cimerman
21.12.05,08:10
ahoj, neviem, či píšem na správne miesto, ale rád by som zistil, ako je to momentálne s dovozom ojazdených áut z EÚ. samozrejme, našiel som nejaké info na obcan.sk, ale neviem sa dopátrať informácie o veku dovezeného vozidla. zaujíma ma či je nejako určené, aké staré vozidlo je možné doviezť a samozrejme oficiálne prihlásiť. (chem si priviezť nejaké staršie terénne auto, ročníky 1988 - 1992). ďakujem za všetky info k tejto téme, prípadne osobné skúsenosti ...

úprava:
no, tak sa mi podarilo nájsť niekoľko príspevkov k tejto téme, admin môže tento vymazať. ďakujem
andreaS
21.12.05,10:25
ja len k tym rokom... jasne, ze je mozne doviest cokolvek, otazne je kolko za prihlasenie a ci sa to da prihlasit... viem, ze uplne bez problemov by mali byt auta od 98-99.. dolezite je aby auto malo E-cko.. ak ho nema tak neprihlasis /oficialnou cestou/ inak pekne bolo o tom pisane v pravde, clanok mam kdesi doma, ak by bol zaujem oskenujem a poslem na mail
misolga
02.01.06,19:48
uvediem v skratke postup pri kúpe dúfam že pomôže:1/.Zistite si u predajcu či auto ktoré chcete kupovať je typovo schválené v Eú-tzv.globálna homologácia.na výrobnom štítku hľadajte malé "e" s indexom napr.1=Nemecko, 27 = Slovensko a či je schopný vydať certifikát konformity / COC, CEE/-zaplatíte pri kúpe vozidla za tento preukaz asi 100 EUR .Žiadajte faktúru alebo kúpno-predajnú zmluvu a doklad o zaplatení, s týmito dokladmi na tamojšom polic.úrade hradíte poistenie , poplatok za prevozné ŠPZ , vo veľkom tech.preukaze vyznačia údaj o dohlásení vozidlá z evidencie štátu odkiaľ ho dovážate. 2/.pri dovoze na Slovensko si tieto doklady - faktúru alebo zmluvu, veľký tech.preukaz a certifikát konfotmity dajte úradne preložiť - tel.kontakt na prekladaťešov vám dajú aj na min.vnútra -pozrite si ich inetr,adresu, preklad jednej strany stojí od 500 do 1000,-Sk. 3/.Navštívte s týmito preloženými dokladmi obvodný úrad , odbpr dopravy ktorý začne správne konanie - zaplatíte poplatok od 2800 do 5000 Sk podľa obsahu motora. 4/. S rozhodnutím úradu o začatí správneho konania vybaviť STK-600Sk a emisnn kontrola -220-350.- Sk - dostanete portokol o tech.a emis.skúške. 5/. Tieto doklady predložte na obvodnom úrade-odbor dopravy,vydajú možno aj na počkanie tech.preukaz - 2000,- Sk. 6/.Z internetu si zo stránky Recyklačného fondu stiahnite tlačivo o zaplatení príspevku do Recyklačného fondu za individuálne dovezené vozidlo, kde je uvedený aj spôsob platby, vo výške 2000-3000,-Sk. 7 /.S veľkým tech.preukazom , dokladom o kúpe vozidla a dokladom o zaplatení do recykl.fondu navštívte dopravný inšpektorát -žiadajte vydanie evidenčného čísla /ŠPZ/ - 1150,-Sk. Spolu náklady pri dovoze vozidla vyrobeného po r.1996 sô približne 16000,-Sk.Dôležitý je bod 1.-certifikát a typové schválenie, bez toho sú pri dovoze problémy a vybavovanie na Slovensku je zložité a veľmi drahé.Ak si kúpite auto v autobazáre všetky tieto doklady vám pozrie -vybaví predajca, súkromý majitelia nie sú veľmi ochotný.Pozrite si int.stránku www.mobile.de (http://www.mobile.de) - pomerne veľký výber typov aút.
Janka6685
08.02.06,20:00
Neviete náhodou niekto nejaké webovské stránky na autobazáre v Nemecku?
Zuzka
08.02.06,20:13
www.autoscoute24.de, www.ebay.de (treba nájsť kolónku motor alebo auto)
www.mobile.de, www.automarkt.de
Janka6685
09.02.06,12:28
www.autoscoute24.de (http://www.autoscoute24.de), www.ebay.de (http://www.ebay.de) (treba nájsť kolónku motor alebo auto)
www.mobile.de (http://www.mobile.de), www.automarkt.de (http://www.automarkt.de)

