Fero11
08.03.11,18:34
ahoj
Mam na hlave 2 materske znamienka (vycnievajuce, priemer cca 0,5 cm). Chcem si tieto znamienka dat chirurgicky odstranit, kedze v lete je vyhodne ostrihat sa na velmi velmi kratky strih. Vtedy je tieto znamienka dost vidiet a je to dost neprijemne. Chcel by som vediet ci po odstraneni znamienok budu na tom mieste rast vlasy.
arizona
08.03.11,17:51
Taketo zakroky je lepsie robit od jesene-do jari.
V lete,v horucavach sa tazsie a dlhsie hoja.
Fero11
08.03.11,18:27
no sak este nie je jar :)
lujza.j
08.03.11,18:35
ahoj
Mam na hlave 2 materske znamienka (vycnievajuce, priemer cca 0,5 cm). Chcem si tieto znamienka dat chirurgicky odstranit, kedze v lete je vyhodne ostrihat sa na velmi velmi kratky strih. Vtedy je tieto znamienka dost vidiet a je to dost neprijemne. Chcel by som vediet ci po odstraneni znamienok budu na tom mieste rast vlasy.

môže sa stať, že aj nie, ale aj keď nie pri dlhších vlasoch ti to nebude vidieť.ale keďže je všeobecne známe že znamienka môžu byť aj nebezpečné, asi by som nepozerala nato či mi tam porastú vlasy;)
Fero11
08.03.11,19:34
ja som este mlady fesak :D a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar
lujza.j
08.03.11,19:45
neviem či nie je už neskoro, je možné že jar nebude a skočíme rovno do leta:eek: jeseň je istejšia začať tak v novembri.nezabudni, že jazvu môžeš mať aj oveľa väčšiu ako je samotné znamienko.
Zita5
08.03.11,19:53
Ja by som snáď nášmu fešimu :);)povedala len toľko , že netreba čakať a ísť čím skôr.Nečakať pokiaľ sa znamienko fyzicky poškodí .Vtedy to nie je dobré .Treba sa dohodnúť priamo s doktorom .Nedajte si to vypaľovať, ale radšej chirurgicky vybrať.
stanco007
09.03.11,04:43
ja som este mlady fesak :D a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar
Preto, ze chcem byt pekny, riskujem rakovinu... mimotemy
Pokial Ti za den nevypadne vysse 100 vlasov, tak je to normalne...
Fero11
09.03.11,06:21
dakujem Vam mile damy (mozno slecny :) ) za odpovede, ale to co som sa pytal, tak na to som odpoved nedostal (ci mi tam narastu znova vlasy). Viem ze ak mam znamienko s priemerom 5mm tak ze jazva bude vacsia to je jasne, ale dost blbo by to bolo, keby tam uz vlasy nenarastli.
2 stanco007 .... rakovinu riskujem ked sa mi tie znamienka poskodia (napr. pri cesani, alebo sa niekde udrem) ak sa chirurgicky odstrania, tak uz sa asi neporania, kedze tam nebudu :)
A ak by som mal po 50ke-60ke, tak by mi to hadam aj bolo jedno ci mi vypadne 30 ci 40 vlasov, ale ja mam 30 :)
lujza.j
09.03.11,16:55
ja som ti napísala, že môže sa stať, že ti tam vlasy nemusia rásť, pri zašívaní sa môžu narušiť korienky a môže vzniknúť miesto kde vlasy budú trošku chýbať. mám nejaké "výšivky"na tele a zrovna sa stým nepiplali, alebo, že by hľadeli na nejakú estetiku:D
stanco007
09.03.11,17:32
dakujem Vam mile damy (mozno slecny :) ) za odpovede, ale to co som sa pytal, tak na to som odpoved nedostal (ci mi tam narastu znova vlasy). Viem ze ak mam znamienko s priemerom 5mm tak ze jazva bude vacsia to je jasne, ale dost blbo by to bolo, keby tam uz vlasy nenarastli.
2 stanco007 .... rakovinu riskujem ked sa mi tie znamienka poskodia (napr. pri cesani, alebo sa niekde udrem) ak sa chirurgicky odstrania, tak uz sa asi neporania, kedze tam nebudu :)
