Infarkt
08.03.11,08:06
Zdravím Vás machri ;)

hľadal som aj tu na porade a vsade inde, ale neviem sa už týždeň pohnúť s mojim problémom :
1 ks PC
1 ks USB modem Huawei E1750
1 ks WIFI router SMC WBR14-3GN
http://www.smc.com/index.cfm?event=viewProduct&localeCode=EN_GBR&cid=5&scid=118&pid=1684

Bohužiaľ, ten router má len anglický návod, tak sa nehnem...ani za pomoci prekladača :rolleyes:
V tom PC je XP Home...nainštaloval som USB modem (O2), internet bez problemov fachčí :)
Potrebujem ten router nastaviť tak, aby každý kto sa prihlási do siete, mohol fachčiť na internete...
Trápim sa s nastavením toho routra už týždeň, ale ani za svet to nefunguje...keď nájdem WIFI na inom zariadení (NTB, mobil) , tak mi nepridelí IP...stále vypisuje hlášku, že : SIEŤOVÁ ADRESA SA NAČÍTAVA...a potom hodí hlášku, že spojenie je obmedzené, alebo nefunkčné...
Už som z toho zúfalý :(
Hlavný problém mi robí tá anglina...resp. asi nechápem WIFI siete :confused:
Prosím poraďte prosím, lebo ma čoskoro odvezú na interné ;)
Juraj Tlach
08.03.11,10:59
Ako máš nastavené Wan settings?
Vlado40
08.03.11,11:11
Máš DHCP Server na Enabled v routri a v PC IP adresy na auto.
Infarkt
08.03.11,11:20
Ako máš nastavené Wan settings?

Skopčil som to do prilohy.
DHCP mám ENABLED a pridelený rozsah IP od 192.168.2.100 až 199
Vlado40
08.03.11,11:23
Neviem či dobre vidím ,ale ak áno ,tak wifi sieť ani nemáš zabezpečenú.Skús vypnúť v routri firewal.
Infarkt
08.03.11,11:26
Neviem či dobre vidím ,ale ak áno ,tak wifi sieť ani nemáš zabezpečenú.

Dobre vidíš ;) Ja o tom viem, ale kým to nenastavím, tak zbytočne ju budem zabezpečovať, keď som ju aj tak za ten týždeň minimálne 20-krát zresetoval :D
Fero11
08.03.11,11:29
Zatial som sa s takym routrom nestretol, ale ako WAN by tam mal skutocne fungovat ten usb modem, tak ho tam pychni, pripoj sa k routru cez kabel (RJ45) a do brovsera zadaj 192.168.2.1 (manual str 4-1.
V nastaveni vyber setup wizard a zadas si admin a nejake heslo potom postupujes dalej ....next az sa dostanes na stranku 4-3 (wan setting) tam zadas 3G to je strana 4-8 zadas pin vacsinou je to 0000 a potom meno a heslo co si dostal od providera. Ostatne nastavenia mozes nechat tak. To by si mal nastaveny WAN a potom treba nastavit LAN a WLAN ....
Infarkt
08.03.11,11:30
Firewall som vypol...dovtedy mi kontrolka WLAN blikala, teraz je zhasnutá...svieti len POWER a LAN1...cez to mám pichnutý kábel na adminovanie routra.
Infarkt
08.03.11,11:37
Zatial som sa s takym routrom nestretol, ale ako WAN by tam mal skutocne fungovat ten usb modem, tak ho tam pychni, pripoj sa k routru cez kabel (RJ45) a do brovsera zadaj 192.168.2.1 (manual str 4-1.
V nastaveni vyber setup wizard a zadas si admin a nejake heslo potom postupujes dalej ....next az sa dostanes na stranku 4-3 (wan setting) tam zadas 3G to je strana 4-8 zadas pin vacsinou je to 0000 a potom meno a heslo co si dostal od providera. Ostatne nastavenia mozes nechat tak. To by si mal nastaveny WAN a potom treba nastavit LAN a WLAN ....

