mocekz
09.03.11,07:24
dňa 23.11. našej firme ukradli finančnú hotovosť 115 600,- CZK, dňa 23.12. nám polícia oznámila, že trestné stíhanie PRERUŠUJE, pretože ... uvedenú čiastku som zaúčtovala na účet 569. Teraz neviem, či je táto čiastka pripočítateľná položka (konanie prerušené, nie skončené) alebo nie. A ak je pripočítateľná, na ktorý riadok DP ju priplusovať. Ďakujem
mocekz
09.03.11,08:52
nikto nevie poradiť?
martinez
09.03.11,09:23
dňa 23.11. našej firme ukradli finančnú hotovosť 115 600,- CZK, dňa 23.12. nám polícia oznámila, že trestné stíhanie PRERUŠUJE, pretože ... uvedenú čiastku som zaúčtovala na účet 569. Teraz neviem, či je táto čiastka pripočítateľná položka (konanie prerušené, nie skončené) alebo nie. A ak je pripočítateľná, na ktorý riadok DP ju priplusovať. Ďakujem

no praveze to "pretoze, ... " by sme potrebovali vediet.

Danovo uznanym nakladom je aj skoda nezavinena vasou firmou a to v zdanovacom obdobi, v ktorom policia potvrdi, ze skoda bola sposobena neznamym pachatelom...§19,3,g,2

Je irelevantne, ci vysetrovanie je ukoncene alebo prerusene.... podstatne je, aby v tom oznameni od policie bolo uvedene, ze pachatel je neznamy.

ak je teda v texte uvedene, ze trestne stihanie sa prerusuje lebo je pachatel neznamy, alebo ze sa pachatela doposial nepodarilo identifikovat, je to danovy vydavok, nakolko toto oznamenie bolo vydane v roku 2010
mocekz
09.03.11,09:27
prerušujem, pretože neboli zistené skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe (ďalej tam je, že k danej veci boli vykonané úkony na zistenie páchateľa, avšak do súčasnej doby neboli zistené žiadne skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vznesenie obvinenia konkrétnej osobe) Tak? asi výdavok, že?
martinez
09.03.11,09:32
prerušujem, pretože neboli zistené skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe (ďalej tam je, že k danej veci boli vykonané úkony na zistenie páchateľa, avšak do súčasnej doby neboli zistené žiadne skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vznesenie obvinenia konkrétnej osobe) Tak? asi výdavok, že?
ano... policia vam oznamuje, ze doposial nebol zisteny pachatel a teda nie je mozne iniciovat trestne stihanie... podmienky su splnene...danovy odpis
mocekz
09.03.11,09:40
Ďakujem, ešte taká vec - týmto nám po podaní DP vzniká strata ... mám čakať daňovú kontrolu?:mad: Ešte som ju nikdy nezažila a mám z nej strach ako čert z kríža :D