berry
08.03.11,09:59
Dobrý deň
Čítala som zaujímavý článok na jednej internetovej stránke. Ževraj firmy budú platiť 2% daní po novom.
Ak chcú dať firmy neziskovým organizáciám plné dve percentá tak ako doteraz, podmienkou je, že musia dať aj pol percenta z celkovej výšky dvoch percent ako svoj dar.
Inak neziskovky dostanú iba 1,5%. A že o rok to bude už iba 1% .
Čo je na tom pravdy ?
A ako mám teraz postupovať , ak im chcem ten dar dať?
To znamená že ak 2% robia 100 euro tak ja im musím teraz poslať do konca marca 25 euro ako dar aby im DÚ vyplatil tých 100 euro? A ako to mám preukázať DÚ , že bol ten dar zaplatený ?
KEJKA
08.03.11,09:04
dobré ráno stará mama...............pardon,
už sme to tu preberali, je to známe minimálne rok.
Pozor - úprava platí len pre PO, FO darujú po starom 2% bez podmienok.
DPPO je upravené, tam sa podľa rozhodnutia vyplní suma 2% a treba do konca marca poslať 0,5% ako dar - preukazuje sa darovacou zmluvou /predpokladám/, alebo výpisom z účtu - ale to nebude stačiť.
alebo sa rovno vyplní suma 1,5% a nemusí sa posielať nič.
=============================
berry
08.03.11,09:08
Ja viem ,že je to už dlhšie, len doposial som s tým nepracovala :-)
Tak som si to ani nemusela zisťovať.
A ešte otázočka. Tú darovaciu zmluvu (alebo ten výpis ) stačí ak priložim k tomu daňovému priznaniu , že? Alebo sa to nejako inak dokladuje?
KEJKA
08.03.11,09:09
nemusíš priladať, len u seba.
V prípade kontroly preukážeš darovanie.
ajacik
24.03.11,12:40
ja by som tiež chcela poprosit o radu.

Vsade sa pise len o vyhlaseni, ktore predklada FO.

Ale co ked daruje PO? tiez sa nieco doklada? dakujem krasne za odpoved
babi2
24.03.11,13:47
ja by som tiež chcela poprosit o radu.

Vsade sa pise len o vyhlaseni, ktore predklada FO.

Ale co ked daruje PO? tiez sa nieco doklada? dakujem krasne za odpoved
veď toto tu je práve o PO
mak
14.06.11,16:42
Dobrý deň - obraciam sa na Vás s prosbou o informáciu. Občianske združenie dostalo 2 % z daní od fyzických osôb - viem, že je od určitej výšky potrebné vo finančnom vestníku informovať ako sa tieto finančné prostriedky použili. Neviem od akej výšky fin. príspevku je toto potrebné a hlavne do akého termínu je potrebné to nahlásiť. Ak napríklad som za rok 2009 dostala 3800 €?

ďakujem

mak
veronikasad
14.06.11,16:55
Dobrý deň - obraciam sa na Vás s prosbou o informáciu. Občianske združenie dostalo 2 % z daní od fyzických osôb - viem, že je od určitej výšky potrebné vo finančnom vestníku informovať ako sa tieto finančné prostriedky použili. Neviem od akej výšky fin. príspevku je toto potrebné a hlavne do akého termínu je potrebné to nahlásiť. Ak napríklad som za rok 2009 dostala 3800 €?

ďakujem

mak
http://www.1snsc.sk/prehlad_organizacii_OV
mak
15.06.11,16:55
http://www.1snsc.sk/prehlad_organizacii_OV


Ďakujem za odpoveď - veľmi ste mi pomohli:):):):)