Ďakujem za typy.:)
Janka6685
28.02.06,19:12
.Žiadajte faktúru alebo kúpno-predajnú zmluvu a doklad o zaplatení, s týmito dokladmi na tamojšom polic.úrade hradíte poistenie , poplatok za prevozné ŠPZ , vo veľkom tech.preukaze vyznačia údaj o dohlásení vozidlá z evidencie štátu odkiaľ ho dovážate.

Zaujimalo by ma; ked kupujem auto cez bazar, vybavi za mna zalezitosti na ich dopravnom inspektorate bazar, alebo tam musim ist aj tak osobne? A ako dlho trva vybavovanie na ich DI? A ked viem iba po anglicky, je to problem?
misolga
08.03.06,19:07
V bazáre mali by zistiť či je auto typovo schválené a vybaviť certifikát konformity na požadované auto a až potom stačí keď prídeš do bazáru a s majiteľom alebo zamestnancom bazáru navštíviš inšpektorát kde sa odhlási auto a vybavia prevozné značky. Ak nemá auto certifikát tak si auto v zahraničí radšej nekupuj.A s tou angličtinou - treba skúsiť , prípadne nájsť niekoho doma kto sa vie po nemecky aspoň trochu dohovoriť.
Janka6685
13.03.06,09:55
V bazáre mali by zistiť či je auto typovo schválené a vybaviť certifikát konformity na požadované auto a až potom stačí keď prídeš do bazáru a s majiteľom alebo zamestnancom bazáru navštíviš inšpektorát kde sa odhlási auto a vybavia prevozné značky. Ak nemá auto certifikát tak si auto v zahraničí radšej nekupuj.A s tou angličtinou - treba skúsiť , prípadne nájsť niekoho doma kto sa vie po nemecky aspoň trochu dohovoriť.

A ako dlho trvaju vsetky tie vybavovacky? Da sa to vybavit za jeden den, alebo to trva dlhsie? Ja som si to predstavovala tak, ze pridem rano do nemecka, pojdem do bazaru, kupim auto a vecer som uz v Cechach. Je to problem, alebo sa to da zvladnut? A do ktoreho mesta sa najviac oplati ist? Ja som rozmyslala o Drazdanoch, alebo Mnichove.
misolga
14.03.06,06:25
Janka, najskôr si vyber na internete auto o ktoré máš záujem a zavolaj ohľadne toho čo som uviedla vyššie - či má auto na štítku motora typového značenie a predajca či ti zabezpečí certifikát. Ak máš toto od predajcu vybavené, dohodni si s ním termín kedy prídeš a za dopoludnie spolu vybavíte prehlásenie vozidla na polícii a večer si doma . Ja som mesiac presedela za internetom, tak ti poradím vyber si z ponuky viac automobilov, radšej z menších miest-kôli cene a obvolávaj. Stáva sa že v ponuke na nete je auto ktoré je už dávno predané, alebo predajca ti odmietne vybaviť certifikát a podobne. A rátaj s tým že keď kupuješ auto , doma ešte budeš doň investovať do menších opráv, alebo do výmeny pneumatík letné-zimné.Na horeuvedených intern.adresách pri prezeraní ponuky aút, máš pri každom uvedenú výbavu auta, prípadne poškodené časti, je tam všetko..Ak si chceš vybrať auto osobne,asi by to bolo na úkor tvojho voľna a behania v Nemecku - Rakúsku po bazároch.
Janka6685
15.03.06,16:17
Ďakujem pekne za vyčerpávajúce informácie.

Pekný večer.:)
alex501105
02.08.07,14:02
Dobry den,
dovazam auto z Nemecka. Chcem sa opytat, ci je mozne vozidlo doviezt na zltych prepravnych znackach? Ide o kratkodobe znacky, kt. v niektorych krajinach nie su uznavane.Prosim vas, mozte mi poradit ako je to u nas a CZ? Okrem toho som niekde citala, ze COC certifikat by sa onedlho nemal vyzadovat.Ak by niekto nieco vedel k tejto teme velmi budem vdacna.
Dakujem
Johanka
02.08.07,15:48