c4u
08.03.11,16:35
Ahojte,
blíži sa čas, kedy bude treba bilancovať rok 2010. Prešiel som niekoľko tém a priznám sa Vám, že mám v tom guláš.

Som jediný konateľ a spoločník v sro a chcel by som si splniť všetky povinnosti. Toto viem:

1. podať daňové priznanie pre PO (daň z príjmu). Čo však mám k nemu pripojiť ?
2. poslať účtovnú uzávierku do zbierky listín (a aj do OR SR)? Čo všetko mám k tomu pripojiť?

Je to všetko? A musím pred týmito dvomi krokmi spraviť nejaké vyhlásenie jediného spoločníka (teda niečo ako a la valné zhromaždenie)?
Lenka1979
08.03.11,15:40
Ahojte,
blíži sa čas, kedy bude treba bilancovať rok 2010. Prešiel som niekoľko tém a priznám sa Vám, že mám v tom guláš.

Som jediný konateľ a spoločník v sro a chcel by som si splniť všetky povinnosti. Toto viem:

1. podať daňové priznanie pre PO (daň z príjmu). Čo však mám k nemu pripojiť ?
2. poslať účtovnú uzávierku do zbierky listín (a aj do OR SR)? Čo všetko mám k tomu pripojiť?

Je to všetko? A musím pred týmito dvomi krokmi spraviť nejaké vyhlásenie jediného spoločníka (teda niečo ako a la valné zhromaždenie)?

Robil si si účtovníctvo sám?
c4u
08.03.11,15:43
Nie, pomáhal mi brat, ale tiež v tomto nemá skúsenosti.
Lenka1979
08.03.11,15:46
Nie, pomáhal mi brat, ale tiež v tomto nemá skúsenosti.

Odporúčila by som Ti, dať si skontrolovať účtovníctvo nejakej skúsenej účtovníčke. Pri účtovnej závierke je veľa povinností a účtov.prípadov-závierkových,ktoré treba doúčtovať - rezervy, čas. rozlíšenie, opr. položky.... nie je toho málo, musí sa ti rovnať súvaha s výkazom ziskov a strát, ak sa nerovná, je v účtovníctve chyba... To je len rada, aby si si bol istý,že to máš OK.:)
tokoska
08.03.11,16:08
Treba podať daňové priznanie právnickej osoby + plus Súvaha + Výkaz ziskov a strát + Poznámky na daňový úrad do 31.3.2011 /alebo inom termíne podľa zákona/.
Treba zvolať valné zhromaždenie najneskôr do 30.6. /aj v prípade jediného spoločníka/ - zápisnica, na ktorom sa schváli účtovná závierka za rok 2010.
Na Okresný súd OR sa zasiela komplet účtovná závierka /DP+S+VZS+poznámky/ + vyhlásenie konateľa o schválení závierky + sprievodný list. Treba to odoslať do tridsať dní od schválenia /konania val.zhromaždenia/.
Vedenie účtovníctva by som však zverila do rúk odborníka.
Prajem veľa úspechov.