A ak by som mal po 50ke-60ke, tak by mi to hadam aj bolo jedno ci mi vypadne 30 ci 40 vlasov, ale ja mam 30 :)
Vsak o tom som pisal... Tebe ide o krasu a nie o zdravie... Ja mam 27 a mam uplne na haku ci by mi na hlave vlasy rastli keby mi odstrania znamienka alebo nie! Zdravie je prednejsie ako "krasa"!
Valcake
09.03.11,18:40
Feričko, máš toľko rokov ako môj syn. Môj má znamienko na krku a tiež si to chce dať odstrániť. Odhováram ho od toho, ale asi sa mi to nepodarí tak ako teba. Hlavné je, aby sa to podarilo a zdravíčko slúžilo naďalej. A či ti tam budú vlasy rásť? Pravdu povediac neviem, ale asi nie. No vtedy ti neostáva nič iné, len transplantovať pár vlasových cibuliek. Držím ti palce!!!
Zitulda
09.03.11,20:13
Tak Feri jedno Ti môžem povedať, že nemusíš mať strach zo straty vlasov pri tak veľkých znamienkach ako píšeš ( 5 mm?). Hlavu Ti okolo znamienok neoholia plošne veľmi, samotný rez tiež nerobia veľký a vlasy Ti určite narastu. Nemaj boj, ale choď si dať zistiť znamienka a to čím skôr. Môj syn nechcel, bál sa aj napriek tomu, že som ho posielala má pár také malinké (1,5-3 mm)okolo krku a na rameni. tam sú dosť dráždené ako u Teba, nechcel, ale ke si na rameni poškriabal náhodou a to mu začalo krvácať, mal plné nohavice strachu ako Ty. Bol si to dať prešetriť, nie sú zlé a tak je už objednaný na ich odstránenie. Za jedno je cena 7€ a má ich päť a teraz sa už teší. Po čase by možná už bolo neskoro. Ja (mám už viac, ako píšeš:)) a mala som nesmierny strach, hlavne keď po vyšetrení na celom tele, ma kožná poslala hneď objednať sa na chirurgiu. Chirurg, ktorý mal službu si myslel, že idem na OP pruhu (ten som mala absolvovať predtým no odkladala som) povedal, že popri jednom sa urobía aj zmamienka, keď som mu ukázala papier od kožnej. Teraz som rada, lebo hoci som to nemala na hlave, ale na krku a pri zapínaní podprsenky v predu. Boli väčšie ako 5 mm a rez 1,5 mm už nie je ani miesto vidieť. Nález z hystológie po troch týžňoch bol OK... a tak strašne som sa bááála aj:mee:, že "čo ak?"
Naozaj vrele odporúčam Ti ísť a tak isto Valika - Valčake, neodhováraj svojho syna, veď už na vyšetrení hneď vedia skoro na 100% určiť, aké sú. U mäa to nebolo pri jednom celkom isté. A syn aj napriek tomu, že mu krvácalonemusí mať strach, nie sú zlé.
Držím palce Tebe Feri, uvidíš vlasy ti iba na malom kúsku neporastú. ale ak sa nebudeš strihať na veľmi krátko, ani vidieť to nebude...po krátkom čase.
Lubaba
09.03.11,20:16
ja som este mlady fesak :D a mam s vlasmi len problemy, vypadavaju mi (rano pri cesani tak cca 20-30) a musim ich mat trochu dlhsie, tak cca od 3-4 cm, lebo potom je tie znamienka vidiet. A kedze som zastancom kratsieho strihu s kazdeho hladiska je to lepsie (nepoti sa, netreba tak casto umyvat, nie su lupiny, nevypadavaju (lebo vlastne nema co), netreba sa cesat atd ......), preto by som chcel tie znamienka von.
jj pocul som, ze najlepsie je znamienka odstranovat na jesen, ale co uz ked je tu jar

mimotemysi ich počítal???:D
Lubaba
09.03.11,20:18
Ja by som snáď nášmu fešimu :);)povedala len toľko , že netreba čakať a ísť čím skôr.Nečakať pokiaľ sa znamienko fyzicky poškodí .Vtedy to nie je dobré .Treba sa dohodnúť priamo s doktorom .Nedajte si to vypaľovať, ale radšej chirurgicky vybrať.

