stoopid
21.12.05,06:40
Nájomník mi spôsobil škodu na nehnuteľnosti. Opravu vykonala firma z CR, takze vzhľadom na to, že išlo o poskytnutie služby súvisiacej s nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza na území SR, vystavili mi faktúru bez DPH, ja som vykonal samozdanenie. Mám faktúru, ktorou prefakturujem opravu škody klientovi vystaviť s DPH?
sarmantna
21.12.05,06:16
Treba opravu škody klientovi vystaviť s DPH, nakoľko ste plátcom DPH.
stoopid
21.12.05,07:11
Ďakujem veľmi pekne.
ALBO
21.12.05,09:50
Nájomník mi spôsobil škodu na nehnuteľnosti. Opravu vykonala firma z CR, takze vzhľadom na to, že išlo o poskytnutie služby súvisiacej s nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza na území SR, vystavili mi faktúru bez DPH, ja som vykonal samozdanenie. Mám faktúru, ktorou prefakturujem opravu škody klientovi vystaviť s DPH?

No ja by som sa pozrela na to čo mám v zmluve a ja tam pri nájomnom mám, že nájomník zodpovedá za spôsobenú škodu a teda je mi povinný škodu uhradiť. ´Uhrada škody nie je predmetom dane, pretože nedošlo k dodaniu služby z vašej strany. Keby Vám to zaplatila poiťovňa tiež by to bolo bez DPH. Ja by som mu úplne mimo DPH vyúčtovala škodu (aj v texte na Fa) v sume s DPH.Na Fa hodnota DPH nebude.
sarmantna
21.12.05,09:59
Ide o "prefakturáciu" opravy. Na vstupe sa DPH nárokovala pri samozdanení, trvám na tom, že sa má oprava, čiže škoda prefaktúrovať s DPH.
renča1
21.12.05,10:30
Muška
21.12.05,10:58
A ešte dodávam: V linku , ktorý pripojila Renča si pozorne prečítajte odpovede od AVO.