Lukana
08.03.11,09:14
Dobrý deň, prosím o pomoc!!! Mám predč.starob. dôchodcu zamestananého na zmluvu s roč. príjmom 7000 €. Požiadal o ročné zúčtovanie.Výška jeho dôchodkov je 3100 €. Čiže by som mu uplatnila NČZD 925,7 € a doniesol si potvrdenie o zaplatenej život. poistke vo výške 120 €. Samozrejme, že vychádza preplatok na dani. Čo mám s tým robiť?
Ročné zúčtovanie mu môžem urobiť s prihlidnutím na § 38, ako mám tomu rozumieť?
Strašne prosím!!!
ivka70
08.03.11,08:18
Urobis mu rocne zuctovanie a preplatok dane mu vratis vo vyplatnom termine najneskor za marec 2011.
Lukana
08.03.11,08:43
Veľa príspevkov som čítala, že ak chce dôchodca vrátiť daň, musí podať daňové priznanie. Takýto istý prípad mám aj u výsluhového dôchodcu. Vlani som im robila roč. zúčtovanie a teraz ma klepe, či som urobila dobre.
veronikasad
08.03.11,08:47
Veľa príspevkov som čítala, že ak chce dôchodca vrátiť daň, musí podať daňové priznanie. Takýto istý prípad mám aj u výsluhového dôchodcu. Vlani som im robila roč. zúčtovanie a teraz ma klepe, či som urobila dobre.
pri príjme presahujúcom 1/2 NČZD je úplne jedno, či si podá DP alebo urobíš RZD.
Ak je príjem do 1/2 NČZD a dôchodca si podá DP, môže uplatniť § 46 (výška dôchodku sa neberie do úvahy) a DU mu vráti celú zrazenú daň.
Lukana
08.03.11,08:55
Takže to mám dobre. Dievčatá patrí Vám vďaka, urobili ste ma na dnes šťastnou.