prečo nie vypaľovať/dusíkovať/, práve som to absolvovala minulý týždeň, a čaká ma aj chirurgický zákrok.
Fero11
09.03.11,21:15
mimotemysi ich počítal???:D myslis, ze sa to da aj inak ??
Samozrejme, nepocital som tie co ostali na hlave, ale tie ktore ostali mimo hlavu :D
Zitulda
10.03.11,14:16
[QUOTE=Zitulda;1682420] Bol si to dať prešetriť, nie sú zlé a tak je už objednaný na ich odstránenie. Za jedno je cena 7€ a má ich päť a teraz sa
už teší.
Prepáčte mi, pomýlila som sa v cene...cena za jedno znamienko je 17 €.
A syn bol dnes ráno na odstránení znamienok a už o 11,30 hod. bol u nás, usmievavý a šťastný. Má flajstre okolo krku a každé znamienko má dva malé stehy. Na budúci týždeň už ide na výber stehov.
Zitulda
10.03.11,14:25
prečo nie vypaľovať/dusíkovať/, práve som to absolvovala minulý týždeň, a čaká ma aj chirurgický zákrok.
Túto otázku som položila aj ja a bolo mi povedané, že ak sa to odstraňuje suchým ľadom-čiže dusíkom, sa nepodarí staršie znamienka odstrániť ani na niekoľko krát. Dusíkom sa dajú malé a mladé, lebo sa to robí iba tak do 1-1,5 mm hĺbky.Tie staršie majú koreň konusovitý a do hĺbky cca ako je priemer znamienka hore, a tie dusíkom odstránené sa po čase obnovia. Podľa mňa, je to aj bolestivejšie a ešte nebodaj to opakovať...bŕŕŕŕ:(
rodina1
10.03.11,14:32
U nás chirurgický zákrok vybratia znamienok nestojí nič.
Ja si skoro každý rok dávam vyberať znamienka. Vždy dve a keď sa mi ešte chce, tak si dám v ten rok ďalšie dve. Mám ich strašne veľa. Mám dokonca znamienko vybraté aj na hlave, a vlasy mi narástli :)
Som zastáncom toho, že znamienka, ktoré odporučí kožná lekárka, by sa mali vybrať. Je pravda, že to čakanie, kým prídu výsledky z hystológie, je "nekonečné", ale ... všetko sa dá vydržať.
Znamienka si dávam vyberať na jar alebo na jeseň. V lete rozhodne nie, pretože potenie hojeniu rany moc neprospieva.
Takže, Fero11 neváhaj a čím skôr tie znamienka von ...
kosak
10.03.11,14:56
...ja som takuto vec presne riesil,a byvam ostrihany tak na 1-3 mm mam tam jazvu /take male lietadielko/ ale vyzeram drsne :-) mne je to osobne jedno ako to vyzera, urcite lepsie s jazvou ako s tym znamienkom a vlasy na jazve nerastu.
Veronik7
14.03.11,08:01
No tak vlasy Ti tam asi neporastú, skôr sa chvíľu asi budeš musieť zmieriť v menším "kráterom", sama som to zažila, takže možno aj tak budeš mať tie vlasy dlhšie... ale zase po čase sa zahojí, a keď si to budeš natierať nejakými gélmi na jazvy (nejdem robiť reklamu), tak to čoskoro bude pekné, aj keď zrejme bez vlasov. Ale u riadne chlpatých jedincov som videla už aj takéto miesta ovlasené, takže možno... :) Každopádne čím skôr, tým lepšie. A neboj nič, ak sa takáto maličkosť dákej ženskej nebude páčiť z estetického hľadiska a kvôli tomu sa na Teba bude pozerať divne, tak aspoň uvidíš, že je to riadna trúba, keď jej záleži na takých malichernostiach. Drž sa
Fero11
14.03.11,09:57
rozhodol som sa, ze si to dam odstranit az v sept. okt. 2011, pretoze, fakt na jar to nie je najlepsie riesenie
stanco007
14.03.11,15:38
rozhodol som sa, ze si to dam odstranit az v sept. okt. 2011, pretoze, fakt na jar to nie je najlepsie riesenie
My, nevidime a nevieme posudit v akom to je stave len aby nebolo potom neskoro... Drzim palce...
Bionda
15.03.11,09:03
Ja tiež odporúčam- znamienka si nechať vybrať chirurgom - a v žiadnom prípade nenechať kožiarov sa v tom rýpať.
Ja som mala dosť veľké na chrbte , nehovoriac o jeho hĺbke a žiadna jama mi nezostala akurát jazva .
Čo mám ja skúsenosti - znamienka dobrý onkochirig vyberie a dá pár stehov- ak je potrebné, pri nejakom podozrení ich pošle na histologiu ....
Bohužiaľ mám - nie vlastné skúsenosti, že "pobabrané" zásahy kožiarov potom "sanujú" chirurgovia, takže preto doporučujem priamo návštevu tejto ambulancie.
Netreba sa báť a naozaj je dobré, ak je znamienko nad povrchom alebo zrazu začne zväčšovať svoju veľkosť alebo farbu, aby bolo vybraté.
lujza.j
15.03.11,15:11
rozhodol som sa, ze si to dam odstranit az v sept. okt. 2011, pretoze, fakt na jar to nie je najlepsie riesenie

