MisterToudy
08.03.11,18:47
Dobrý deň, mám otázku, kúpili sme od jedného umelca obrazy vo vysokej hodnoty, ktoé umiestníme asi v halách naších office, alebo ich predáme.
Mám otázku, či si môžem z tohto nákupu urobiť nadmerný odpočet DPH a ak viete, dokedy by mi mal dať DU peniaze.

veľmi pekne ďaujem
xiastro
08.03.11,19:35
ak nie je firma obchodnikom, nevznika narok na odpocet dane
MisterToudy
08.03.11,20:03
Mno, firma má v živnostiach aj nákup a predaj tovaru, takže by to malo byť v poriadku.
xiastro
08.03.11,22:11
Mno, firma má v živnostiach aj nákup a predaj tovaru, takže by to malo byť v poriadku.

obchodnik v zmysle ZDPH je ten, kto kupuje a predava obrazy za ucelom dosiahnutia zisku
berry
09.03.11,12:35
DÚ počká či náhodou si tento odpočet nevyrovnáš pri nasledujúcom daňovom priznaní teda o mesiac alebo kvartál, a ak nie tak peniaze ti vráti do 30dní.
Nám sa minulý rok dva krát stalo ,že nám nič neposlali a musela som si to vyžiadať !!!!!!
xiastro
10.03.11,20:46
DÚ počká či náhodou si tento odpočet nevyrovnáš pri nasledujúcom daňovom priznaní teda o mesiac alebo kvartál, a ak nie tak peniaze ti vráti do 30dní.
Nám sa minulý rok dva krát stalo ,že nám nič neposlali a musela som si to vyžiadať !!!!!!

dovolim si podotknut, ze pri nakupe obrazov do "spotreby" nie je narok na odpocet DPH a bolo by teda zbytocne ocakavat vratku dph.