10tiger10
08.03.11,16:39
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď poukazujem 2 % z daní v DP, hneď vedľa je miesto pre podpis daňovníka, treba to tam podpísať?
Organizácii, ktorej poukazujem 2% odovzdám len tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane"? Toto tlačivo sa podpíše a má sa dať aj razítko, keď sa jedná o osobu, ktorá vypĺňa DP typu B? Prikladá sa ešte nejaké tlačivo?
truch
08.03.11,15:42
Treba podpis a pečiatku, ak máš. Tlačivo neodovzdáš organizácii, ktorej 2% poukazuješ, ale daňovému úradu.
10tiger10
08.03.11,15:48
A organizácii nedávam žiadny doklad?
witch
08.03.11,15:49
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď poukazujem 2 % z daní v DP, hneď vedľa je miesto pre podpis daňovníka, treba to tam podpísať?
Organizácii, ktorej poukazujem 2% odovzdám len tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane"? Toto tlačivo sa podpíše a má sa dať aj razítko, keď sa jedná o osobu, ktorá vypĺňa DP typu B? Prikladá sa ešte nejaké tlačivo?
Keď podávaš DP z FO, podpíšeš v danej kolonke, že poukazuješ 2% z dane a vyplníš organizáciu, ktorej poukazuješ.

Keby robil Tvoj zamestnávateľ RZ, tak vtedy vyplňuješ Vyhlásenie o ... a posielaš ho na DÚ, aby vedeli, kam tvoje 2 % majú poslať.

Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len „ročné zúčtovanie“) v súlade so zákonom o dani z príjmov predloží svojmu miestne príslušnému správcovi dane vyhlásenie do 30. apríla roku, v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie od zamestnávateľa o tom, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zaplatená. To znamená, že do termínu podania vyhlásenia bol zrazený (zaplatený) aj prípadný daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania - daňovník, ktorý sa rozhodne predložiť vyhlásenie podľa § 50 zákona o dani z príjmov, nemôže mať daňový nedoplatok z príjmov fyzickej osoby. Ak mal daňovník z ročného zúčtovania preddavkov na daň daňový preplatok, v riadku 14 sa uvedie dátum 31. marec zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva toto vyhlásenie.[/I]
witch
08.03.11,15:50
A organizácii nedávam žiadny doklad?


nie
truch
08.03.11,15:56
Neboj, oni budú vedieť kto im peniažky poukázal:)
Ema1
08.03.11,16:00
Ďakujem za rady. Pekný zvyšok dňa poraďáci.
maja111
28.03.11,07:14
Dobrý deň , mám otázku k poukázaniu 2% dane z príjmov. Je zmena v tlačive daňového priznania PO oproti minulému roku. Ak chce spoločnosť poukázať 2%, ktorý riadok v IV.časti - Vyhlásenia o poukázaní má vyplniť. Prečítala som si aj poučenie, ale nejak mi to nie je jasné. Čiže ak spoločnosť v priebehu roka neposkytla žiadne dary, resp. fin. prostr., tak vypĺňa riadok 3? V tomto prípade môže poukázať len 1,5%? Kto môže poukázať 2%?
alušik
28.03.11,07:24
Áno, ak ste im nepoukázali finančný dar ani do dňa podania DP, nemôžete poukázať 2%, ale len 1,5% - vtedy vyplníte r.3. Ak by ste im chceli dať 2%, stačilo by, aby ste im teraz poskytli finančný dar (o čom by ste mali doklad) a vtedy by ste mohli aj cez DP poukázať 2% dane - vtedy by ste vyplnili r.2.;)
maja111
28.03.11,07:46
Ďakujem za odpoveď.