ale objednať sa choď už teraz, ja by som volila až okt.alebo novemb.:)
Fero11
15.03.11,17:58
tu je v pohode chirurg, staci sa mi objednat aj 1-2 tyzdne vopred :)
veronikasad
15.03.11,18:07
tu je v pohode chirurg, staci sa mi objednat aj 1-2 tyzdne vopred :)
ak máš akékolvek pochybnosti, daj si znamienka vyšetriť teraz ...
Fero11
15.03.11,18:12
Nemam ziadne pochybnosti, ja tie znamienka mam mozno 15 rokov (mozno sa za 5 rokov zvacsia o 2mm (vobec som si ich nevsimal do teraz)) ale ako som uz na zaciatku pisal, je pre mna velmi vyhodne strihat sa takmer do hola (mozno tak dvojkou-trojkou) a potom tie znamienka su na mojej palici dost vyrazne :)
Bionda
16.03.11,15:19
ja by som na Tvojom mieste išla na zákrok už teraz na jar- leto- teplo, pot, slnko znamienka nemajú radi....
Fero11
16.03.11,16:46
ee, viem, ze znamy si to dal odstranit v lete a teraz to ma velmi nepekne a hovoril, ze to ma od slnka. A uz viac ludi mi to hovorilo, ze najlepsie je na jesen
Bionda
18.03.11,11:21
ja som hovorila - teraz na jar- nie v lete ;) - a ako si spomínal máš to na hlave- pochybujem, že sa ako chlap pohneš za slnečna bez pokrývky hlavy - :D a ak nosíš pokrývku ako na fotke v profile- tak ti to slnko vôbec ani jazvu neuvidí :D .....
Fero11
18.03.11,15:18
Vies turban nosim, len ked idem za kamosmi do afganistanu :D inak ho nenosim, lebo by ma poznali :--- a niekomu by sa zislo 25 000 000 $
BTW moj avatar sa casto meni, takze nebudem vzdy vyzerat ako Bin La*in
96jozo96
07.06.13,19:19
Fero ja mám presne taký istý problem.
Vyberali mi znamienko hned vedľa neho sa našla cista.
Teraz po chirurg.zákroku mi ostala jazva. absolutne mi tam nerastu vlasy a asi 0.5 mm ložisko. Vyzera to hrozne čo mam robiť?:/
Fero11
08.06.13,04:58
Neviem ci som to tu pisal, mne odstranili 2 znamienka. To vacsie dopadlo lepsie, tam to nie je takmer vobec vidiet, iba ak sa ostriham celkom do hola, tak to trocha vidiet je. To mensie dopadlo horsie. Doktorke sa to nedarilo dobre zosit, dost sa s tym hrala a uz mi prestavala ucinkovat lokalna anesteza, tak som jej povedal, nech si svihne, lebo ma to uz celkom dost palilo. Nejak to dala do kopy, ale jazva tam ostala a vlasy tam samozrejme nerastu.
Ak v lete chcem ist celkom do hola (myslim na hlave :) ) tak je to dost na hovno, ale inaksie, ked mam normalne vlasy, tak to je zakryte.
Pytas sa co mas robit ? No nic musis to tak mat. Mozno si prisiel na to, ze si nechas dlhsie vlasy a nimi to prekryjes
96jozo96
08.06.13,09:33
Fero, počuj. Ja mám iný problem. Mne na hlave našli to znamieko ale hneď vedľa neho bola identifikovana epidermálna cista. Tak to chirurg vyrezal uplne aj zo namienkom aj z cistou. Lenže, tam kde bolo znamienko. mi vlasy rastú tam kde cista NIE.... preto sa pýtam čo robiť. pretože mať cistu na hlavu to je dosť nezvyčajne a nemyslim si žeby mi tam už nemali nikdy porasť vlasy či?
buchač
08.06.13,09:43
Ako to tak čítam .... že problém s rastom vlasov na operovanom mieste ...

