akinom71
08.03.11,11:27
ahojte, chcem poprosiť o radu. V programe Pohoda som v roku 2010 - urobila ročné zúčtovanie za zamestnancov. Pracovníkom, ktorí si uplatnili odpočet na manželku, ročný bonus na dieťa alebo životné poistenie, som toto zadala do daní a poistného v personalistike. Zadala som, že zúčtovanie chcem, aby urobilo vo februárovej výplate 2011. Teraz som vygenerovala výplaty za 02/2011, ale v časti čistá mzda mi dalo v položke ročné zúčtovanie iné sumy, než som si vytlačila z roku 2010. Napr. zamestnanec, v ročnom zúčtovaní mu vyšiel preplatok dane 21,06€ (uplatnil si životné poistenie), ale v mzde má v položke ročné zúčtovanie nedoplatok 17€. A pracovníkovi, ktorý si uplatnil odpočet na manželku, ročný daňový bonus na dieťa a životné poistenie mu tieto vôbec v ročnom zúčtovaní nepreviedlo.
Kde musím tieto údaje vpísať, aby bola mzda správne vyplatená?
Mám to manuálne vpísať do kolonky ročné zúčtovanie a ročný daň. bonus, príp. zam. prémia?
ďakujem :)
ewita888
08.03.11,10:56
manuálne určite nie, ak máš všetko dobre nastavené, musí sa ti to objaviť správne aj na výplatnej páske za 2/11...
akinom71
08.03.11,11:26
ako myslíš dobre nastavené? Zamestnanci, ktorí si nič neuplatňovali majú ročné zúčtovanie v poriadku - rovnaké zúčtovanie s výplatnou páskou. Tak kde to mám potom správne nastaviť, keď v tlačive Ročné zúčtovanie, vytlačenom z roku 2010 sú všetky údaje zadané a vypočítané, ale nie sú prenesené do pásky? Teda jedná sa mi práve o týchto zamestnancov, ktorí si uplatňujú odpočítateľné položky, prípadne ročný bonus?
Kája.
08.03.11,20:30
Možno sa ti podarilo zahrnúť im to do marcovej výplaty, vymaž ročné a sprav ho ešte raz, prípadne si to do mzdy natvrdo dohoď.
akinom71
09.03.11,05:54
zadala som si správne februárovú. Lebo ostatným zamestnancom urobilo výplaty správne so zúčtovaním. Aj som teda natvrdo dohodila ročné zúčtovanie do výplat tým, ktorým mi tie údaje neprenieslo. Ale keď ewita napísala, že sa to proste musí preniesť, nemám nič dohadzovať. Tak ja už neviem. Napísala som do Pohody, tak uvidím, čo mi odpíšu.