jholubok
08.03.11,09:02
Dobrý deň, mám menší dotaz - firma pre ktorú pracujeme nás "cvičí" už 2 mesiac - v januári nám vyfakturovali niečo nie našou vinou (chyba bola na ich strane) - robili sme opravné DPH. Teraz nám vyfakturovali ďalšie veci a chcú od nás opravné DPH zase za ten istý mesiac (stále sa fakturujú veci, ktoré boli nenahraté ich chybou). Ako máme vlastne postupovať, teraz to vyzerá že zase budeme podávať opravné DPH za ten istý mesiac už 2 krát. Ďakujem za Váš čas
martinez
09.03.11,09:00
Dobrý deň, mám menší dotaz - firma pre ktorú pracujeme nás "cvičí" už 2 mesiac - v januári nám vyfakturovali niečo nie našou vinou (chyba bola na ich strane) - robili sme opravné DPH. Teraz nám vyfakturovali ďalšie veci a chcú od nás opravné DPH zase za ten istý mesiac (stále sa fakturujú veci, ktoré boli nenahraté ich chybou). Ako máme vlastne postupovať, teraz to vyzerá že zase budeme podávať opravné DPH za ten istý mesiac už 2 krát. Ďakujem za Váš čas

Bohuzial... musite podavat dodatocne danove priznania do nemoty... t.j. ak sa preukaze, ze danova povinnost vznikla v januari, je potrebne podat opat dodatocne danove priznanie.... vypytajte si vsak za kazde DDP peniaze
IvoM
09.03.11,09:23
Dobrý deň, mám menší dotaz - firma pre ktorú pracujeme nás "cvičí" už 2 mesiac - v januári nám vyfakturovali niečo nie našou vinou (chyba bola na ich strane) - robili sme opravné DPH. Teraz nám vyfakturovali ďalšie veci a chcú od nás opravné DPH zase za ten istý mesiac (stále sa fakturujú veci, ktoré boli nenahraté ich chybou). Ako máme vlastne postupovať, teraz to vyzerá že zase budeme podávať opravné DPH za ten istý mesiac už 2 krát. Ďakujem za Váš čas

Môžeš upresniť aspoň či ide o SK dodávateľa, celá otázka je nejaká divná píšeš že pracujete pre nejakú firmu ale riešiš faktúry od nej ako od dodávateľa, čo myslíš pod týmto "v januári nám vyfakturovali niečo nie našou vinou (chyba bola na ich strane)" veď keď mi príde faktúra za dodávku/službu ktorú som si neobjednal, prípadne nie je OK tak ju vrátim a ani ju nezaevidujem. Pozri si §25 Oprava základu dane, v prípade opravy pôvodnej faktúry to nie je nutné riešiť Opravným/Dodatočným DPH.