Hm ....tak dumem ......nie je lepšie , ak vlasy nerastú a iné by malo rásť - rozvíjať sa v tom bujnení.........či ???

Jazva , jazvy ......kua , tých mám toľko po tele , až do het ...
Sa teraz nezbláznim predsa , až taká celebrita nie som , aby som na plastiky šiel ...
Kto nevidel , nech čumí ...kto videl , pochopí a nerieši ...
Stefan2005
08.06.13,11:46
... až taká celebrita nie som , aby som na plastiky šiel ...

...netreba hneď plastiku, aj pekné tetko vie jazvy zakryť :)
buchač
08.06.13,12:19
... až taká celebrita nie som , aby som na plastiky šiel ...
...netreba hneď plastiku, aj pekné tetko vie jazvy zakryť :)
Aj tak sa dá....;)
Lenže manželku by trafilo , mamu vystrelo a diabetologička by sa opýtala , či som normálny ...:rolleyes: :---
Dcéry by pre zmenu kvitovali ...že som IN....:cool:
96jozo96
08.06.13,13:02
Jasné :-) Robte si stoho srandu :D Pokiaľ sa vás to priamo netýka...
Fero11
08.06.13,13:48
... až taká celebrita nie som , aby som na plastiky šiel ...

...netreba hneď plastiku, aj pekné tetko vie jazvy zakryť :)
No to by bolo super tetko na hlavu o priemere 5 mm. To mi mozu rovno nasit to znamienko co mi vyrezali.

96jozo96 skutocne neviem co by si mal robit 5mm zas nie je vela, ja mam asi tiez 5 mm bez vlasov a nejak mi to nevadi (uz som pisal, ked mam 3-4 cm vlasy, tak tu jazvu zakriju). U mna je este ten problem, ze mne tam ostala priehlbina (jamka) ... cize ked budem mat plesinu, tak to bude aj trocha vidiet, ale dlabem na to.
Treba zit pre ine veci a nie jazvy a jamky, ktore takmer nie je vidiet :)
96jozo96
08.06.13,15:46
... 5mm v priemere malo to znamienko čo som písal a vedľa neho hned tá ccista ktora ma 0,8 mm. čo je dokopy 1.3 cm to sa ti zdá malo? Taku dieru v hlave mať?Tak neviem či tu mam zavesiť foto ale VYZERA TO NAOZAJ STRASNE. to mi bude vidno aj ked budem mať vlasy ako metalista..... po chrbat.. neviem či mam chuť že pre iné veci... momentálne. Nemôžem sa na seba ani kuknuť do zrkadla. bud to posral ten chirurg. a zle to našil pretoze prešli 2 mesiace a ja tam ma KRATER.. a červeny jak hovado, drbem do toho repik čo vobec nepomáha. skusim sa poradiť s kožnou lenže ta mi hovno poradi lebo hovno vie AKO CELE NASE ZDRAVOTNICTVO.....
Ale počuj ja som ti raz pisal že že tam kde som mal znamienko a vybrali mi ho MI VLASY KRASNE RASTU! . iba na tom mieste kde bola tá cista mi nerastú. čo myslíš treba počkať? Ešte par dni a možno tam niečo poraste? Alebo skusiť nejaký prípravok na vlasy vraj dosť pomáhal http://www.mojalekaren.sk/biohar-vlasovy-aktivator/...
buchač
08.06.13,16:41
... 5mm v priemere malo to znamienko čo som písal a vedľa neho hned tá ccista ktora ma 0,8 mm. čo je dokopy 1.3 cm to sa ti zdá malo? Taku dieru v hlave mať?Tak neviem či tu mam zavesiť foto ale VYZERA TO NAOZAJ STRASNE. to mi bude vidno aj ked budem mať vlasy ako metalista..... po chrbat.. neviem či mam chuť že pre iné veci... momentálne. Nemôžem sa na seba ani kuknuť do zrkadla. bud to posral ten chirurg. a zle to našil pretoze prešlo 2 týždne a ja tam ma KRATER.. a červeny jak hovado, drbem do toho repik čo vobec nepomáha. skusim sa poradiť s kožnou lenže ta mi hovno poradi lebo hovno vie AKO CELE NASE ZDRAVOTNICTVO.....

