dadia1
08.03.11,07:58
Dnes je MDŽ a náš pán riaditeľ sa rozhodol, že svojim zamestnancom - teda konkrétne ženám , dá darček. Hodnota rarčeka bude tak do 7-8 € na osobu. Je to krásna pozornosť a vlastne prejav toho, že si nás ako ženy váži.
No a teraz sa chcem spýtať :
Musím to dať ako nepeňažný príjem a zdaniť to tým zamestnancom???
To asi nebudú moc nadšený. Dostanú darček a ešte im za to aj daň zrazíme.
Nemôžem to dať na 513 ? Bude to nedaňový náklad, DPH si neuplatníme....
Alebo na nejaké sociálne náklady, no to asi nie.....
Nie je iná možnosť???
Diky za vyjadrenie
Tweety
08.03.11,06:59
Dnes je MDŽ a náš pán riaditeľ sa rozhodol, že svojim zamestnancom - teda konkrétne ženám , dá darček. Hodnota rarčeka bude tak do 7-8 € na osobu. Je to krásna pozornosť a vlastne prejav toho, že si nás ako ženy váži.
No a teraz sa chcem spýtať :
Musím to dať ako nepeňažný príjem a zdaniť to tým zamestnancom???
To asi nebudú moc nadšený. Dostanú darček a ešte im za to aj daň zrazíme.
Nemôžem to dať na 513 ? Bude to nedaňový náklad, DPH si neuplatníme....
Alebo na nejaké sociálne náklady, no to asi nie.....
Nie je iná možnosť???
Diky za vyjadrenie
Ak je ten rarček:--- darčekom, nech si to zahrnie do nedaň. nákladov 513.
dadia1
08.03.11,07:07
:-)
no ano. rarček je darček. Takže keď si to dám na 513 - repre.....
tak zamestnancom nezdaňujem a bude to OK????
evuš
08.03.11,07:09
mimotemy...fíha, no pekný darček - prach na pranie :D:D:D
To asi aby sa nenudili, keď prídu ženy z práce domov :eek:
Tweety
08.03.11,07:09
:-)
no ano. rarček je darček. Takže keď si to dám na 513 - repre.....
tak zamestnancom nezdaňujem a bude to OK???? Tak na jedno prižmurenie oka. Len nesmiete daňovákom ani muknúť o tom, že ste to dali svojím ženám vo firme. Na doklad treba napísať, že je to pozornosť pre klientky.:)
Tweety
08.03.11,07:11
mimotemy...fíha, no pekný darček - prach na pranie :D:D:D
To asi aby sa nenudili, keď prídu ženy z práce domov :eek:
Jednou ranou zabili dve muchy, nie každý darček je darčekom, niektoré sú na to, aby nám pripomenuli, že musíme pracovať aj doma.
Stanislav 1975
08.03.11,07:12
Tak na jedno prižmurenie oka. Len nesmiete daňovákom ani muknúť o tom, že ste to dali svojím ženám vo firme. Na doklad treba napísať, že je to pozornosť pre klientky.:)

užitočné- kto umí, ten umí...:)
dadia1
08.03.11,07:16
no mňa napríklad ten prach (vlastne sú to tie kapsule na pranie) poteľí oveľa viac ako čokolada. :-)
Nebude to daňovákom vadiť, že na bločku je 17 balíkov kapsúl na pranie??? Skočia na to, že sme to dali naozaj zákazníkom????
erzet
08.03.11,07:17
Mohol dať iné, nie prach na pranie. Neviem či sa toto dá zaradiť medzi: darovanému koňovi na zuby nepozeraj. Ale aspoň sa udrel po vrecku.
Stanislav 1975
08.03.11,07:17
zas lepšie prášok na pranie ako venušine guličky...:D:D:D
erzet
08.03.11,07:18
čím si urobia lepšie?
Tweety
08.03.11,07:19
no mňa napríklad ten prach (vlastne sú to tie kapsule na pranie) poteľí oveľa viac ako čokolada. :-)
Nebude to daňovákom vadiť, že na bločku je 17 balíkov kapsúl na pranie??? Skočia na to, že sme to dali naozaj zákazníkom????
AK máte aspoň toľko klientov, nemajú dôvod to nepochopiť. Veď predsa nepôjdu za každým s tým, či dostal prach.
Paula
08.03.11,07:21
no mňa napríklad ten prach (vlastne sú to tie kapsule na pranie) poteľí oveľa viac ako čokolada. :-)
Nebude to daňovákom vadiť, že na bločku je 17 balíkov kapsúl na pranie??? Skočia na to, že sme to dali naozaj zákazníkom????


Skús dať dotaz na DRSR ;)
verkaz
08.03.11,07:42
Aj tak je pekné, že vôbec niečo dal - to sa cení. Veď viacej zamestnávateľov si na tento deň radšej ani nespomenie, tobôž ešte potešiť darčekom.
Ten darček si určite dá do nákladov.
dadia1
08.03.11,07:59
takže ďakujem všetkým za názory.
Moje konečné rozhodnutie je takéto:
zaúčtujem na 513 - reprezentačné, DPH neuplatním a bude to na konci roka pripočítateľná položka k základu dane.
No a na pokl. doklad som napísala : darčeky odberateľom výrobkov za spoluprácu.
Do internej smernice som dala, že výdavky na reprezentáciu môžu byť aj darčeky pre obchodných partnerov a klientov, darčeky pri významných obch. stretnutiach a dôležitých kontraktoch, najviac do výšky 20 € za jeden predmet a pre jedného klienta.
Myslím, že takto by to mohlo stačiť. V smernici to máme opatrené, sumu sme neprekročili, do nákladov to nejde, DPH nechceme od štátu.....
mohlo by to vyjst, nie???? :-)