carry
08.03.11,19:42
Chcem sa opytat. Rozhodli sme sa odpojit od kotolne.Susedia, si chcu dat namontovat plynove kotle a zaplatit ich z FO (da sa to vôbec - cerpat prostriedky z FO na plynove kotle do domacnosti??). Mne sa tato myslienka nepozdava. Mam maly bytik a nevidim v tom takmer ziadnu navratnost investicii. Okrem toho byt je cerstvo po prerabke a kedze tam uz mam bojler, neviem si ani predstavit, kam by som dala dalsi "obrovsky stroj".Radsej by som si dala elektricke kurenie. Ak si susedia schvalia kotle, mam ziadat o refundaciu (predpokladam, ze el. kurenie bude lacnejsie)? Dakujem.
Halli
08.03.11,19:09
Chcem sa opytat. Rozhodli sme sa odpojit od kotolne.Susedia, si chcu dat namontovat plynove kotle a zaplatit ich z FO (da sa to vôbec - cerpat prostriedky z FO na plynove kotle do domacnosti??). Mne sa tato myslienka nepozdava. Mam maly bytik a nevidim v tom takmer ziadnu navratnost investicii. Okrem toho byt je cerstvo po prerabke a kedze tam uz mam bojler, neviem si ani predstavit, kam by som dala dalsi "obrovsky stroj".Radsej by som si dala elektricke kurenie. Ak si susedia schvalia kotle, mam ziadat o refundaciu (predpokladam, ze el. kurenie bude lacnejsie)? Dakujem.

Kotol v byte by sa nemal uhrádzať z fondu opráv, v žiadnom prípade by som s tým nesúhlasila. Nepatri to do spoločných častí a zariadení domu, kukni si zákon , je tam presne definované, necitujem ho schválne, možno sa dozvieš aj iné veci :) No nezávidím ti...
angels88
08.03.11,19:27
Ja zase v tom až taký problém nevidím. Ak sa to riadne odhlasuje a je na to dostatok financií tak by s tým nemal byť problém. Jedine že to nemusí vyhovovať všetkým, ale to nikdy nebude.
Halli
08.03.11,19:40
Ja zase v tom až taký problém nevidím. Ak sa to riadne odhlasuje a je na to dostatok financií tak by s tým nemal byť problém. Jedine že to nemusí vyhovovať všetkým, ale to nikdy nebude.

Nehovorím, že je to nemožné...niekto môže namietať , že sú to ich financie...nuž ale ako píšeš ...nikdy to nebude vyhovovať všetkým a ja viem, že to prinesie len kopec problémov. ;) do fondu sa prispieva podľa spoluvl. podielu...tak treba zvážiť, aký podiel tvorí rovnaký kotol v byte:).. a čo ak ho ona ozaj nechce...čo opravy, záruky...napadá ma všeličo....
IvanPK
09.03.11,05:13
nerozumiem tomu, chcete sa odpojiť od kotolne a tá kotolňa je vo vašej bytovke alebo od centrálneho dodávateľa tepla ?
Llívia
09.03.11,06:02
Nehovorím, že je to nemožné...niekto môže namietať , že sú to ich financie...nuž ale ako píšeš ...nikdy to nebude vyhovovať všetkým a ja viem, že to prinesie len kopec problémov. ;) do fondu sa prispieva podľa spoluvl. podielu...tak treba zvážiť, aký podiel tvorí rovnaký kotol v byte:).. a čo ak ho ona ozaj nechce...čo opravy, záruky...napadá ma všeličo....
Mne ešte napadajú povinné revízie (keďže takto by išlo o spoločné zariadenia domu). A neverím tomu, že sa všetci zhodnú na rovnakom kotli, resp. na kotli za tú istú cenu.
carry
09.03.11,18:27
Odpojit sa chceme vsetci. To uz sme sa dohodli. Len ma zaujimalo, ci by financovanie noveho typu kurenia, nemalo ist z vrecka kazdej domacnosti. Zaujimalo ma to prave z tych dôvodov ako pisete, kazdy bude chciet iny kotol prip. iny typ kurenia. Cize aj naklady budu pre kazdu domacnost ine a btw. aj prispievanie do FO je od kazdeho majitela bytu ine.
IvanPK:Sme pripojeni na kotolnu z vedlajsej bytovky.
sito
09.03.11,19:46
Odpojit sa chceme vsetci. To uz sme sa dohodli. Len ma zaujimalo, ci by financovanie noveho typu kurenia, nemalo ist z vrecka kazdej domacnosti. Zaujimalo ma to prave z tych dôvodov ako pisete, kazdy bude chciet iny kotol prip. iny typ kurenia. Cize aj naklady budu pre kazdu domacnost ine a btw. aj prispievanie do FO je od kazdeho majitela bytu ine.
IvanPK:Sme pripojeni na kotolnu z vedlajsej bytovky.

Ak súhlasia aj byty s najväčšou ochladzovanou plochou? Tie to časom môžu ľutovať, že nie spoločný kotol. Ale ...

Je to na vás ako sa dohodnete. Prikláňam sa k tvojmu názoru, niekto môže chcieť plyn, niekto elektrinou a niekto Peterky.

Ide o to, koľko máte na FOaÚ? Ak prebytok, tak sú minimálne dve možnosti.

Prvá, každému bytu vyplatiť na modernizáciu domu, vykurovania v bytoch rovnakú čiastku na jeden m2.

Druhá, znížiť tvorbu FOaÚ.

Podstatná vec je dodržať toto

182/1993, § 14, odsek 1 v súlade s ním zvolať schôdzu a odsek 2, podľa neho rozhodnúť.

(2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.
vd1
10.03.11,13:50
My sme 6-bytovka a mali sme vlastnú plynovú kotolňu a tiež sme sa po hádkach, presviedčaniach a robení si schválností všetci odpojili od nej. Ako noívý predseda SVB som vybavil všetkú dokumentáciu a zhotovenie rozvodov plynu po dome, ktoré sme hradili (hradíme) z FO a od plynových hodín si každý svoj byt riešil individuálne na vlastné náklady. Neviem si samostatné kúrenie vynachváliť. Ešte kedy som vedel spolubývajúcich donútiť k oprave fasády a na zateplenie budovy.
sito
10.03.11,16:55
My sme 6-bytovka a mali sme vlastnú plynovú kotolňu a tiež sme sa po hádkach, presviedčaniach a robení si schválností všetci odpojili od nej. Ako noívý predseda SVB som vybavil všetkú dokumentáciu a zhotovenie rozvodov plynu po dome, ktoré sme hradili (hradíme) z FO a od plynových hodín si každý svoj byt riešil individuálne na vlastné náklady. Neviem si samostatné kúrenie vynachváliť. Ešte kedy som vedel spolubývajúcich donútiť k oprave fasády a na zateplenie budovy.

Tak to sú riadne zmeny v dome. :);)
Llívia
10.03.11,19:59
VD1, šak vy ste jak my (odpojenie od kúrenia, zateplenie):D. Len my tu máme o 1 byt viac.
sito
10.03.11,20:58
Aj viac plesne?
Llívia
11.03.11,06:41
Sito, aj viac plesne, ale ide jar (myslím tým ročné obdobie, nie niečo iné - aby nedošlo k omylu :D ;)) a pleseň zmizne (zíde z očí, zíde z mysle :D:---).