...tak teraz budem asi aj tvrdý ...

Aj keď naše zdravotníctvo je vinou politikov , poisťovní a iných zodpovedných v tej prdeli , to máš pravdu - to jest fakt ...

ALE

...mať ten názor , že po dvoch týždňoch mať ešte akože takú nezahojenú ranu ???
Tak to môže povedať len ten laik ...

Respektíve sa dá povedať aj inak ...hovno vieš a v riti si bol ...
96jozo96
08.06.13,16:57
Po dvoch mesiacoch. nie po dvoch týždnoch. to by som ti inač nepisal.
Fero11
08.06.13,17:18
Mozno by bolo dobre skocit aj ku tomu chirurgovy co ti to robil (ja som sa svojej pytal, ci mi tam budu rast vlasy a ona na mna pozera a hovori, resp. pyta sa "a preco by vam tam nemali rast vlasy ? " ) no a teraz tam vlasy nemam. Este k tomu som zaplatil dvojnasobok ceny, pretoze to bolo narocne a bolo to na hlave. Mal som je chut to ist ukazat, ale asi by mi to bolo prd platne. Viem ze aj lekarske zakroky sa daju reklamovat, ale no neviem, hmmmm.
Prip. skoc ku koznemu (dermatolog ci ako sa to dnes volaju), mozno ti nieco poradi. Mi tu mame taku koznu, ktora stoji za velke h***o, cize radsej som tam ani nesiel, lebo jej odpoved by bola, ze vsetko je v poriadku.
Raz som pri nej bol, tak preventivne a mal som 3 problemy a podla nej to bolo vsetko v poriadku a ked chcem tak si mozem kupit taky a taky pripravok, ale nic nie je na predpis, vsetko je komercne, tak dovi dopo a zijem si dalej, tie jej komercne pripravky by mi aj tak hovno pomohli
96jozo96
08.06.13,17:26
Ten Biohar vraj pomáha. skus to :-) Možno by ti to pomohlo. Ja skočim za tou kožnou lenze :Dpochybujem ze mi pomoze
96jozo96
08.06.13,17:29
Toho chirurga som sa už vtedy pytal, či mi tam budu rasť vlasy . POVEDAL. že to on netuší.....
Fero11
08.06.13,17:50
Dneska su naozaj niektori doktori dementi (cest vynimkam). Mal som problem ortoped. charakteru a on mi predpisal liek. Hovorim mu, ze mam problem s pecenou a neviem ci ten liek budem moct uzivat a on mi povedal, ze tiez nevie, ze sa to mam ist opytat toho co ma lieci na pecen, lenze mna na pecen uz nikto nelieci, lebo ten co ma liecil, tak mi to celkom dost dosral, takze som si nasadil prirodnu liecbu a je to celkom OK, teda celkom OK to nie je, ale nezhorsuje sa to (ako ked som sa liecil).
Na tie lieky od ortopeda som sa tiez vysral a koleno som zacal postupne precvicovat a zatazovat a dnes nemam ziadny problem.