Má to jednu chybičku krásy...ten O2 internet je zatiaľ len 2G, sieť 3G tu bude v tomto roku :)...takže ten router ani za svet nespustil ten USB modem...ale keď som tam vrazil 3G od ORANGE-u, tak všetko automaticky nabehlo, aj internet išiel bez problémov...aj to routoval...tak ma napadlo také riešenie, že ten O2 internet rozbehám na PC, ktoré v podstate stále beží a samo to PC hodím LANkou na router, ktorý zároveň aj má WIFI...je to vôbec technicky možné ? :confused:
Infarkt
08.03.11,11:40
Má to jednu chybičku krásy...ten O2 internet je zatiaľ len 2G, sieť 3G tu bude v tomto roku :)...takže ten router ani za svet nespustil ten USB modem...ale keď som tam vrazil 3G od ORANGE-u, tak všetko automaticky nabehlo, aj internet išiel bez problémov...aj to routoval...tak ma napadlo také riešenie, že ten O2 internet rozbehám na PC, ktoré v podstate stále beží a samo to PC hodím LANkou na router, ktorý zároveň aj má WIFI...je to vôbec technicky možné ? :confused:

Ešte ma zarazilo aj to, že výrobca SMC podporuje ten modem HUAWEI E1750, ale asi to nešlo kvôli tomu 2G internetu z O2.
Infarkt
08.03.11,11:49
Pripájam kompletné informácie o nastaveniach :
Fero11
08.03.11,12:24
Má to jednu chybičku krásy...ten O2 internet je zatiaľ len 2G, sieť 3G tu bude v tomto roku :)...takže ten router ani za svet nespustil ten USB modem...ale keď som tam vrazil 3G od ORANGE-u, tak všetko automaticky nabehlo, aj internet išiel bez problémov...aj to routoval...tak ma napadlo také riešenie, že ten O2 internet rozbehám na PC, ktoré v podstate stále beží a samo to PC hodím LANkou na router, ktorý zároveň aj má WIFI...je to vôbec technicky možné ? :confused:
Teoreticky by to asi aj slo, ale neodporucal by som to robit na OS windows. Takto routovat cez PC to samozrejme pojde, najcastejsie sa asi pouziva OS freebsd, alebo nejaky iny linux, ale to by som ta uz odkazal na nejake specializovane forum
salvosko
08.03.11,12:33
Bezne to funguje aj pod Win XP, Vista, 7, treba len nastavit ICS. A pirpojit LAN toho PC to WAN routera, WAN nastavit na DHCP a basta. A to PC musi byt zapnute, to je jasne.
Infarkt
08.03.11,12:51
Bezne to funguje aj pod Win XP, Vista, 7, treba len nastavit ICS. A pirpojit LAN toho PC to WAN routera, WAN nastavit na DHCP a basta. A to PC musi byt zapnute, to je jasne.

Pardón, ozrejmi mi ICS :confused:
WAN nastaviť na DHCP ? Ako ?
Takže po nastavení routra prepichnem ten kábel z LAN1 do WAN...tak ?

Sorry chalani, ale mi to fakt nepáli z tej Wifiny ;)
Díky moc za ochotu a trpezlivosť :)
Fero11
08.03.11,13:16
Teoreticky to bude asi tak:
Tvoj huawei usb modem v spojeni s PC (alebo Notebookom, alebo co tam mas) predstavuje modem.
Modem vlastne predstavuje WAN rozhranie pre router (cize PC prepojis LAN kablom na router)
ICS tiez neviem co znamena, ale vypada to na Internet connection share (zeby :) ?)
mecky
08.03.11,13:23
zeby ano :) , ale je to zo sietoveho hladiska nejaka microsoftacka divnost, ktora sa chova dost nevyspytatelne
Infarkt
08.03.11,13:41
Teoreticky to bude asi tak:
Tvoj huawei usb modem v spojeni s PC (alebo Notebookom, alebo co tam mas) predstavuje modem.
Modem vlastne predstavuje WAN rozhranie pre router (cize PC prepojis LAN kablom na router)
ICS tiez neviem co znamena, ale vypada to na Internet connection share (zeby :) ?)

Hmmm...takze ten router si bude mysliet, ze PC (s USB modemom v ňom) je vlastne Internet ? ICS, takže mám vytvoriť premostenie pripojenia z LAN na USB modem ? Ale pri tom premostení mi hádže hlášku v prílohe...a keď kliknem na OK, tak sa nič nestane...

A ešte, ako vlastne mam nastaviť ten WIFI router, aby to šlapalo ;)
Fero11
08.03.11,15:42
No ak chces vytvorit most, tak musis oznacit 2 sietove rozhrania, cize oznac ten wireless... a local area ... a potom daj premostit, alebo vytvorit most ..... alebo ako tam je.
WAN rozhranie routera, zisti, ze dostava nejaku konektivitu a prideli mu IP adresu (ale vo wan rozhrani si nastav DHCP moznost)
btw ak sem davas obrazky, tak radsej ich sem ukladaj priamo, lebo je blbe stahovat a potom otvarat wordovsky subor, ked mi staci kliknut na obrazok na fore