kimart
08.03.11,12:37
Poprosím vás o pomoc, v programe Pohoda mi dáva nejaké divné tlačivo keď chcem vystaviť ročné zúčtovanie. Nemôžem nájsť na internete nejaké iné, ktoré by som mohla priamo vypisovať. Nepomôže mi niekto???:confused::confused::confused:
Betina2
09.03.11,15:57
Tiež s hrôzou zisťujem, že nevypisuje správne do tlačiva a takisto si nie som celkom istá ani správnosťou výpočtu !!!. Hned zajtra im budem volať.
Na riadku 04 v sekcii Spolu r. 04a + 04b + 04f mi automaticky súčtuje na 0,00 !!!
A potom samozrejme aj riadok 05 je zle vzpočítaný a všetko sa to ďalej ťahá už zle :(

Máte ešte niekto iný tento problém s RZ dane v Pohode???
Betina2
09.03.11,16:44
Takže už som im poslala správu, uvidím, čo odpíšu :(
Ale pre istotu sa chcem ubezpečiť, že sa ozaj nemýlim....
Riadok 03 - Základ dane 5 182,12
Riadok 04 s rozpisom
04a = 4025,70
04b 0,00
04c 0,00
04d 0,00
04e 398,33 na životné p.
04f Spolu r.04c+04d+04e= 398,33
Spolu r. 04a+04b+04f mi vyhodilo 0,00 !!!! (má byť 4 424,03)
Riadok 05 vzhodilo 1 156,42 (má byť 758,09)
Riadok 06 Daň vyhodilo 219,71 (má byť 144,03)

Zaplatená bola daň na r. 14 vo výške 219,65, takže by mal byť preplatok na r. 17 vo výške 75,62 (vyhodilo nedoplatok 0,06 !!!!)

Tak ja už fakt neviem, či mne šibe alebo SW !!!

A to ešte nerozmýšlam nad zamestnaneckou prémiou....

Dúfam, že to urýchlene napravia.....
Betina2
10.03.11,11:47
Prišla mi odpoveď zo Stormware:


2011/3/10 hotline@stormware.sk


Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

pozrite či daný zamestnanec nemá zakliknutú možnosť "nárok na zamestnaneckú prémiu". Z poučenia vyplýva, že ak je zakliknutá zamestnanecká prémia, tak v riadku 04 a 06 sa uvádza nula.



S prianím pekného dňa

Bc. Júlia Galandáková

Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.,
Výrobca softwarových produktov POHODA, FILIP
www.stormware.sk


Doporučujem robiť pred RZ dane zálohu a veľmi dôkladne pred výpočtom posúdiť oprávnenosť zaškrtnutia políčka nárok na zamestnaneckú prémiu.

Všetko som skontrolovala. Práveže u tohto konkrétneho zamestnanca som najprv mala zaškrtnuté pole nárok na zamestnaneckú prémiu, a tento zamestnanec mal k tomu ešte aj dodatočne uplatnenú odp.pol. na zaplatené životné poistenie. Do koloniek mi to dosadilo správne, ale vďaka zaškrtnutiu zamestn.prémie mi vôbec nebralo do úvahy odpočítateľné položky...to asi bolo správne. Zrejme bolo chybou zadať nárok na zamestnaneckú prémiu (požiadal o ňu v žiadosti), ked vlastne mal príjem vyšší a teda aj základ dane na riadku 03 presiahol výšku odpočítateľnej položky na daňovníka za rok (4025,70). Takže asi to bola moja chyba. Treba dávať pozor, aby sa zaškrtlo políčko na zamestnaneckú prémiu skutočne len u tých, ktorým na ňu nárok vznikol, lebo potom Pohoda reaguje tak ako reaguje. Myslela som, že ked napriek zaškrtnutiu nárok nevznikne , tak Pohoda bude toto zaškrtnute ignorovať a bude postupovať tak, ako kebz sa nárok ani neuplatňoval....ale zrejme nedokáže rozoznať, či nárok na ňu je.

Divné ale bolo, že ked som u tohto zamestnanca zrušila vypočítané RZ dane a zrušila som nárok na zam.prémiu (tiež ma napadlo, že problém môže byť tu) a opätovne som zadala vypočítanie RZ dane, tak Pohoda opäť vystavila rovnaké RZ dane ako predtým...neviem, či nejako bola zblbnutá predchádzajúcim výsledkom....

Každopádne, natiahla som si databázu zo zálohy (našťastie som to celé zálohovala tesne pred vykonaním RZ dane) a podľa Vašich pokynov som dala znovu vytvoriť RZ dane, tentokrát to Pohoda zvládla bez problémov. U ostatných zam. je to bez problémov. Dúfam, že sa to dobre prenesie aj do marcových miezd, ked majú byť preplatky vyplatené.

Ešte raz ďakujem.
Betina2
10.03.11,11:56
A poslala som im tiež toto:

Dovolím si ešte jednu pripomienku - bolo by veľmi vhodné, keby POHODA sama z databázy dokázala rozpoznať, či má alebo nemá zamestnanec napriek zaškrtnutiu nárok na zam.prémiu, aby sa to nemuselo u každého jednotlivého overovať. Samozrejme ak sa nezaškrtne, tak by nič nemusela overovať, jednoducho by ju sama nebrala do úvahy. Bolo by to super. Iste by to mnohým pomohlo, lebo pri pár zamestnncoch sa to dá aj manuálne skontrolovať, ale pri väčšom počte alebo viacerých firmách si to neviem predstaviť.
Pekný deň.
Betina2
10.03.11,11:59
Inak Pohoda mi už dosť dlho lezie na nervy, čo sa týka miezd a personalistiky. Keby aspoň pravdepodobný či priemerný (v určitých prípadoch, ak nepracoval min. 22 dní, alebo po RD, dlhodobej PN...) Práve zisťujem okolo Somi Trenčín a ich SW. Poznáte ho niekto?
kimart
10.03.11,12:03
a tlačivo ročné zúčtovanie máš to správne? lebo mne ho dáva aj v SK
ewita888
10.03.11,12:04
Betina, asi si program celkovo zmiatla, jednak zafajknutím nároku na ZP pri takom zárobku a aj zadaním toho životného poistenia, ktoré tam nemá čo hľadať pri nárokovaní si ZP..
Betina2
10.03.11,12:10
áno, bola to asi moja chyba :( vieš s chrípkou a s dvoma nezbedníkmi, čo sa nevedia vpratať do keže sa ťažšie rozmýšla...a že teda máme o čom dumať, ked naši zákonodarci tak super všetko komplikujú :). Len ked mám info, že niektoré programy to vedia rozlíšiť, tak mi je smutno:( a ešte aj zoznam pekne vzplujú, že ktorí majú nárok, lebo vieš akí sú zamestnanci, tí aj vlastnú mater podpíšu :(
srska
10.03.11,12:10
Inak Pohoda mi už dosť dlho lezie na nervy, čo sa týka miezd a personalistiky. Keby aspoň pravdepodobný či priemerný (v určitých prípadoch, ak nepracoval min. 22 dní, alebo po RD, dlhodobej PN...) Práve zisťujem okolo Somi Trenčín a ich SW. Poznáte ho niekto?
aj mne:
http://www.porada.sk/t161986-pohoda-rozclenenie-platieb-pp-a-np-do-sp.html
odpoveď zo stormware:
Keďže bolo veľa zmien v agende Personalistika, nedá sa všetko vyriešiť naraz, preto sú zmeny zapracovávané postupne. Zaúčtovanie miezd pri pravidelne a nepravidelne odmeňovaných zamestnancoch bude riešené do verzie 9800.