.
Ďakujem..
K SD prijímaču kúpiť HD kartu je vyhadzovanie peňazí bez úžitku. http://www.skylink.sk/web/structure/9.html
Na karte HD je predplatený príjem HD staníc balíka HD PLUS- HBO HD, HBO, Cinemax a balíka CS TV na 2 mesiace a po ďalšom neobjednaní a nezaplatení je z karty SD.Z SD karty zaplatením uvedeného balíka sa stane HD karta.
jurajc
26.03.11,09:09
"K SD prijímaču kúpiť HD kartu..."
Absolutne suhlasím, mne ale išlo len o prijimač s CI slotom pre modul Irdeto.
Zmena plánu, našiel som Optibox HD skoro za tú istú cenu, SD je teraz pre mňa bezvýznamné...
Dobrý príjem...
adi11
26.03.11,10:35
vdaka ale problem s podobnymi forami je ze nie su zamerane na laikov ako nap. ja. sa v tom nechcem vyznat len pre rodicov nmontovat na strechu nieco aby mohly sledovt oblubenu seherezadu.a nikde nenajdem na fore doporucenie ze napr:kupte si komplet XY za 150€ je to dobra volba za dobry penaz.

vulxy uz si kupil ?
tiez tomu nerozumiem, mame stale satro a dva TV prijimace a neviem co kupit aky komplet..:confused:
ucitel.dotaznik
03.04.11,08:57
AK mas blizko na ukrainu tak chod tam mas to komplet aj s drziakom a 20m kablu do 50€, ja osobne,kamosi a cela rodina to uz mame vyse dvoch rokov a slape to bez problemov.
PS: aj tak je to vsetko vyrobe v Cine :))
tvr25
09.05.11,20:12
Súhlasím. Z Ukrajiny chodia tie isté mašiny, čo sa predávajú tu za dvojnásobok. Aj keď nemáš záruku, čo naozaj niektorým ľuďom vadí. Plus si treba dať pozor aby mal prijímač funkčnú čítačku kariet. Aktuálne drvivá väčšina predávaných prijímačov má buď univerzálnu čítačku Conax, alebo integrovanú Cryptoworks. Ak chce mať človek istotu, tak nech si vyberie kartu CSlink. Prevádzkovateľ CSlinku garantuje, že nebude meniť kódovanie najbližších 5 rokov. Teda karta zákazníkovi pôjde v bežnom prijímači. Druhá platforma na trhu Skylink aktuálne prechádza na kódovanie Irdeto. Pre laika zakázníka to proste znamená väčšiu investíciu a tým pádom by mal riešiť Skylink len ak má záujem o platené programy. Inak CS link! Tieto dve platformy sú aktuálne jediné, kde sa neplatia mesačné poplatky. Provideri s mesačnými poplatkami ako UPC, Magio alebo DIGI TV, t je už na každom zákazníkovi. Od 9 do 14 eur mesačne je dosť veľa keď si vezmem, že za 114 euro mám vlastný satelitný komplet s kartou, kde natrvalo bez poplatkov sledujem 24 slovenských a českých programov. Bežnému človeku to stačí. Na nete som našiel rôzne ceny. Našiel som aj kompletnú zostavu za 69.90 euro na leopard.sk, sice ponukaju len ročnú kartu, ale pre domácnosť, čo nemá peniaze nazvyš to je super cena. O rok si predplatí kartu natrvalo za 40 euro. Alebo si rovno kúpi zostavu s trvalou kartou za 114 euro.