Luboš275
08.03.11,18:57
Keď spúšťam počítač na monitore sa mi zobrazí hlásenie- žiadny signál.Počítač sa pritom správa akoby bolo všetko v poriadku.(svieti diaľkové na myš,vydáva zvukové hlásenia ,bliká červená kontrolka)
Až po REŠTARTE niekedy až na 3 krát monitor naskočí.Potom je všetko v poriadku. Čím ďalej je to horšie.
Viete poradiť či je to v grafickej karte ,Biose alebo vo Windowse? Ďakujem.
Fero11
08.03.11,18:37
To iste sa deje aj mne, ale trocha inak, ked zapnem monitor, tak mi v nepravidelnych intervaloch blika kontrolka on/off a monitor sa zapne mozno po 1 min +-
Ked uz funguje, tak je to OK, je to samsung syncmaster 930BF cca 6 rocny
misoft
08.03.11,19:38
Fero11 - v tvojom prípade pravdepodobne sa odporúča monitor. Vyskúšaj iný, prípadne ten vyskúšaj na inom PC.
Luboš275 - v tvojom prípade je asi chybná GK, vyskúšaj (požič si) inú GK v tvojom PC. Pokiaľ by sa to aj tak opakovalo, chyba bude potom v MB, prípadne v zdroji.
Luboš275
08.03.11,20:53
Z graf. karty mám napojený aj LCD televízor .Na karte však nemám HDMI výstup
tak na druhý kábel používam prechodku ktorá vzadu dosť vyčnieva a opiera sa o stenu za procesorom.Drží GK v matičnej doske dostatočne pevne?Nepoškodím tým že sa dotýkajú káble steny Graficku kartu alebo dosku?
misoft
09.03.11,14:42
Dotýkanie steny neuškodí, skôr uškodí, ak ten kábel má malý polomer - je zalomený v ostrom uhle. Odtiahni PC ďalej, aby kábel nebol natlačený a oblúk bol dostatočne veľký a voľný. Prípadne ak máš podozrenie na kábel, skús aj iný kábel.
PotPalo
09.03.11,22:08
...Luboš275 - v tvojom prípade je asi chybná GK, vyskúšaj (požič si) inú GK v tvojom PC...
A nieje jednoduchšie vyskúšať iný monitor (samozrejme aj s káblami), ako rozoberať PC a meniť grafiku?
gardenia
09.03.11,23:54
Nám sa to tiež stávalo skoro každý deň, keď sme mali router.
misoft
10.03.11,16:45
to gardenia: monitor nemá s routerom nič spoločné. Router je súčasťou siete (resp. pripojenia PC k internetu), monitor je výstupné zobrazovacie zariadenie. Router i monitor - každý z nich má vlastný konektor, každý z nich má vlastnú kartu, každý z nich má vlastné ovládače, každý z nich má vlastné nastavenia.