mocekz
08.03.11,11:42
ahoj, nejak som nestihla sledovať zmeny a preto sa chcem spýtať možno hlúpu vec:
ak som na rodičovskej dovolenke, môžem pracovať na dohodu bez toho, aby mi bol odobratý alebo krátený rodičovský príspevok? keď som nastupovala na rodičovskú dovolenku, na úrade práce... mi povedali, že nemôžem robiť vôbec, nemôžem mať nijaký príjem, lebo mi rodičovský príspevok odoberú. teraz by som chcela robiť účtovníctvo na dohodu, budem robiť doma, takže dieťa bude pri mne. ak sa to dá, je nejaký limit, koľko môžem zarobiť? musím na úrade práce ohlásiť, že pracujem? a ak už budem úspešne pracovať, je lepšie - správnejšie - uzatvoriť dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti? (bude to práca na cca 1 hod denne - účtovníctvo). ďakujem
ewita888
08.03.11,10:45
od 1.1.2011 už možeš robiť na akúkoľvek zmluvu, zárobok neobmedzený, nikde to nemusíš hlásiť..
mocekz
08.03.11,10:47
ďakujem
m.kalivodova
19.03.11,11:42
dobry den, prosim vas o radu. Od maja 2008 som na materskej dovolenke, od novembra 2008 na rodičovskej. V juli a septembri som pracovala na dohodu. Teraz som nastupila na matersku dovolenku a pri navsteve socialnej poistovne mi pani dala odhlazku z poistenia s datumami od jula 2010 az do decembra 2010 (hoci som pracovala len dva mesiace), lebo ma zamestnavatel odhlasil az v decembri. Ked som sa jej pytala, ci nebude problem s rodicovskym prispevkom, ci mi ho nevezmu za vsetky tie mesiace, povedala mi, ze nie, ze som posudzovana podla stareho zakona a na dohodu som robit mohla. Nie je mi to celkom jasne, ci sa nahodou nemylila, nerada by som vracala rodicovsky za pol roka
jacekova
19.03.11,11:44
dobry den, prosim vas o radu. Od maja 2008 som na materskej dovolenke, od novembra 2008 na rodičovskej. V juli a septembri som pracovala na dohodu. Teraz som nastupila na matersku dovolenku a pri navsteve socialnej poistovne mi pani dala odhlazku z poistenia s datumami od jula 2010 az do decembra 2010 (hoci som pracovala len dva mesiace), lebo ma zamestnavatel odhlasil az v decembri. Ked som sa jej pytala, ci nebude problem s rodicovskym prispevkom, ci mi ho nevezmu za vsetky tie mesiace, povedala mi, ze nie, ze som posudzovana podla stareho zakona a na dohodu som robit mohla. Nie je mi to celkom jasne, ci sa nahodou nemylila, nerada by som vracala rodicovsky za pol roka

je to pravda, podľa starého zákona si mohla mať príjem popri rodičovskej dovolenke.

a teraz v roku 2011 je to možné už opäť
veronikasad
19.03.11,11:44
dobry den, prosim vas o radu. Od maja 2008 som na materskej dovolenke, od novembra 2008 na rodičovskej. V juli a septembri som pracovala na dohodu. Teraz som nastupila na matersku dovolenku a pri navsteve socialnej poistovne mi pani dala odhlazku z poistenia s datumami od jula 2010 az do decembra 2010 (hoci som pracovala len dva mesiace), lebo ma zamestnavatel odhlasil az v decembri. Ked som sa jej pytala, ci nebude problem s rodicovskym prispevkom, ci mi ho nevezmu za vsetky tie mesiace, povedala mi, ze nie, ze som posudzovana podla stareho zakona a na dohodu som robit mohla. Nie je mi to celkom jasne, ci sa nahodou nemylila, nerada by som vracala rodicovsky za pol roka
pracovníčka SP sa nemýlila, len chybou zamestnávatela si prišla o pár mesiacov dôch.poistenia.
m.kalivodova
20.03.11,07:30
uff, super, ukludnili ste ma, uz som kvoli tomu nespavala :-)))
bertik1
11.04.11,07:30
Prosím vás o radu: osoba, je zamestnaná na pracovnú zmluvu u svojho manžela. Ale od roku 2005 je na rodičovskej dovolenke - 6-ročná, kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu.
1. Musím každý mesiac podávať na zdravotnú poisťovňu nulový výkaz?
2. Môže ju manžel zobrať na dohodu, aby mu vypomáhala v potravinách?

Ďakujem za radu
Tweety
11.04.11,10:18
Prosím vás o radu: osoba, je zamestnaná na pracovnú zmluvu u svojho manžela. Ale od roku 2005 je na rodičovskej dovolenke - 6-ročná, kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu.
1. Musím každý mesiac podávať na zdravotnú poisťovňu nulový výkaz?
2. Môže ju manžel zobrať na dohodu, aby mu vypomáhala v potravinách?

Ďakujem za radu
Len pre upresnenie, beží jej PZ, ale momentálne nepracuje, je len na RD? Ak áno, 1. manžel podáva nulové výkazy. 2. dohodu môže mať, ale na inú činnosť, ako má v PZ
bertik1
12.04.11,10:35
Len pre upresnenie, beží jej PZ, ale momentálne nepracuje, je len na RD? Ak áno, 1. manžel podáva nulové výkazy. 2. dohodu môže mať, ale na inú činnosť, ako má v PZ

Áno, beží jej PZ, ale z dôvodu RD nepracuje. Ďakujem veľmi pekne.
AdrianaA
01.06.11,09:42
matka na rodičovskom chce pracovať na dohodu. Príde o štatút poistenca štátu na dôch.poistení ???
veronikasad
01.06.11,09:54
matka na rodičovskom chce pracovať na dohodu. Príde o štatút poistenca štátu na dôch.poistení ???
od 1.1.2011 nie (ale vraj sa zase pripravujú nejaké zmeny)
AdrianaA
01.06.11,11:34
aj sa to niekde dočítam, že teraz nie ?
Andyke
01.06.11,12:09