beforegod
08.03.11,14:37
Zdravím vás. Dnes som prišiel zo súdneho pojednávania, nervy mam v ... 4 roky sa taha sud koli banálnej veci v ktorej neexistuje ani jeden priamy dôkaz ze som bol ja v vinník. Ale nejde o to, sudkyňa si stále vymysla nove a nove veci ako sud natahovat. Nepodstatne veci a svedkov si necháva predvolavat. Neviem čo ďalej, právnika nemám lebo ani vo sne by mi nenapadlo ze sa to bude vyšetrovať pomaly ako vražda a o nič tam nejde a ja stým absolútne nemám nič spoločne. Mam niekoľko svedkov čo vypovedali ze som nič nespáchal a druha strana len svedectvo poskedeneho. Takže kde ako sa mozem branit proti očividným prieťahom zo strany sudkyne?
GabiZ
08.03.11,15:47
Zákon č. 757/2004 Z. z. Zákon o súdoch

SŤAŽNOSTI NA POSTUP SÚDU A PODNETY
Sťažnosti

§ 62

(1) Sťažnosť môže podať účastník konania alebo strana v konaní. Sťažnosť na postup súdu môže smerovať proti porušovaniu práva na verejné prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov alebo porušovaniu zásad dôstojnosti súdneho konania sudcami, súdnymi úradníkmi alebo zamestnancami súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva.

(2) Anonymné sťažnosti sa nevybavujú.

(3) Podanie sťažnosti nesmie byť sťažovateľovi na ujmu; to neplatí, ak sa obsahom svojej sťažnosti dopustí trestného činu alebo priestupku.

§ 63
Vybavovanie sťažností

(1) Sťažnosti vybavuje predseda príslušného súdu, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

(2) Sťažnosti na predsedu súdu vybavuje predseda súdu vyššieho stupňa.

§ 64
(1) Účelom vybavovania sťažnosti je zistiť, či v danej veci boli spôsobené prieťahy v konaní alebo porušené zásady dôstojnosti súdneho konania, a odstránenie zistených nedostatkov.

(2) Orgán, ktorý vybavuje sťažnosť, je povinný na účel zistenia stavu veci prešetriť všetky skutočnosti. Ak je to na riadne vybavenie sťažnosti potrebné, vypočuje sa sťažovateľ a vyjadria sa k nej osoby, proti ktorým sťažnosť smeruje, alebo ďalšie osoby, ktoré môžu pomôcť pri prešetrení sťažnosti.

(3) Ak orgán poverený vybavovaním sťažnosti zistí, že sťažnosť je dôvodná, prijme a zabezpečí vykonanie opatrení na odstránenie nedostatkov, a ak je to potrebné, vyvodí za vzniknuté nedostatky voči zodpovedným osobám dôsledky.

§ 65

(1) Sťažnosť musí byť vybavená do 30 dní odo dňa jej doručenia orgánu príslušnému na jej vybavenie.
(2) Ak lehotu podľa odseku 1 nemožno dodržať z dôvodu nemožnosti zabezpečenia podkladov na riadne vybavenie sťažnosti alebo v prípadoch náročných na prešetrenie, možno lehotu uvedenú v odseku 1 predĺžiť; sťažnosť však musí byť vybavená najneskôr do troch mesiacov odo dňa jej doručenia orgánu príslušnému na jej vybavenie. O každom predĺžení lehoty na vybavenie sťažnosti a o dôvodoch predĺženia je orgán vybavujúci sťažnosť povinný písomne upovedomiť sťažovateľa bez zbytočného odkladu, v rámci lehoty podľa odseku 1.

§ 66

O spôsobe vybavenia sťažnosti a prijatých opatreniach na odstránenie zistených nedostatkov musí byť sťažovateľ upovedomený písomne. To neplatí, ak sťažovateľ na písomnom upovedomení netrvá alebo ak sťažovateľ zomrel, stal sa nezvestným alebo je pre trvalý pobyt v cudzine nedosiahnuteľný.

Sťažnosť adresujte predsedovi súdu, nezabudnite uviesť číslo konania, pod ktorým je vedený Váš spor, o čo v spore ide a presne opíšte v čom vidíte nesprávny postup súdu, v uvedenom prípade prieťahy v konaní spočívajúce v 4 roky trvajúcej nečinnosti súdu.