OT
ja nechapem ludi, ako mozu brat lieky, ved lieky to je jeden hnus a hnoj, este som nevidel liek, ktory by neskodil organizmu, taky liek neexistuje. A ked pocujem ludi, ktori ani nie su chori, len preventivne si kupuju vselijake vitaminove a podporne latky, tak ja ich skutocne nechapem.
Co sa tyka liekovej politiky, tak je to cisty bussines. Vsetko co je z lekarne, tak organizmus poskodzuje, tie kvazi lieky su navykove latky, ktore mozeme pomaly prirovnavat k drogam, clovek sa dobre citi ked ich ma a ked ich nema, tak si ich rychlo bezi kupit aby mu bolo lepsie. Krasny pharma-bussines, vsimnite si dnes v TV je kazda druha reklama na lieciva.
Dobre ze som sa ja vys**l na lekarske postupy, dnes by som tu asi nepisal
96jozo96
08.06.13,18:06
To je síce smutne a musim ti uznať že máš pravdu. Ale skus sa teraz vžiť do mojej situácie :/... v hlave diera. vlasy nerastu. mačam si to s repikom /čaj byllinný/ nepomaha, netušim čo si mam dať naťo?
buchač
08.06.13,18:15
To je síce smutne a musim ti uznať že máš pravdu. Ale skus sa teraz vžiť do mojej situácie :/... v hlave diera. vlasy nerastu. mačam si to s repikom /čaj byllinný/ nepomaha, netušim čo si mam dať naťo?
Je to otázka času .....teda možno ....šak uvidíš ...

Dieru máš len v pokožke , pokiaľ cez hlavu neprebehol 9mm Luger , tak je všetko OK ...
Ser na to ...ako vravím , zjazvený som dostatočne ...len od hlavy po krk mám jazvy v súbehu tých 25 štichov ...;)
96jozo96
08.06.13,18:21
ale hlavu máš v poriadku :/
Fero11
08.06.13,18:49
To je síce smutne a musim ti uznať že máš pravdu. Ale skus sa teraz vžiť do mojej situácie :/... v hlave diera. vlasy nerastu. mačam si to s repikom /čaj byllinný/ nepomaha, netušim čo si mam dať naťo?
ukaz foto, ked sa tym tak trapis ...
korela
08.06.13,21:01
Ak niekomu záleží na vizáži po odstránení znamienka, ako bude ranka pôsobiť po zákroku, ide o to o aké miesto ide, treba zvoliť lekársku kozmetiku, netreba to riešiť u chirurga, ale zájsť hneď na plastiku. Ja by som však verila dr. Alexandre Novotnej. Byť tebou, tak tam zájdem i teraz, konzultovať, určite by ti to vysvetlila veľmi odborne a navrhla čo ďalej.
Neviem koľko ťa stálo to vybratie teraz, ich cenu by si určite zvládol.
Mne vyberal znamienko pod okom chirurg na onkológii pred 30 rokmi, 10 dní som si dávala veľký pozor na mimiku. Hneď nebolo vidno, že tam bol nejaký zákrok.
Dieťa som naháňala roky aby si dalo vybrať znamienko na chrbáte. Chcelo ma prekvapiť, neporadilo sa, robil to normálny chirurg. Jazva vyzerá ako cent. Guľatá. Ide aj o to, že každému sa zrastá koža iným spôsobom.
Ale hlavne, že histológia bola v poriadku.
V deväťdesiatych rokoch stálo jedného znamienka vybratie 300 Kčs. To sa tiež dalo.
http://www.esthetic.sk/realizovane-zakroky/znamienka-vyrastky-tumorceky-xantelazma-sposob-odstranovania
Podľa všetkého to u nich stojí 30 eur.
buchač
09.06.13,04:25
ale hlavu máš v poriadku :/
...Luger cez ňu nepreletel , ten si našiel inú cestu ...:rolleyes:
Ale snáď aj hej - snáď je v poriadku ....;)
96jozo96
09.06.13,08:35
Korela. mňa to višlo u súkromnéj chirurcikej ambulancie 10 Eur.
Po zákroku som sa chirurga pýtal či mi tam budu vlasy rásť povedal že nevie. výsledky z histol. ukazali že som tam mal epidermálnu cistu a znamienko. To všetko chirurg vyrezal. Zaujímave je, že tam kde bolo znamienko na tom mieste mi vlasy pomaličky už rastu ale tam kde tá cista, nie...
96jozo96
09.06.13,08:39
ale hlavu máš v poriadku :/
...Luger cez ňu nepreletel , ten si našiel inú cestu ...:rolleyes:
Ale snáď aj hej - snáď je v poriadku ....;)


