querying
08.03.11,16:47
Zdravim,:D
rada by som vedela nazor skusenych ohladom bankovych poplatkov:
ak zivnostnik pouziva sukromny telefon aj na podnikanie, je to OK ak si bankove poplatky pri dobiti kreditu na tel. uctuje ako vydavky ovplyv. zaklad dane? pretoze sumu o ktoru si kredit dobija si necleni a firemne a osobne vydavky - kedze to nie su vysoke sumy a podiel sukromnych hovorov dost kolise, tazko to urcit. iny mobil nema, teda je mozne uznat ze dobitie bolo uskutocnene pre zabezpecenie a dosiahnutie prijmov? Alebo by bolo lepsie predsa pretelefonovanu sumu delit a dat do vydavkov ovplyv. zaklad dane aspon nejake eura? - cim by bolo zdovodnenie ocividnejsie.

A este prosim utvrdit ci je spravne, ze ak:
si podnikatel z firemneho uctu vyberie peniaze pre vlastnu spotrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie

si podnikatel z firemneho uctu akykolvek nakup pre vlastnu potrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie

PS. bankovy poplatok zvlast za kazdu transakciu
vanlenka
08.03.11,17:34
Zdravim,:D
rada by som vedela nazor skusenych ohladom bankovych poplatkov:
ak zivnostnik pouziva sukromny telefon aj na podnikanie, je to OK ak si bankove poplatky pri dobiti kreditu na tel. uctuje ako vydavky ovplyv. zaklad dane? pretoze sumu o ktoru si kredit dobija si necleni a firemne a osobne vydavky - kedze to nie su vysoke sumy a podiel sukromnych hovorov dost kolise, tazko to urcit. iny mobil nema, teda je mozne uznat ze dobitie bolo uskutocnene pre zabezpecenie a dosiahnutie prijmov? Alebo by bolo lepsie predsa pretelefonovanu sumu delit a dat do vydavkov ovplyv. zaklad dane aspon nejake eura? - cim by bolo zdovodnenie ocividnejsie. /Podnikateľ nech si určí sám akým podielom si bude dávať do nákladov mobil niekto si dá 50%na 50% , záleží na ňom v akom rozsahu ho používa na podnikanie a v akom na súkromné účely. V takomto prípade by som poplatky dala tak isto 50 na 50./ A este prosim utvrdit ci je spravne, ze ak:
si podnikatel z firemneho uctu vyberie peniaze pre vlastnu spotrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie
Myslím si, že podnikateľský účet a poplatky s ním súvisiace idú celé do VOZD. Ja som poplatky nikdy nedelila, kedže je to podnikateľký účet. V tomto prípade, keď má pri každej transakcii uvedený poplatok, pre pokoj v duši, by som to teda dala ako VNZD aj keď nejde o závratné sumy.
si podnikatel z firemneho uctu akykolvek nakup pre vlastnu potrebu - poplatok nemoze byt ovplyvnujuci zaklad dane aj ked ide o ucet na podnikanie V prípade osobného nákupu ak priamo platí kartou u obchodníka taký istý postup - VNZD. Je to vlastne ako výber do spotreby.

PS. bankovy poplatok zvlast za kazdu transakciu
[COLOR="red"]Ale nakoniec pre tvoj pokoj, ak má taký "fantastický účet", že mu poplatky ukazuje pri každej transakcii, tak si to rozčleň na poplatky VOZD a VNZD. Ja mám vždy bankové poplatky ako balík, takže som to ešte neriešila, ale myslím si, že tvoje uvažovanie nie je nesprávne. Ale logicky by som volila aj môj postup - všetky poplatky VOZD kedže ide o podnikateľský účet. Je to na tebe. /COLOR]
A nakoniec ešte jedna rada mimotemy nech zmení banku :D
ani1
08.03.11,17:34
poplatky za vedenie podnikateľského účtu - VOZD
všetky poplatky
dobitie kreditu tiež môže ísť ako VOZD
querying
08.03.11,18:15
Dakujem, dakujem dakujeee......m tisíc a jeden krát :) dakujem
to bolo ozaj rychle, zda sa, ze tu vladne poradacka pohotovost zrejme az do 31.3. :rolleyes:
= takze delit to nebudem, vsetko VOZD
vdaka