Matthew DeWrong
09.03.11,08:14
Zdravim mam problem pri tvorbe jednoducheho webu s čitaním slovenských znakov.. verzia je to 6.0.. ak by niekto mal skúsenosti, prípadne mi poradte nieco podobnej narocnosti na tvorbu webu.. dakujem
Zoltan Miklos
09.03.11,17:01
nemam skusenosti s konkretnym programom, ale vo vseobecnosti si skontroluj toto:

1. pre kazdy html subor mas nastavenu slovencinu. kazdy html/php/aspx... subor by mal mat v sebe na zaciactku 'tag'
a v tom tagu by mal byt zadefinovany jazyk nasledovne
http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="sk" xml:lang="sk">

2. kodovanie suboru mas UTF-9
samotny subor sa ti moze ukladat vo formate, ktoy nepodporuje slovensku znakovu sadu. v tom pripade si problematicky subor otvor v notepade a daj 'ulozit ako' a na spodku dialogu ukladania si zvol encoding UTF-8

3. pouzivas font, ktory ma slovenske znaky. nie kazdy font ma totiz zadefinovanu slovensku diakritiu.
font, ktory hodlas pouzit na svojej webstranke si otestuj vo Worde, ci sa s nim da pisat po slovensky. Snaz sa pouzivat standardne fonty, ako Verdana, arial, atd. ..
Matthew DeWrong
09.03.11,17:50
Vdaka za pomoc, vyriesil som to univerzalnou sablonou, font pouzivam vzdy arial.. ale ten program je sracka.. nestoji ani za tie prachy a za tu namahu uz vobec.. na forach je vychvaleny, ale v reale ma polovicnu funkcnost a podpora inych ako anglo znakov je zufala.. este raz vdaka za pomoc.. :)