Ked ju máš v poriadku tak sa nemôžeš vcítiť do mňa. Pretože určite by sa ti nechodilo prijemne po meste. kebyže maš 1 cm dieru v hlave.. a vidno jak svina... pochybujem zeby si to bral tak akčne ako teraz.
buchač
09.06.13,08:54
QUOTE="buchač"]
Ked ju máš v poriadku tak sa nemôžeš vcítiť do mňa. Pretože určite by sa ti nechodilo prijemne po meste. kebyže maš 1 cm dieru v hlave.. a vidno jak svina... pochybujem zeby si to bral tak akčne ako teraz.
...ja som iný ....
...ja som akčný niekedy až príliš ...ale to som ja , aj moja vec to je ...

Poviem inak ...to , čo som ja videl a zažil , to si videl možno iba v tých svojich pochmúrnych snoch ...
Tiež aj inak povedané ....to , čo som ja už zabudol , Ty sa asi ani nenaučíš ...

Smrť je ľahká ...
Život je oveľa ťažší ...
No niekedy aj naopak ...
96jozo96
09.06.13,09:43
Ja nepotrebujem aby si mi tu písal tvoje zážitky. ale poradiť. preto sa to volá PORADA. no nie?
Fero11
09.06.13,11:40
Viem je to neprijemne, ale neni to strasne, su aj horsie veci, nedavno sme mali moznost vidiet v telke chlapca, ktoremu chyba pol hlavy a je stastny ze zije. Alebo videl si tych ludi, ktori boli poliaty kyselinou ??
Trochu si nechas narast vlasy, zaceses ich do toho smeru aby ti tu dieru prekryli. Pisal si, ze aj ked si nechas dlhe vlasy, tak ti to nepomoze, tak si kupis siltovku .... neries taky veci, bud rad ze si zdravy.
Predstav si, ze by si mal amputovanu nohu ... v tom pripade by ti bolo jedno ci mas na hlave vlasy, alebo nie ... netreba sa az tak velmi pozorovat

PS buchač zrejme bojoval vo vietname, alebo bol v osemdesiatomsiestom v cernobile, ked berie vsetko tak optimisticky :)
buchač
09.06.13,11:53
Viem je to neprijemne, ale neni to strasne, su aj horsie veci, nedavno sme mali moznost vidiet v telke chlapca, ktoremu chyba pol hlavy a je stastny ze zije. Alebo videl si tych ludi, ktori boli poliaty kyselinou ??
Trochu si nechas narast vlasy, zaceses ich do toho smeru aby ti tu dieru prekryli. Pisal si, ze aj ked si nechas dlhe vlasy, tak ti to nepomoze, tak si kupis siltovku .... neries taky veci, bud rad ze si zdravy.
Predstav si, ze by si mal amputovanu nohu ... v tom pripade by ti bolo jedno ci mas na hlave vlasy, alebo nie ... netreba sa az tak velmi pozorovat

PS buchač zrejme bojoval vo vietname, alebo bol v osemdesiatomsiestom v cernobile, ked berie vsetko tak optimisticky :)
Feri , fasa si to napísal ...
Celú dobu sa toto snažím do popredia pretlačiť ( viď červené )...
Na onkológii som videl také stavy , že dotyční jedinci by asi mali chodiť kanálmi potom , lebo taký bol na nich pohľad ...


Ja nepotrebujem aby si mi tu písal tvoje zážitky. ale poradiť. preto sa to volá PORADA. no nie?
Niektorým jednotlivcom sa proste nedá vyhovieť , poradiť , skúsenosti dať ...
Moje zážitky nechaj na pokoji , tie inde a iným rozprávam ...

Okamžite berú poniektoré názory osobne a začnú drbať to " neužitočné "....
96jozo96
10.06.13,13:49
Fero prosím ťa, môžeš mi dať na sebu nejaky kontakt?
Fero11
10.06.13,15:19
mozes mi napisat ss
96jozo96
10.06.13,15:43
Som ti pisal 3x ani raz si neodpisal
Fero11
11.06.13,01:53
No nepisal si mi urcite ss, pretoze ked pride ss, tak vyskoci pop up okno a nic mi nevyskocilo az teraz a taktiez dostanem notifikaciu o ss a nic som nedostal