mikes333
09.03.11,06:01
Dobry den nedavno som si zalozil zivnost mam vsak problem ze vsetky veci okolo zivnosti si musim vybavovat v meste trvaleho bydliska ,to mi este ako tak nerobi problem ako to ,ze vsetky veci z danoveho , zivnostenskeho a zdravotneho mi bude chodit na adresu kde dlhsiu dobu nebyvam a na zvonku sa nenachadza uz ani moje meno... cize automaticky nastane situacia "adresat nezastihnuty" ... mohli by ste mi pomoct ako tuto situaciu riesit??? niak najjednoduchsie bez zbytocnych behaciek? bohuzial co som zistoval tak na zivnostenskom nepochodim a na prechodne bydlisko mi posta nebude chodit... dost tomu nechapem :confused: dakujem za rady ..
arizona
09.03.11,05:12
Slov.posta ponuka moznost (za nejaky poplatok) dat si preposielat vsetku postu na inu adresu.
Treba tam ist osobne, vypisat formular, zaplatit a posta by ti mala chodit na novu adresu.
mikes333
09.03.11,05:22
dakujem pojdem sa tam dnes popytat...
ivka70
09.03.11,05:52
Co mám urobiť, keď chcem, aby mi boli zásielky doručované na inú adresu?
Ak ste trvalo zmenili svoju adresu, je potrebné nahlásiť zmeny úradom, bankám, známym a všetkým, ktorí vám posielajú zásielky. Ak nechcete, aby sa vám cez toto prechodné obdobie (kým si zariadite zmenu vašej adresy vo všetkých organizáciách) doručila nejaká zásielka na starú adresu, ale aby sa vám všetky zásielky doručili na novú adresu, zriaďte si službu Časové doposielanie.
Túto službu môžete využiť tiež pri dočasnej zmene svojej adresy (napr. služobne, prechodné bydlisko.., bez toho aby ste zmenu museli nahlasovať organizáciám), aby vám boli všetky zásielky doručované na novú adresu, kde sa nejakú dobu budete zdržiavať. Ak ste sa rozhodli pre službu Časové doposielanie, vyplňte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte minimálne 5 pracovných dní pred požadovaným začiatkom doposielania. Pri podaní žiadosti sa overuje totožnosť adresáta platným dokladom totožnosti. Časové doposielanie sa vzťahuje aj na rodinných príslušníkov. Cena za službu je uvedená v Tarife. Doposielajú sa všetky zásielky okrem zásielok, pri ktorých odosielateľ žiadal dispozičnú službu Nedoposielať.
http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky
SamuelSK
12.03.12,08:13
Nedoposielať

A co ak je na predvolani na policiu ze Nedoposielať ?

A) vrati sa im to ako "adresat poziadal o doposielanie"
B) posle mi posta zlty listocek (alebo proste oznamenie) na adresu doposielania aby som si prisiel po list na prislusnu postu ?
C) posta nieco pokazi a budem vinnikom ja
ivka70
12.03.12,08:19
Nedoposielať

A co ak je na predvolani na policiu ze Nedoposielať ?

A) vrati sa im to ako "adresat poziadal o doposielanie"
B) posle mi posta zlty listocek (alebo proste oznamenie) na adresu doposielania aby som si prisiel po list na prislusnu postu ?
C) posta nieco pokazi a budem vinnikom ja

Na to by ti mali odpovedat na poste.
SamuelSK
12.03.12,08:22
Tam som sa pytal, a vsetko kde je Nedoposielať , tak by mi mali poslat nejake oznamenie, ale prist si budem musiet na postu kde mam trvaly pobyt, co nie je problem. problem je skor to, ze som sa docital v roznych diskusiach a clankoch, ze toto nie je tak celkom pravda, resp boli s tym problemy.. ale to bol clanok z 2007, tak sa to hadam zmenilo.. Este musim skontrolovat nejake VOP posty..

EDIT:

SP nedoposiela zásielky, ktoré odosielateľ označil poznámkou dispozičnej služby „Nedoposielať“.
Takto označené zásielky uloží počas plynutia odbernej lehoty, pričom o tejto skutočnosti informuje
adresáta písomne na novej adrese.


no Ok, to vyzera ze by malo prist oznamenie, snad aj pride :)