Fanny62
08.03.11,09:07
Mám nový sporák so sklokeramickou platňou a nepáči sa mi, že ostávajú tam také kruhy, ktoré mi nejdú umyť. Poraďte mi prosím, kto máte skúsenosti.
Tamila
08.03.11,08:10
Čistím tekutým práškom CIF a hubkou, potom opláchnem a platňa je stále pekná.
jelalim
08.03.11,08:39
cisticov na sklokeramicke dosky je vela, kazdemu vyhovuje nieco ine.

Ale v principe sa daju rozdelit na 3 skupiny:

- priesvitne kvapaliny - tie su dobre na perfektne vylestenie. Hrubsia spina ale s nimi ide dole tazko.

- kremove cistice (ja pouzivam ten z Lidla, flasa za €1,50) - perfektne s tym ide aj hruba spina. Nanesiem na varnu dosku a mokrou handrou to rozlestim. Z toho kremu sa pri drhnuti stane ako keby jemny prasok a idu s tym dole aj ked je nieco uplne prisusene. Je to cistenie aj na 10-15 minut.

- mechanicka ziletkova skrabka - zo ziletkou idem na varnu dosku velmi nerad, ale na extemne pripecene veci som ju par krat pouzil, a nikdy sa neposkriabala.
Fanny62
09.03.11,08:39
Bála som sa, aby som to nepoškriabala, no a teraz to mám dosť pripečené, takže si budem musieť nájsť viac času na očistenie. Ďakujem za radu, ako nato.
srska
09.03.11,08:53
Bála som sa, aby som to nepoškriabala, no a teraz to mám dosť pripečené, takže si budem musieť nájsť viac času na očistenie. Ďakujem za radu, ako nato.
w5 ceramic cleaner
Fanny62
22.03.11,09:46
No tak som si kúpila v lidli W5. Síce iné, ako je na obrázku(tuším to nazvali kremový čistič), lebo také nemali, ale super mi to pomohlo. Doska je opäť čistá a lesklá.
srska
22.03.11,09:55
No tak som si kúpila v lidli W5. Síce iné, ako je na obrázku(tuším to nazvali kremový čistič), lebo také nemali, ale super mi to pomohlo. Doska je opäť čistá a lesklá.
no vidíš, ja s tým w5 čistím platňu 3 roky a stále je ok (foto);)
alabut
23.03.11,06:41
Cistim Jarou a hubkou, utriem, potom Okenu alebo podobny pripravok na odmastenie. Platna je stale ako nova.
Poola
23.03.11,07:02
pouzivam kremový cistic na sklokeramicku platnu hubkou makkou stranou "drhnem", povrch potom zotrem vlkou kuchynskou handrickou, /su to take hrubsie farebne velmi dobre v dmke ich dostat, kus striham na 4 kusy/ a nakoniec papierovou rolkou zvyknem ked je este sklo vlhke utriet do sucha a ani jedna cmuha tam nezostatne
evel
19.10.12,11:25
mozem sa pridat? povrch vycistim bez problemov kremovym cisticom (takym modrym, co sa premeni na prasok). ale zostanu mi tak flaky akoby pod tym sklom, take farebne... a to nejde nicim dolu... :( neviete mi poradit??
fortunka
19.10.12,11:56
Odporucam riadny prostriedok specialne na sklokeramiku (je to v takej malej sedej flaske v drogerii). Najprv sa umyje doska od velkej spiny a potom na sucho sa to riadne tymto "vylesti" a vysuchaju sa pripecene veci a kruhy. Doska ostane ako vylestena a ani sa na nu nebude tak ta spina znovu lepit.
fortunka
19.10.12,11:58
Ak su tie flaky take ako cmuhy "duhove", to sa mi zda ze uz dole nepojde.. ja mam nieco podobne este po predchadzajucej rodine co tu byvala a nejde to dole... pekne vsetko je leskle, rovne ale tieto "flaky" nic.
evel
19.10.12,12:04
Odporucam riadny prostriedok specialne na sklokeramiku (je to v takej malej sedej flaske v drogerii). Najprv sa umyje doska od velkej spiny a potom na sucho sa to riadne tymto "vylesti" a vysuchaju sa pripecene veci a kruhy. Doska ostane ako vylestena a ani sa na nu nebude tak ta spina znovu lepit.

No sak to mam vycistene presne tym pripravkom... ale su tam tie farebne kruhy...
Inak, prave som citala v tomto clanku http://domacnost.sme.sk/c/3211830/viete-ako-sa-starat-o-varny-panel.html, ze tie kruhy su z hrncov - hlinikovych a medenych, tak som prebehla vsetky hrnce, ale ako zistim ze je hrniec hlinikovy?? (tie velke tazke su urcite nerezove, ale take starsie tensie budu asi hlinik, ze? )
fortunka
19.10.12,12:08
to zistis iba podla presneho typu asi, lebo to netusim. Nemusia byt tazke len nerezove, mozno ten spodok hrnca je dolezity... a to mozu mat kadejake :( su aj smaltovane, teflonove atd ale ten kruzok na spodku z coho je, netusim.
alla66
20.10.12,18:48
použi magnetku
tinka1503
07.05.13,06:55
Ja som našla úžasný čistiaci prostriedok, ktorý nielen čistí, ale aj leští zároveň a dá sa požiť v celej domácnosti. Volá sa Univerzálny kameň. Jedno balenie mi vydrží cca 6 mesiacov a už nekupujem žiadne iné prostriedky. Takže konečne nemám preplnené skrinky čis. prostriedkami. nielenže mi šetrí miesto ale aj euríky. môžete ho nájsť na adrese univerzalnykamen.sk
misoft
30.03.16,10:13
Rada dobrá.... ale trochu neskoro .... cca 3,5 roka.